Informacja prasowa

PLMMA szykuje się do kolejnych, tegorocznych wyzwań. Po przejęciu przez Goodwill Group i związaniu się z TVP przyszedł czas na kolejne nowości. Od połowy lipca Profesjonalna Liga MMA ma nowego prezesa. Został nim Jacek Adamczyk.

Adamczyk to dziennikarz z prawie 30-letnim stażem, były redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” i wicenaczelny gazety „Fakt”, który przez wiele lat towarzyszył PLMMA jako reprezentant telewizji Orange sport oraz portalu MMAnia.pl.

Nowy szef Profesjonalnej Ligi MMA, który pracował ostatnio w dziale Marketingu i PR Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz współpracował z portalem MMARocks, będzie odpowiedzialny za rozwój organizacji, a także za kontakty z mediami.

– Po tym, jak PLMMA trafiła w nasze ręce pracowaliśmy nad strategią jej rozwoju. Pierwszym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy, było znalezienie odpowiedniej telewizji. To nam się udało – mówi Grzegorz Bikowski, właściciel Grupy Goodwill. – Chcemy dalej rozwijać Profesjonalną Ligę. Jest w niej ogromny potencjał. Ponieważ Jacek, który jest osobą dobrze znaną w środowisku, przez wiele lat wspierał PLMMA, postanowiliśmy zaprosić go do współpracy. Nadszedł czas, aby wykazał się nie tylko jako teoretyk, ale i jako praktyk – dodaje Grzegorz Bikowski.

– Przekuć słowa w czyny to nie zawsze łatwe zadanie, ale podjąłem się tego wyzwania. Dlatego dość gadania, czas brać się do roboty – wyjaśnia Jacek Adamczyk– Plany są ciekawe, mamy wraz z właścicielem wspólną wizję tego, jak chcemy działać i co chcemy osiągnąć. Profesjonalna Liga MMA była swego czasu uważana za drugą siłę w polskim MMA. To zobowiązuje. Wsparcie potężnego partnera telewizyjnego oraz emocje towarzyszące każdej gali to ogromne atuty, których nie można zmarnować. Przy okazji bardzo dziękuję poprzedniemu prezesowi, Jakubowi Orłowskiemu, za biznesowe wyprowadzenie PLMMA na prostą. Bez jego działań nie mielibyśmy teraz takich możliwości rozwoju.

Dodajmy, że Mirosław Okniński, człowiek-instytucja w polskim MMA i założyciel federacji, będzie zajmował się w PLMMA matchmakingiem. Dyrektorem zarządzającym Profesjonalnej Ligi MMA pozostaje niezmiennie Magdalena Bikowska, która organizując marcową galą PLMMA 78 potwierdziła swoje umiejętności tworzenia poważnych eventów.

37 KOMENTARZE

 1. Zmiana tylko na plus, człowieka wiedza. Posiada wiedzę na temat TV, sportu, marketingu i finansów. Uważam że dobrze będzie zarządzał.

 2. PLMMA:

  Jacek Adamczyk – prezes

  Mirosław Okniński – matchmaker

  Magdalena Bikowska – dyrektor zarządzający

  Grzegorz Bikowski – właściciel

  transmisja: TVP Sport

  W tym roku PLMMA pewnie wróci na 3 miejsce wśród polskich organizacji, a za rok może uda im się nawet konkurować o 2 miejsce z podróbką KSW, czyli FEN.

  Trzymam kciuki i powodzenia!

 3. W tym roku PLMMA pewnie wróci na 3 miejsce wśród polskich organizacji, a za rok może uda im się nawet konkurować o 2 miejsce z podróbką KSW, czyli FEN.

  Jest jeszcze Bellator Babilon. :jimcarrey:

 4. Powodzenia Jacku! Trzymamy kciuki, chociaż oczywiscie smutno nam, bo ze względów oczywistych zakończyliśmy współpracę.

