dwd

Informacja prasowa:

Jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków gali FEN 12 „Feel The Force”, która odbędzie się już 20 maja we Wrocławiu, w legendarnej Hali Stulecia, jest starcie MMA w wadze półśredniej z udziałem byłego zawodnika UFC Pawła Pawlaka, który zmierzy się z brazylijskim zawodnikiem Igorem Fernandesem.

„To będzie pierwszy zawodnik z Brazylii w naszej organizacji i kolejny polski zawodnik z największej światowej organizacji walk MMA jaką jest UFC. Dodatkowo trafiają do naszej atutowej dywizji półśredniej, która jest najlepszą w Polsce, a niedługo może i w Europie. Sam jestem ciekaw jak wypadnie ta egzotyczna konfrontacja?” – powiedział prezes Paweł Jóźwiak o tym arcyciekawym zestawieniu.

27-letni Paweł Pawlak z Łodzi to jeden z najzdolniejszych polskich zawodników MMA, który trafił do UFC i walczył tam trzykrotnie, z czego zwyciężył raz pokonując Kanadyjczyka, Sheldona Westcotta. Nim trafił do światowego giganta walk MMA, nazywany „Platinho” zawodnik, odniósł 10 kolejnych zwycięstw, zanim nie zatrzymał go Peter Sobotta z Niemiec pokonując na punkty. Jedyne dwie porażki w karierze Pawlak poniósł właśnie w UFC, bowiem pokonał go także Anglik, Leon Edwards.

Brazylijczyk Igor Fernandes ma 28 lat i swoją formę wykuwał na brazylijskich galach, które uchodzą za kopalnie talentów MMA. Walczył m.in. na słynnych Shoot Brasil i Jungle Fight, a na liście pokonanych przez „Chatubinha”, bo tak brzmi jego przydomek, znaleźli się nawet zawodnicy, którzy trafili do UFC. Fernandes jest niezwykle doświadczony. Odniósł 18 zwycięstw i poniósł 6 porażek.

Mamy nadzieję, że pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.