Paweł Pawlak pokonał Evgeniya Bondara na gali ACA 96 w Łodzi! Polak wygrał swój pojedynek przez niejednogłośną decyzję.

Paweł Pawlak rozpoczął walkę od niskiego kopnięcia, a jego rywal szybko odpowiedział tym samym oraz celnym ciosem prostym. Obaj zawodnicy na początku pojedynku wymienili się kilkoma kopnięciami na nogi oraz korpus. Pawlak i Bondar toczyli pojedynek na środku klatki, nie decydując się na agresywne ataki. W połowie rundy Polak obalił przeciwnika i natychmiast zaszedł za plecy. Paweł szukał duszenia, jednak Bondar zdołał odwrócić pozycję i teraz to Rosjanin walczył z góry. Pawlak leżał na plecach, a Evgeniy stojąc, okopywał nogi „Plastinho”. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony Bondar wszedł do zamkniętej gardy Pawlaka.

Paweł trafił frontalnym kopnięciem na korpus. Po chwili Bondar zaatakował mocnym prawym, po którym Polak upadł na ziemię. Pawlak szybko jednak uciekł z parteru, po drodze szukając dźwigni na nogę. Zawodnicy wrócili do stójki, a Bondar szybko zdecydował się przejść do klinczu pod siatką. Pawlak odwrócił Rosjanina plecami do siatki i teraz to on zajmował dominującą pozycję. Nie potrwało to jednak długo, ponieważ Bondar najpierw przepchnął Pawlaka, a następnie po nieudanej próbie obalenia rozerwał uchwyt i starcie ponownie przeniosło się na środek klatki. W połowie rundy Pawlak przeniósł walkę do parteru i wylądował w gardzie Bondara. Po chwili udało mu się przejść do pozycji bocznej. Evgeniy wrócił do stójki, gdzie Paweł trafił mocnym kolanem. Paweł ponownie obalił Rosjanina. Do końca drugiej rundy Pawlak kontrolował i obijał swojego rywala z górnej pozycji.

Po trzydziestu sekundach walki w stójce w ostatniej odsłonie tego starcia, Pawlak zdecydował się przejść do klinczu pod siatką. Były zawodnik UFC docisnął Bondara do klatki, jednak niedługo później zawodnicy rozerwali uchwyt. Evgeniy wybronił próbę sprowadzenia, ale ponownie został przyciśnięty przez Pawła do siatki. Rosjaninowi udało się zdobyć dominującą pozycję w klinczu. Na rozerwanie Pawlak zaatakował celną kombinacją. Pawlak wylądował na moment pod Bondarem, ale szybko udało mu się wrócić na nogi. Teraz to Evgeniy dążył do klinczu, skąd udało mu się obalić Pawlaka. „Plastinho” podniósł się, wykorzystując do tego klatkę. Bondar przykleił się do nóg Pawlaka, szukając kolejnego obalenia. Na rozerwanie klinczu Pawlak trafił łokciem na głowę swojego przeciwnika. W ostatnich sekundach pojedynku Bondar trafił zmęczonego Polaka kilkoma mocnymi uderzeniami. Po trzech rundach wyrównanej walki, sędziowie niejednogłośnie orzekli zwycięstwo Pawła Pawlaka.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.