Już 19 maja Piotr Strus stanie do kolejnej walki w organizacji ACB. Na gali w Nottingham spotka się w klatce z Fernando Gonzalezem, weteranem Bellatora. Wielu fanów Polaka, po bardzo dobrej serii czterech walk bez porażki widziało go w starciu o mistrzowski pas. Dlaczego do niej nie doszło? Na to i kilka innych pytań odpowiedział Strus w wywiadzie z Bryanem Lacey.

Miałem się bić o pas, ale nie chciałem czekać aż do lipca. Walczę więc w Nottingham i ponownie udowodnię swoje umiejętności.

Swoją ostatnią walkę Gonzalez przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Miała ona miejsce na gali Bellator 193. Jego rywalem był wtedy Lorenz Larkin, a ich starcie było walką wieczoru styczniowej gali. Jakie przewidywania na swoją walkę z Fernando ma Piotrek?

Moje przewidywania dotyczące tej walki to znakomita walka cios za cios, która zakończy się nokautem w trzeciej rundzie na moją korzyść.

Strus (MMA 12-3-2, #5 w Rankingu PL) został nagrodzony Heraklesem w kategorii „Zawodnik Roku 2017”. Czym dla niego jest to wyróżnienie?

W ubiegłym miesiącu zostałem nagrodzony w kategorii „Zawodnik Roku 2017” w Polsce. Ta prestiżowa nagroda jest dla mnie bardzo ważna i daje mi motywację do obronienia tego tytułu w przyszłym roku.

Piotrek przyzwyczaił nas do podchodzenia z ogromnym szacunkiem do swoich rywali. Tym razem nie jest inaczej. Oto, co miał do powiedzenia na temat Fernando Gonzaleza:

Fernando to wszechstronnie walczący zawodnik z dużym doświadczeniem. Jego przewagą będzie przewalczenie aż 40 zawodowych walk. Nigdy nie walczyłem z kimś, kto miałby ich na koncie aż tyle. Czuję, że jestem w swojej szczytowej formie i będę lepszy w każdym aspekcie gry.

Fernando – szanuję Cię, dajmy kibicom świetne widowisko i sprawdźmy, kto jest lepszym zawodnikiem.

Gala ACB 87 odbędzie się 19 maja w Nottingham. W walce wieczoru tego wydarzenia spotkają się Robert Whiteford i Kane Mousah. W karcie miał się znaleźć również pojedynek ostatniego rywala Michała Materli, Scotta Askhama. Zawodnik musiał jednak wycofać się z udziału w gali z powodu kontuzji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.