Łebkowski

Mistrz wagi piórkowej PLMMA Kamil Łebkowski (10-4, #5 w rankingu MMA) obronił po raz pierwszy swój tytuł na gali PLMMA 40 w Białymstoku pokonując reprezentującego Szwecję Carlosa Pradę (5-4) większościową decyzją.

„Bomba” zaczął walkę bardzo dobrze od punktowania swojego rywala ciosami prostymi i zdołał posłać go nawet na deski jednym z takich ciosów w pierwszej rundzie. W drugim starciu prostych zaczęło brakować przez co walka w stójce stała się bardziej wyrównana a dodatkowo Prada sprowadził rywala do parteru gdzie utrzymał pozycję z góry. Walka była do rozstrzygnięcia w ostatniej rundzie, która okazała się być najbardziej wyrównaną. Łebkowski znów miał przewagę w stójce ale na półmetku dał się sklinczować pod siatką. Choć Szwed nie był w stanie długo wykonać pełnego obalenia to zadał w tej pozycji sporo ciosów kolanami. Polak jednak przypomniał się sędziom w ostatnich sekundach walki zadając desperackie ciosy łokciami z pleców. Ostatecznie ręka Łebkowskiego powędrowała w górę choć Prada i jego obóz zapowiadają odwołanie się od decyzji.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas PLMMA w wadze piórkowej
66 kg.: Kamil Łebkowski pok. Carlosa Pradę przez większościową decyzję.

Pozostałe walki:

84 kg.: Paweł Brandys pok. Piotra Kalenika przez KO (prawy sierpowy), 1. runda., 2:10.
84 kg.: Tomasz Cimoch pok. Arnoldasa Eizę przez jednogłośną decyzję.
77 kg.: Piotr Rakowski pok. Mariusa Bagdonasa przez TKO (niezdolność do walki), 2. runda, 5:00.
77 kg.: Anton Shimuk pok. Dariusza Kaźmierczuka przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda, 4:40.
66 kg.: Semen Tyryla pok. Andzelisa Airidasa przez jednogłośną decyzję.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

5 KOMENTARZE

  1. Podobno Polak pisze sie z duzej litery a mowienie o zwyciestwie Prady w tej walce to duza niesprawiedliwosc, moim zdaniem.

  2. Prada w pierwszych 2 rundach prawie nic z góry nie robił. A stójka była jednostronna. Dla mnie żadnego wała nie było. dla mnie 30-28 lub 30-29 Łebkowski.

  3. A na profilu FB organizacji pojawiła się propozycja rewanżu Łebkowski vs. Prada na… UFC w Polsce. 😀

  4. Oglądając z hali to myślałem że Prada wygra, ale z drugiej strony przecież to walka w Polsce…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.