Fot. Lucas Noon Bellator MMA

Piotr Niedzielski zanotował nieudany występ na gali Bellator 291, która 25 lutego odbyła się w Dublinie. Polak niejednogłośną decyzją sędziów przegrał z Richiem Smullenem.

Spokojny początek z jednej i drugiej strony skupiający się głównie na badaniu się w stójce. Kilkukrotnie Richie Smullen (MMA 10-2-1) starał się schodzić do parteru, jednak Piotr Niedzielski (MMA 17-5-0) w odpowiednim momencie zwiększał dystans i nie dopuszczał do tego. W połowie odsłony Polak skontrował jedną z prób i znalazł się przed chwilę z góry, jednak po chwili obaj powrócili do wymian w stójce. Na sam koniec pierwszej rundy „Niedziela” zdobył obalenie, chcąc tym samym zaakcentować kontrolę w poprzednich minutach.

Już na początku drugiej rundy Smullen starał się sprowadzić rywala do parteru. Niedzielski wszystko jednak świetnie czuł i kontrował. Podczas jednej z prób obaleń „Niedziela” złapał szyję Irlandczyka w gilotynie i wyglądało na to, że jest bardzo blisko skończenia. Smullen świetnie bronił jednak próby poddania i ostatecznie wyszedł z dźwigni zajmując pozycję z góry. Polak starał się zrywać kilkukrotnie, jednak do samego końca odsłony Irlandczyk kontrolował pozycję, zadając od czasu do czasu uderzenia.

Podobnie wyglądał początek trzeciej rundy – Richie Smullen poszedł po obalenie, jednak Piotr Niedzielski złapał gilotynę, którą trzymał za wszelką cenę. W pierwszej rundzie kosztowało go to dużo sił, teraz ponownie uparł się na dźwignię, której nie chciał odpuścić. W połowie odsłony „Niedziela” ostatecznie odpuścił, co było korzystne dla Smullena, kontrolującego walkę z góry.

Dla Niedzielskiego jest to pierwsza przegrana od kwietnia 2017 roku, kiedy to pokonał go Alan Langer. W kolejnych starciach Polak kontynuował serię dziewięciu zwycięstw z rzędu, podczas której pokonywał między innymi Uellitona Silvę, Marcona Schmitza czy Ivana Vulchina. W maju ubiegłego roku „Niedziela” zanotował udany debiut w Bellatorze, kiedy to pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Pedro Carvalho.

Smullen wygrał piątą walkę z rzędu. W poprzednich starciach bardzo dobrze prezentował się, pokonując przed czasem Miroslava Dushnyuka, Igora Grytskiva, Maksima Sischuka oraz na punkty Harry’ego Hardwicka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

Roshi

31,774 komentarzy 108,014 polubień
Avatar of Zaraza
Zaraza

Legacy FC
Middleweight

2,065 komentarzy 2,281 polubień

legendary polish iq :beczka:

Odpowiedz 1 Like

R
Rulimajk

WSOF
Welterweight

3,289 komentarzy 9,504 polubień

smutne, chłop ma umiejętności a upierdolił sobie duszenie.

Odpowiedz 1 Like