Piotr Hallmann (MMA 18-6) poznał rywala z którym zmierzy się 25 maja na gali Boxing Night 14. „Płetwal” skrzyżuje rękawice z Francuzem Damienem Lapilusem (MMA 16-10-1, 1NC).

Damien jest starszym bratem Taylora Lapilusa. Polscy fani MMA tego drugiego mogą kojarzyć z występu na UFC w Krakowie, kiedy to debiutował w największej na świecie organizacji MMA. Taylor miał całkiem niezły bilans w UFC, bo aż 3-1, ale zawodnik ten rozstał się z organizacją by walczyć w ringu bokserskim. W nowej dyscyplinie Taylor pokonał przez decyzję Heriego Andriyanto (BOKS 22-25-2), ale zamiast walczyć dalej w boksie, wrócił do MMA. Damien Lapilus podobnie jak jego brat wywodzi się ze stójki. Jednak jego zwycięstwa przeplatane są porażkami i na ostatnie sześć pojedynków, aż cztery razy musiał uznawać wyższość rywali. Weteran gal BAMMA oraz jednorazowy uczestnik na ACB, Damien teraz zmierzy się z naszym Piotrem Hallmannem.

Hallmann w UFC walczył sześciokrotnie. Robił to jednak na tyle efektownie, że aż trzy razy udało mu się zgarnąć bonusy za poddanie (jeszcze na starych zasadach), walkę oraz występ wieczoru. Po trzech porażkach z rzędu z bardzo mocnymi rywalami (Tibau, Mustafaev, Oliveira) „Płetwal” na chwilę rozstał się z UFC i teraz wraca na zwycięski szlak. W ostatnich walkach udało mu się pokonać Patryka Nowaka i Adriana Zielińskiego.

Gala Boxing Night 14 odbędzie się 25 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.