sobotta

Do australijskiej gali UFC 193, dodane zostały trzy pojedynki. W pierwszym Jake Matthews zmierzy się z Akbarhem Arreolą, w drugim Daniel Kelly podejmować będzie Ricardo Abreu, a w najważniejszym dla nas boju, Peter Sobotta bić się będzie z Kylem Noke.

Po tym jak Peter Sobotta zaliczył porażki we wszystkich trzech pojedynkach w UFC w latach 2009-2010, został zakontraktowany przez organizację MMA Attack. Przegrał wtedy niejednogłośną decyzją sędziowską z Borysem Mańkowskim po dogrywce. Jednak niedługo potem do organizatorów gali wpłynął protest, który został rozstrzygnięty na korzyść Petera i walkę zmieniono na „remis”. Po tym incydencie Sobotta wygrał pięć walk z rzędu i ponownie dostał angaż w największej na świecie organizacji MMA. Na powrót do oktagonu dostał debiutującego wtedy Pawła Pawlaka, którego zdominował zapaśniczo na przestrzeni trzech rund. W ostatniej walce na UFC w Berlinie, poddał Stevena Kennedy’ego.

35-letni Kyle Noke ma nieco gorszy bilans. Na pięć ostatnich walk w UFC, aż trzy były przez niego przegrane. Pokonywali go: Herman, Craig oraz Cote. W ostatnim boju zdołał wygrać, lecz była to „tylko” niejednogłośna decyzja z debiutantem Jonavinem Webbem. Kyle w 2010 roku próbował swoich sił w 11. edycji TUF-a, ale odpadł już w ćwierć finałach.

Dodatkowo na karcie walk gali UFC 193 ujrzymy również Jake’a Matthewsa w starciu z Meksykaninem Akbarhem Arreolą. Jake ostatniej walki nie może zaliczyć do udanej. W pierwszej rundzie starcia został poddany przez Jamesa Vicka. Była to też pierwsza porażka w karierze tego młodego zawodnika. Akbarh również przychodzi do oktagonu po porażce. 21 marca dał słaby pojedynek z Francisco Trinaldo, przegrywając z nim na kartach punktowych jednogłośną decyzją.

W ostatnim zestawieniu olimpijczyk i członek kadry narodowej Australii w Judo, Dan Kelly, zmierzy się z Brazylijczykiem Ricardo Abreu. Daniel po przejściu z Judo do MMA, zaliczył dziewięć zwycięstw z rzędu. Dopiero Sam Alvey w ostatnim boju, splamił jego bilans porażką. Alvey znokautował Kelly’ego w pierwszej rundzie starcia. Po porażce przychodzi też Ricardo Abreu. Zawodnik ten ostatnią walkę przegrał z Jakiem Collierem.

Gala UFC 193 będzie miała miejsce 15 listopada w Melbourne, Australii.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.