Już w piątek odbędzie się czternasta gala organizacji Babilon MMA. W karcie walk znalazło się sześć pojedynków, spośród których w trzech znaleźli się zawodnicy sklasyfikowani w Rankingu PL.

Niepokonani w polskim MMA (zobacz pełną listę):

  • Patryk Kaczmarczyk (3-0-0)
  • Hubert Sulewski (3-0-1)
  • Róża Gumienna (1-0-0)

Aktywne serie zwycięstw w polskim MMA (zobacz pełną listę):

  • 8 – Kevin Szaflarski
  • 4 – Marcin Jabłoński
  • 3 – Patryk Kaczmarczyk
  • 3 – Filip Tomczak

Walki rankingowe ():

Paweł Pawlak (MMA 15-4-1, #14 w Rankingu PL) vs Filip Tomczak (MMA 7-1-0)

Walka wieczoru piątkowej gali Babilon MMA 14. Pawlak powróci do klatki po remisowym pojedynku z Adrianem Błeszyńskim, który miał miejsce w lutym na dwunastym wydarzeniu spod szyldu organizacji Tomasza Babilońskiego.

Wcześniej 31-latek wygrywał z takimi zawodnikami, jak Evgeny Bondar, Rafał Lewoń, Adam Niedźwiedź i Ireneusz Szydłowski, przegrywał natomiast z Igorem Fernandesem i Danielem Skibińskim.

Dla Tomczaka będzie to powrót do klatki po ponad dwuletniej przerwie. Ostatni raz stoczył on walke w marcu 2018 roku na gali Fight Nights Global 84, gdzie ciosami w trzeciej rundzie odprawił niepokonanego ówcześnie Jozefa Wittnera.

Wcześniej Filip Tomczak pokonywał przed czasem Jacka Bednorza czy Marka Woroncowa. Jedyną przegraną w karierze poniósł on na gali Fight Exclusive Night 15, która odbyła się 14 stycznia 2017 roku. Jednogłośną decyzją sędziów pokonał go wtedy Marcin Naruszczka.

Kevin Szaflarski (MMA 8-1-0, #12 w Rankingu PL) vs Damian Olszewski (MMA 2-2-0)

Szaflarski podpisał kontrakt z organizacją Babilon MMA i już w piątek stoczy tam pierwszą walkę. Będzie to dla niego szansa przedłużenia serii zwycięstw do dziewięciu z rzędu.

Po nieudanym debiucie w zawodowym MMA, który zakończył się kontuzją ręki, 25-latek na galach mieszanych sztuk walki w Polsce pokonywał między innymi Adnana Alica czy Fikro Bosnica. W ostatniej walce decyzją sędziów na słowackiej gali PCF 21 pokonał Luida Limę. Było to bez wątpienia jego najważniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

Olszewski w zawodowym MMA stoczył cztery pojedynki. Zadebiutował w grudniu 2016 roku pokonując Hatefa Moeila dyskwalifikacją po nielegalnym kopnięciu na głowę. W drugiej walce Polak w 29 sekund znokautował wysokim kopnięciem Tareka Rhlida.

Dwie kolejne walki Damian Olszewski przegrał przez techniczny nokaut. W czerwcu 2018 roku pokonał go Daniel Galabarov, w listopadzie 2019 roku natomiast odprawił go John Winter. Będzie to pierwsze starcie Olszewskiego w Polsce.

Patryk Kaczmarczyk (MMA 3-0-0, #13 w Rankingu PL) vs Hubert Sulewski (MMA 3-0-1)

Starcie niepokonanych zawodników otworzy piątkową galę Babilon MMA 14. Kaczmarczyk stanie przed szansą dopisania czwartego, zdecydowanie najcenniejszego, zwycięstwa w swojej karierze.

W dotychczasowych walkach pokonywał on decyzjami sędziów Daniela Matuszka, Karola Kutyłę i Krystiana Krawczyka. Wszystkie te starcia odbyły się na przestrzeni dwunastu miesięcy. Po ostatnim zadebiutował zarówno w organizacji Babilon MMA, jak i zestawieniu najlepszym zawodników kategorii piórkowej w kraju.

Dla Sulewskiego będzie to ogromna szansa na wejście do Rankingu PL. Pokonanie faworyzowanego Kaczmarczyka z pewnością zapewni mu miejsce na liście najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki w wadze piórkowej w Polsce.

Ostatni raz Hubert Sulewski do klatki wszedł w grudniu 2019 roku. Decyzją sędziów na gali FFF 2 pokonał wtedy Filipa Bątkowskiego. Wcześniej zawodnik z Łomży zremisował z Patrykiem Duńskim, natomiast w pierwszych dwóch starciach w karierze w pierwszych rundach odprawił Mikhaila Kurcha i Aleha Biruka.

Pełna karta walk gali Babilon MMA 14:

Walka wieczoru:
84 kg: Paweł Pawlak (MMA 15-4-1, #14 w Rankingu PL) vs Filip Tomczak (MMA 7-1-0)

Karta główna:
120 kg: Kevin Szaflarski (MMA 8-1-0, #12 w Rankingu PL) vs Damian Olszewski (MMA 2-2-0)
61 kg: Róża Gumienna (MMA 1-0-0) vs Aldina Seferovic (MMA 0-0-0)
77 kg: Piotr Przepiórka (MMA 4-4-0) vs Jakub Kamieniarz (MMA 8-6-0)
70 kg: Adam Brzezowski (MMA 7-4-0) vs Marcin Jabłoński (MMA 7-2-0)
66 kg: Patryk Kaczmarczyk (MMA 3-0-0, #13 w Rankingu PL) vs Hubert Sulewski (MMA 3-0-1)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.