Czołowa amerykańska organizacja MMA, Professional Fighters League ogłosiła w poniedziałek, że odwołuje cały sezon 2020 z powodu pandemii koronawirusa. PFL planuje powrócić z formatem regularnego sezonu i tzw. play-offów dopiero na wiosnę 2021 roku.

Zamiast gal MMA, organizacja PFL planuje stworzyć w tym roku dla telewizji ESPN zupełnie „nowy oryginalny projekt”. W oświadczeniu ligi PFL możemy również przeczytać o planach wypłacania zakontraktowanym zawodnikom comiesięcznych stypendiów przez cały rok 2020.

„PFL to globalna liga MMA w której zawodnicy pochodzą z ponad 25 krajów” – powiedział w rozmowie z ESPN prezes ESPFL Peter Murray. „Nasz zespół zdecydował, że przede wszystkim ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo naszych wojowników, fanów, partnerów biznesowych oraz personelu, przy tak dużej niepewności wokół tematu koronawirusa zdecydowaliśmy, że jest to najlepszy sposób działania. Kierując się bezpieczeństwem zdecydowaliśmy o przesunięcie nadchodzącego sezonu, który miał się rozpocząć w maju, na wiosnę 2021 r.

Murray dodał, że organizacja zainteresowana organizacją wydarzeń bez fanów, ale nie będzie komentować możliwości zorganizowania takiego wydarzenia na żywo w 2020 roku.

Organizacja PFL powstała w 2018 roku na bazie lokalnej organizacji World Series of Fighting i przez ostatnie dwa lata działa w formacie sezonowym. Zawodnicy w sześciu kategoriach wagowych występują w regularnym sezonie w którym toczą dwa pojedynki, przechodzą do tzw. play-offów gdzie walczą o finał w którym do zdobycia jest 1 milion dolarów. W tym roku do PFL przeszli między innymi tacy zawodnicy jak Rory MacDonald, Mohammed Usman, Olivier Aubin-Mercier oraz Marcin Held.

Poniżej najlepsze akcje z gal PFL w poprzednim sezonie:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.