4 września 2013 roku w Belo Horizonte Piotr Hallmann stoczył swój debiutancki pojedynek dla organizacji UFC. Wówczas Płetwal podejmował tam miejscowego Francisco Trinaldo, którego udało mu się odklepać kimurą w drugiej odsłonie pojedynku.

Na sensacyjne zwycięstwo nie zanosiło się jednak po pierwszej rundzie. Płetwal wydawał się nieco stremowany na początku, co skrzętnie wykorzystał doświadczony rywal, rozpoczynając nawałnicę kopnięć na korpus. Choć po jednym z tych ciosów Hallmann osunął się na kolano, jego wątroba – jak na Polaka przystało – potrafiła znieść ból. Hallmann przetrwał atak rywala i stanął do drugiej rundy gotowy do dalszej walki. W drugim starciu Massaranduba zaczął płacić frycowe za swoje warunki fizyczne. Opadający z sił z każdą sekundą Brazylijczyk rozpoczął od oddania obalenia Hallmannowi po niefrasobliwym kopnięciu. Za pierwszym razem nie dał sobie zrobić krzywdy w parterze, ale za drugim, kiedy wylądował pod Polakiem, poczuł jego łokcie. Po ostrzeżeniu ze strony sędziego Płetwal postanowił przejść do chwytów i złapał kimurę, którą niespodziewanie odklepał czarny pas w BJJ.

Polak za poddanie Massaranduby w swoim debiucie dla UFC został nagrodzony bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów. Hallmann stoczył pod banderą UFC łącznie sześć pojedynków, zwyciężając tylko dwa starcia – właśnie z Francisco Trinaldo oraz rok później z Yvesem Edwardsem. Płetwal szeregi największej organizacji MMA na świecie opuścił w 2015 roku, dotychczas tocząc walki między innymi dla organizacji FEN i ACB.

Walkę można obejrzeć na stronie UFC.com

13 KOMENTARZE

  1. Jedna z najradosniejszych i najlepiej zapamiętanych chwil w mojej przygodzie z MMA. Płetwa sam trochę potem namieszał w swojej karierze, ale wiernie  kibicuje do dzisiaj.

  2. Moja pierwsza walka, dla której w nocy wstałem specjalnie dla Polaka, jak ja się wtedy cieszyłem z wygranej :tysonhappy:

    I pamiętny tekst Janisza&Jurasa, gdzie po ciosie na wątrobę Płetwal przysiadł i powiedzieli, że to już koniec, a tu ni chuja.

  3. Teraz 3 wygrane z rzędu, może warto byłoby się starać o możliwość powrotu. Dawał emocjonujące walki i się nie oszczędzał – coś jak Materla w KSW.

  4. To były piękne chwile – debiuty w podobnym okresie Omielańczuka i Hallmanna właśnie a przy tym wygrane ich obu w debiutanckich starciach dla UFC. Piękne czasy 🙂

  5. Zabrakło mu niewiele żeby jego kariera wyglądała inaczej. Ta walka to były piękne chwile, oby więcej takich.

  6. Wow 5 lat, ale ten czas zapierdala. Pamiętam jak Janisz już wieszczył porażkę, a Piotrek wykręcił takiego psikusa.

  7. Rety co to były za emocje:antonio: do dziś to pamiętam. Wprawdzie to Daniel pierwszy podpisał kontrakt z UFC ale to Płetwa pierwszy zawalczył i rozpoczął zaciąg Polaków do UFC. Szkoda, że tak potoczyła się jego kariera

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.