Strus Piotr

Organizacja KSW poinformowała dziś, że na gali KSW 29 dojdzie do oczekiwanej rewanżowej walki w kategorii średniej. W starciu tym Piotr Strus (MMA 9-3-1, 6. w Rankingu PL) i Abu Azaitar (MMA 9-2-1) po raz drugi w karierze skrzyżują rękawice, tym razem w klatce na krakowskiej gali.

Ich pierwszy pojedynek KSW 27 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie zakończył się remisem, który nie zadowolił obu zawodników. W walce według przewidywanego schematu Abu Azaitar atakował szarżami Piotra Strusa. Polak jednak bardzo przytomnie i ze spokojem trzymał dystans i kontrolował rywala kopnięciami na udo oraz lewym prostym. W pierwszej rundzie walka trafiała incydentalnie do klinczu, z którego zarówno Polak, jak i Marokańczyk wyprowadzali ciosy na korpus oraz podbródkowe. Walka była bardzo wyrównana i toczyła się w utarty sposób.

Jedynie w trzeciej rundzie zawodnicy spędzili więcej czasu w klinczu, w którym to Strus dociskał Azaitara do siatki. Po powrocie na środek klatki zawodnicy wymieniali ciosy po skróceniu dystansu. Tylko w ostatnich sekundach pojedynku zawodnicy podjęli nieudane próby sprowadzenia do parteru.

Wobec takiego obrazu walki sędziowie punktowali większościowy remis stosunkiem 29-29 (Szymon Bońkowski), 30-30 (Cezary Wojciechowski), 30-28 dla Azaitara (Irena Preiss).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.