Informacja prasowa: 

Paweł Pawlak (13-3, 7 KO, 3 Sub) podpisał kontrakt na wyłączność z organizacją Babilon MMA. Były zawodnik UFC wystąpi już 18 sierpnia w Międzyzdrojach. Jego rywalem na gali Babilon MMA 5 będzie Rafał Lewoń (14-8, 5 KO, 7 Sub).

Pawlak to jeden z czołowych zawodników dywizji półśredniej w Polsce. Jako jeden z nielicznych fighterów znad Wisły miał okazję walczyć w najmocniejszej lidze MMA na świecie. Do UFC trafił po niesamowitej serii 9 zwycięstw z rzędu. Dla amerykańskiego giganta stoczył 3 pojedynki. Po odejściu z UFC zanotował porażkę i 2 zwycięstwa. W ostatnim starciu na gali Babilon MMA 2 znokautował Adama Niedźwiedzia. W całej zawodowej karierze „Plastinho” odniósł 13 zwycięstw (z czego aż 10 przed czasem) i doznał 3 porażek.

Cieszę się, że kolejny czołowy zawodnik z Polski wybrał naszą ofertę. Wierzę, że Pawlak będzie jedną z naszych gwiazd. Dołącza do dywizji półśredniej, która powoli staje się siłą Babilon MMA – mówi Tomasz Babiloński, właściciel organizacji.

Po tym, jak zostałem wolnym zawodnikiem, na stole pojawiło się kilka ofert. Tomasz Babiloński przedstawił tę najkonkretniejszą. Negocjacje sprawnie poprowadził mój nowy menadżer Artur Gwóźdź z Artnox Fight Sport, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Czekam już z niecierpliwością na pierwszą walkę i dalszy rozwój wydarzeń w dywizji półśredniej Babilon MMA. Będzie ciekawie! – przekonuje Pawlak.

Najbliższym rywalem zawodnika Fight Club Łódź będzie jeden z lokalnych bohaterów. Rafał Lewoń to przedstawiciel klubu Berserkers Team Kołobrzeg. „Kaszana” ma na koncie 14 zwycięstw i 8 przegranych. W swojej karierze mierzył się między innymi z Roberto Soldiciem, Mateuszem Zawadzkim, Danielem Skibińskim, Abu Azaitarem czy Michałem Golasińskim.

Przypominamy, że w walce wieczoru gali Babilon MMA 5 w Międzyzdrojach wystąpi Szymon Kołecki (6-0, 6 KO). Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów wyjdzie do klatki już po raz 7. Kibice obejrzą również w akcji Rafała Haratyka (9-3-2, 2 KO, 4 Sub), Marcina Naruszczkę (19-8-1, 7 KO, 2 Sub), Daniela Skibińskiego (11-5, 1 KO, 2 Sub), Kamila Oniszczuka (5-0, 1 KO, 1 Sub), Saida-Magomeda Abdulkadirova (4-0, 1 KO, 2 Sub), Dawida Pepłowskiego (0-0) czy Sławomira Brylę (0-0). Kolejne nazwiska pojawią się w karcie już wkrótce.

Galę będzie można oglądać na antenach grupy Polsat. Bilety są w sprzedaży na stronie eventim.pl. Szczegóły dotyczące gali są również dostępne na stronie babilonmma.com.

Karta walk Babilon MMA 5:

Walki wieczoru:
93 kg: Szymon Kołecki (6-0) – TBA
77,1 kg: Daniel Skibiński (11-5) – TBA
83,9 kg: Rafał Haratyk (9-3-2) – Marcin Naruszczka (19-8-1)

Karta główna:
77,1 kg: Paweł Pawlak (13-3) – Rafał Lewoń (14-8)
93 kg: Dawid Pepłowski (0-0) – Sławomir Bryla (0-0)
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (5-0) – Said-Magomed Abdulkadirov (4-0)

13 KOMENTARZE

  1. Tak niestety myślałem, gdy czytałem o prawdopodobnym występie Lewonia w Międzyzdrojach. Oby tylko rywal Skiby nie okazał się znacząco słabszy od Pawlaka.

  2. Pawlaka zapamiętam już na zawsze jako zawodnika nudnego. Przykro mi ale tak jest. Nie zapomnę jak na jednym z Fen cała gale była wrzawa publiczności, ale jak podczas walki Pawlaka gadałem z @halibut to cisza była taka, że cała hala nas słyszała. Serio. Dramat. Tak wygląda piekło fana MMA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.