Interesujące zestawienie w kategorii koguciej dodane zostało do rozpiski gali UFC w Czechach. Mocny Rosjanin, Petr Yan, który podpisał nową umowę z organizacją, zawalczy 4 raz w ciągu 8 miesięcy, kiedy to w Pradze zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu kategorii muszej Johnem Dodsonem. Informację o tej walce podał jako pierwszy Ariel Helwani z ESPN.com.

Yan (11-1 MMA) to były mistrz organizacji ACB, który przebojem wdarł się do UFC. Rosjanin wygrał trzy walki z rzędu. W ostatnim pojedynku odprawił przed czasem Douglasa Silva de Andrade na UFC 232.

Dodson (20-10 MMA) w ostatniej walce przegrał z Jimmiem Riverą. Po powrocie do kategorii koguciej reprezentant Jackson Wink MMA walczy w kratkę – wygrane przeplata przegranymi. Jego bilans w ostatnich 6 walkach wynosi 3-3.

UFC w Pradze odbędzie się 23 lutego. Walką wieczoru jest starcie naszego rodaka, Jana Błachowicza z Brazylijczykiem Thiago Santosem.

16 KOMENTARZE

  1. Grubo, pierwszy poważny test Yana. Petr może być nawet faworytem, bo Dodson już nie jest takim sztosem jak kiedyś.

  2. Kurwa w Pradze widze rozpiska fajna  ale u nas to chujnia była straszna na pierwszej gali w Krakowie

    patrzac na rozpiske to taka sobie

  3. Łoooooo, walka pierwsza klasa. Dokładnie UFC, jak już robić gale w Europie to niech są na naprawdę dobrym poziomie:bleed:

  4. patrzac na rozpiske to taka sobie

    Która? W Pradze masz walke wieczoru z dwoma czołowymi zawodnikami polciezkiej, Dodson i Yan tez czolowka, nawet ścisła, do tego Struve , Stosic… U nas kurwa na pierwszej gali nie bylo ani jednego z czolwych zawodników w rankingu, do tego walka wieczoru bez zadnego sportowego znaczenia…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.