Tomasz Adamek stanowczo odmówił, Andrzej Fonfara również powiedział „nie”. Trzecia osoba z listy Marcina Najmana zaakceptowała jednak wyzwanie i jest chętna na wejście z nim do klatki. Mowa o Piotrze Świerczewskim, byłym reprezentancie Polski w piłce nożnej.

W rozmowie z portalem interia.pl „Świr” wyliczył, dlaczego to on jest obecnie najlepszą opcją dla Najmana.

„Adamek by go przecież zmiótł, podobnie Fonfara. A Kasjusz swoje waży. Przyjmuję wyzwanie do walki. Tak dużo ludzi Najmana nie lubi, że wejdę z nim do klatki choćby dla zasady!”

Obchodzący na początku kwietnia 48. urodziny Świerczewski nie ukrywa również, że w jego opinii Najman niczego w swojej karierze nie osiągnął.

„Nie chcę Najmana obrażać, ale najbardziej śmieszy mnie zawsze ten moment, jak mówi po przegranej walce, że dziękuje swoim fanom, a cała sala gwiżdże. To gdzie ci jego fani są? Może jakaś przyczajona garstka tam gdzieś siedzi. Nie wiem, czemu on tak łatwo ubliża wszystkim, którzy coś osiągnęli, skoro sam nie osiągnął nic. Ja mam za sobą jedno wejście do klatki, ale byłem w niej dziewięć minut. On w pięciu ostatnich występach uzbierał może ze cztery minuty.”

„Świr” nie ukrywa również, że jego celem byłoby zakończenie kariery Najman na dobre.

„Jest między nami różnica 20 kilogramów, więc teoretycznie nie mam szans. Ale tylko teoretycznie. A praktycznie – zobaczymy. Wiem, że Mirek Okniński ze swoją ekipą mogą mnie przygotować do tej walki tak, żebym był jeszcze lepszy niż przeciwko Collinsowi. Może wreszcie ktoś skopie Najmanowi d*pę na tyle skutecznie, że przestanie robić z siebie pajaca.”

Piotr Świerczewski pierwszą walkę na zasadach MMA stoczył w grudniu 2019 roku. Jednogłośną decyzją sędziów pokonał wtedy Grega Collinsa.

Wszystko wskazuje na to, że w grze zostają więc dwa nazwiska – Świerczewski i Życiński. Nie wiadomo jednak, jak wygląda kontrakt 48-latka z organizacją FFF i czy będzie on mógł wystąpić pod szyldem FAME MMA, gdzie w ostatniej walce mamy zobaczyć Marcina Najmana.

Zobacz również:
>>> Andrzej Fonfara o Najmanie: Jedynie może zbić jakiegoś chłopaka, który nigdy nie miał do czynienia ze sportem
>>> Marcin Najman podał czterech rywali, z którymi chce stoczyć pożegnalną walkę
>>> Tomasz Adamek odpowiedział Najmanowi: To klaun, który szkodzi polskiemu sportowi

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.