  Dziękuję. I za wsparcie na nowej drodze życia, i za świetny czas współpracy :hi:

 5. Dziękuję. I za wsparcie na nowej drodze życia, i za świetny czas współpracy :hi:

  Gratuluje Jacku i powodzenia :beer:

 6. Gratuluję i żywię nadzieję, że efekty będą widoczne już niebawem, a gale PLMMA będą pojawiać się nieco częściej niż materiały redaktora Adamczyka na MMARocks 😉

 7. Powodzenia Jacek!

  Cieszy, że coraz więcej organizacji przebija się do mainstreamu i dba o to, kto jest w kadrze zarządzającej. Monopol to zawsze zło. 😉

 8. Gratulacje i powodzenia, PLMMA ma potencjał, ma dobrych partnerów i ma Mirka z mniejszą władzą, to się może udać 🙂

 9. PLMMA:

  Jacek Adamczyk – prezes

  Mirosław Okniński – matchmaker

  Magdalena Bikowska – dyrektor zarządzający

  Grzegorz Bikowski – właściciel

  transmisja: TVP Sport

  W tym roku PLMMA pewnie wróci na 3 miejsce wśród polskich organizacji, a za rok może uda im się nawet konkurować o 2 miejsce z podróbką KSW, czyli FEN.

  Trzymam kciuki i powodzenia!

  Jak tak podsumowac ilosc dyrektorow, prezesow i wlascicieli w PLMMA to bardzo mozliwe, ze juz sa najwieksza organizacja w Polsce. Przynajmniej w tym aspekcie.

 10. Skoro tak zacne grono mnie wspiera, spinam się jeszcze bardziej! Dzięki wielkie za kredyt zaufania, postaram się go za szybko nie wyczerpać 😉 A jakby co, to wiadomo – wracam do MMARocks. Wracam silniejszy, rzecz jasna :dance:

 11. Dosc ciekawe posuniecie. Osobiscie nie robi mi duzej roznicy kto bedzie kim w PLMMA wazne aby byli to ludzie kompetentni z dobrym skutkiem dla organizacji. PLMMA jest potrzebne na Polskiej scenie a w polaczeniu z transmisja z TVP moze przyniesc same korzysci nie tylko sobie samej jako organizacji ale caly sport na tym skorzysta

 12. Jeśli PLMMA będzie transmitowane na TVP Sport, które jest ogólnodostępne to będzie to gigantyczna przewaga na FENem czy Babilonem, bo jednak większości te gale są na kodowanych a czasami 2 walki na otwartych kanałach.

 13. a mi tvp sport ciulowo odbiera bo ojciec nie chce wyciąć tuj koło satelity więc wszystko co się dzieje na tym kanale to mnie… :usunto:

 14. a mi tvp sport ciulowo odbiera bo ojciec nie chce wyciąć tuj koło satelity więc wszystko co się dzieje na tym kanale to mnie… :usunto:

  Ale TVP Sport nie musisz odbierać z satelity, jest na MUXie 3 razem z TVP 1 i TVP 2, a wersja HD na MUXie 8 ::snoopd::

 15. Ale TVP Sport nie musisz odbierać z satelity, jest na MUXie 3 razem z TVP 1 i TVP 2, a wersja HD na MUXie 8 ::snoopd::

  trzeba miec naziemna wtedy

 16. Panie prezesie liczymy na jakieś anegdoty z życia PLMMA bo pewnie będzie co przytaczać :razz:ociesznymirek:

 17. Hmm to pewnie coś ze mną nie tak – bo mi się kojarzy głównie z wywiadami – w których było uprawiane wysokich lotów dupowłaztwo w szczególności gdy chodziło o ksw… Ale może mi się to przyśniło, albo mam jakieś urojenia… Starsi ludzie tak mają.

 18. Skoro tak zacne grono mnie wspiera, spinam się jeszcze bardziej! Dzięki wielkie za kredyt zaufania, postaram się go za szybko nie wyczerpać 😉 A jakby co, to wiadomo – wracam do MMARocks. Wracam silniejszy, rzecz jasna :dance:

  Klasa. Pozdrawiam i powodzenia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.