Davis Phil
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Spory szok przeżyła dziś społeczność MMA. Lokowany na siódmej pozycji w oficjalnym rankingu UFC Phil Davis, przechodzi do Bellatora. Phil w ostatniej walce podejmował Ryana Badera. Bój ten przegrał niejednogłośną decyzją sędziowską. Po tej porażce skończył mu się kontrakt z organizacją UFC i co ciekawe zamiast go przedłużyć i renegocjować warunki, przyjął ofertę bezpośredniej konkurencji.

Phil Davis (MMA 13-3) od początku swojej kariery stawiany był w roli zawodnika, który dużo osiągnie w MMA. Znakomity zapaśnik z Pensylwanii z UFC związany był praktycznie od samego początku. Już po czterech zwycięstwach wywalczył sobie kontrakt z korporacją ZUFFA. W debiucie zmierzył się z Brianem Stannem (MMA 12-6), aż w końcu dobił do dziewięciu zwycięstw z rzędu. Zapewniło mu to walkę z Rashadem  Evansem (MMA 19-3-1) o miano pierwszego pretendenta, którą jednak przegrał. W swej karierze zwyciężał nad takimi nazwiskami jak Machida czy Teixeira, i zawsze ocierał się o pierwszą dziesiątkę rankingu.

Jak sam przyznaje Davis o swoim transferze do Bellatora:

Jestem bezwarunkowo najlepszym i najbardziej dominującym grapplerem, który kiedykolwiek walczył w MMA i jestem podekscytowany możliwością wskoczenia tam i rywalizacji w moim nowym domu.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

9 KOMENTARZE

  1. Nigdy go nie lubiłem. Jeszcze ten komentarz z tyłka. 3 (Trzech) zawodników już go zweryfikowało. Teraz będzie zrzędził jak Askren.

  2. Dzięki temu że Davis przeszedł do Bellatora, Janek debiutuje w pierwszej 15tce rankingu UFC.

  3. Po odejściu Davisa, Janek debiutuje w rankingu UFC na 15tym miejscu.

  4. -"pokonał" Machide-wyzwał na pojedynek Jonesa-przegrał z Rumblem-pokonał Glovera-wyzwał na pojedynek Andersona-przegrał z Baderem-odszedł.-pokona Newtona-wyzwie na pojedynek Rampage'a-przegra z McGeary'm-pokona Vassella-wyzwie na pojedynek Lawala-przegra z Lawalem-odejdzie.

  5. Beka z ufc że wypuszcza jednego z najlepszych zawodników na świecie w tak małej dywizji jak półciężka. Nie rozumiem czemu też większość pisze że to dobrze. Nie rozumiem zupełnie jak można się cieszyć że jeden z najlepszych zawodników odchodzi z najlepszej organizacji. To nie jest żadna ironia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.