Informacja prasowa:

Były zawodnik UFC Piotr Hallmann po blisko rocznej przerwie ponownie stanie do walki! 12 maja na gali FEN 17 Baltic Storm „Płetwal” powróci nie tylko do klatkoringu Fight Exclusive Night, ale i kategorii lekkiej. Nazwisko jego rywala organizacja FEN ogłosi już wkrótce.

Piotr Hallmann (29 lat, 175 cm, 16-6, 7 KO, 7 SUB) to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich zawodników MMA i jeden z pierwszych, którzy walczyli w organizacji UFC. Na angaż w amerykańskiej organizacji zapracował 13 zwycięstwami w 14 walkach, z których większość odniósł przez nokaut lub poddanie. W ciągu ponad dwóch lat kontraktu z UFC stoczył sześć pojedynków, trzykrotnie będąc nagradzanym przez federację bonusami finansowymi – za walkę wieczoru uznano jego starcie z Brazylijczykiem Gleisonem Tibau, za występ wieczoru zwycięstwo nad Amerykaninem Yvesem Edwardsem, a za poddanie wieczoru kimurę założoną Brazylijczykowi Francisco Trinaldo.

Po powrocie z USA do Polski w styczniu 2016 roku „Płetwal” stoczył dwie walki – na gali Slava Republic 1 pokonał Francuza Jasona Poneta, a później w walce wieczoru gali FEN 13 Summer Edition przegrał na punkty z Kamilem „Bombą” Łebkowskim. Był to dla niego wyjątkowy pojedynek, ponieważ po raz pierwszy i jak do tej pory jedyny walczył w kategorii piórkowej. Po tym niezbyt udanym eksperymencie gdynianin zdecydował się powrócić do „swojej” wagi lekkiej i w niej właśnie stoczy kolejną walkę na gali FEN 17 Baltic Storm.

Przeciwnik Piotr Hellmanna oraz kolejnych uczestników majowej gali w Gdynia Arena będą ogłaszani już w najbliższych dniach. W tej chwili wiadomo już, że oprócz „Płetwala” 13 sierpnia w Gdynia Arena wystąpią m.in. tacy znakomici zawodnicy MMA, jak Kamil Łebkowski, Michał Wlazło, Aleksander Georgas, Jakub Kowalewicz, Michał Oleksiejczuk i Ireneusz Szydłowski. Publiczność obejrzy tego wieczora również walki K-1 z udziałem takich utytuowanych kickbokserów, jak Radosław Paczuski, Jarosław Daschke Robert Rajewski Jr i Marcin Szreder.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.