Informacja prasowa: 

Federacja Fight Exclusive Night zdradziła nazwisko przeciwnika Piotra „Płetwala” Hallmanna na gali FEN 17 Baltic Storm. Z byłym zawodnikiem UFC zmierzy się utalentowany Patryk Nowak, który 12 maja w Gdynia Arena powalczy o piąte zawodowe zwycięstwo z rzędu.

Dla polskich kibiców nazwisko Patryka Nowaka (28 lat, 175 cm, 4-0, 2 SUB, 1 KO) może brzmieć enigmatycznie, za to dobrze znane jest już w Szwajcarii, gdzie pochodzący z Namysłowa zawodnik do niedawna mieszkał, trenował i walczył. Przez dwa lata do zawodowych walk szykował się pod okiem cenionego trenera Robsona Dantasa w filii słynnego brazylijskiego klubu Kimura Nova Uniao w Renens u podnóża Alp. Debiutował rok temu na gali Fight Night Series, wygrywając przez decyzję z doświadczonym Anthonym Mullerem. To jego jedyne zwycięstwo na punkty – w kolejnych trzech walkach dla szwajcarskich organizacji FNS oraz Hit FC kończył już swoich rywali przed czasem.

Nowak uchodzi za utalentowanego grapplera – wywodzi się z zapasów, jako junior i kadet był wielokrotnym mistrzem Polski i występował na mistrzostwach Europy. Później startował w amatorskich zawodach MMA, ma na koncie m.in. pasy zdobywane na turniejach ALMMA oraz zawodach w Niemczech. Jak zapewnia, po powrocie do Polski jest gotowy na znacznie poważniejsze wyzwania, więc propozycję walki z „Płetwalem” na gali FEN 17 Baltic Storm przyjął bez wahania.

Piotr Hallmann (29 lat, 175 cm, 16-6, 7 KO, 7 SUB) to niezaprzeczalnie jeden z najlepszych fighterów MMA w kraju i jeden z pierwszych Polaków, którzy podpisali kontrakt z UFC. Ma za sobą 6 walk w oktagonie tej federacji, za które trzykrotnie był nagradzany bonusami (walka wieczoru, występ wieczoru i poddanie wieczoru). Na angaż w UFC „Płetwal” zapracował 13 zwycięstwami w 14 walkach, z których większość odniósł przez nokaut lub poddanie.

Po powrocie do Polski w styczniu 2016 roku zawodnik Mighty Bulls Gdynia walczył dwa razy – na gali Slava Republic 1 pokonał Francuza Jasona Poneta, a potem w walce wieczoru gali FEN 13 Summer Edition przegrał na punkty z Kamilem Łebkowskim. Był to dla niego wyjątkowy pojedynek, bo po raz pierwszy i jak do tej pory jedyny walczył w kategorii piórkowej. Po tym nieudanym występie gdynianin zdecydował się wrócić do „swojej” wagi lekkiej i w niej stoczy kolejną walkę na gali FEN 17 Baltic Storm.

Oprócz tego emocjonująco zapowiadającego się pojedynku kibice 12 maja obejrzą także walki MMA z udziałem m.in. Kamila Łebkowskiego, Ireneusza Szydłowskiego oraz starcia Michała Wlazło z Czechem Martinem Chudejem, Michała Oleksiejczuka z Włochem Riccardo Nosiglią i Jakuba Kowalewicza z Aleksandrem Georgasem. Ponadto w formule K-1 w Gdynia Arena walczyć będą tego wieczora tacy znakomici zawodnicy, jak Radosław Paczuski, Jarosław Daschke, Marcin Szreder, Artur Bizewski i Kryspin Kalski.

22 KOMENTARZE

 1. Kogut vs lekki

  No tak, ale mógłby być wyjątek jak ostatnio 😉

  A co do walki, to lekki missmatch.

  Trochę Płetwal marnuje się po wylocie z UFC, w KSW byłoby ciekawiej 😉

 2. No tak, ale mógłby być wyjątek jak ostatnio 😉

  Trochę Płetwal marnuje się po wylocie z UFC, w KSW byłoby ciekawiej 😉

  Dokładnie, o UFC nie ma co już marzyć a w KSW naprawdę miałby z kim mocny się popizgać i sądzę, że w 66 by sporo namieszał.

 3. Dla polskich kibiców nazwisko Patryka Nowaka (28 lat, 175 cm, 4-0, 2 SUB, 1 KO) może brzmieć enigmatycznie, za to dobrze znane jest już w Szwajcarii

 4. Trochę Płetwal marnuje się po wylocie z UFC, w KSW byłoby ciekawiej 😉

  No chyba nieee. Dwie ostatnie walki słabiutkie w jego wykonaniu. Mocno obniżył loty Piotrek.

 5. Patrząc na formę Piotra boję się nieco o jego rywala, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Teoretycznie spory missmatch.

 6. No chyba nieee. Dwie ostatnie walki słabiutkie w jego wykonaniu. Mocno obniżył loty Piotrek.

  W UFC  dawał fajne walki, w KSW mogłoby być tak samo, zwłaszcza że jest go z kim zestawiać 😉

 7. Dokładnie, o UFC nie ma co już marzyć a w KSW naprawdę miałby z kim mocny się popizgać i sądzę, że w 66 by sporo namieszał.

  Ale Płetwa przecież wraca do lekkiej chyba?

 8. Warto w ty miejscu także wspomnieć o innych filiach znamienitych zagranicznych klubów w naszym kraju jak choćby:

  Taktarov Tristar Tczew

  Gogoplata Jacksons Głogów

  Pedalada Alpha Male Przemyśl

  Motyla Garda Kings MMA Koszalin

  TBA Rufussport Radom

  Suspensor Quest Sosnowiec

 9. Niech Piotrek wygra walkę potem niech jego menago zorganizuje turniej na jakiejś salce (podobnie jak zrobił Peter Sobotta przed powrotem do UFC;) szybkie trzy zwycięstwa jednego dnia i w październiku dopingujemy Halmanna w Gdańsku 🙂

 10. …who da fook is that guy?..

  No tak, FEN musi chronić swoje gwiazdy teraz bo zostaną im same te w K-1 już całkowicie :no no:

 11. Coz…ta walka pokaze czy Hallmann bedzie sie jeszcze liczyl w Polskim MMA. Mozna powiedziec ze byc albo nie byc natomiast dla Nowaka pokonanie takiego zawodnika jak Piotrek to szansa na wyplyniecie na szerokie wody Polskiego MMA

 12. jak to zobaczyłem – od razu w śmiech 😀 Oj Piotrek 🙂 ale się cofnąłeś w rozwoju 🙂 z UFC do walk w FENie z ogórkami 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.