PPP_1604

Ostatni z serii wywiadów Pawła Kowalika, tym razem z gwiazdą sobotniej gali Pawłem Nastulą (MMA 3-4)

Paweł Kowalik: Zaskoczył pana Andrzej Wroński tym, że nie sprowadzał walki do parteru?

Paweł Nastula: Myślałem właśnie, że będzie chciał szybciej dążyć do klinczu. Zdziwiło mnie trochę jego podejście, ale dla mnie to dobrze. Moja taktyka zakładała, by jak najdłużej utrzymywać walkę w stójce i szukać nokautu i to się udało.

Obaj zaczęliście dość asekuracyjnie. Z pana strony było to bardziej badanie rywala, czy szacunek do kolegi?

Badałem to jak się będzie zachowywał i co będzie robił.

Drugie z rzędu szybkie zwycięstwo, ale kibice chcieliby raczej oglądać pana próbującego zdobywać szczyty.

Szczyty będziemy jeszcze zdobywać. Dzisiaj zakończyłem walkę i chcę odpocząć i zrelaksować się, a od poniedziałku zaczynam walkę wyborczą i ostre przygotowania do kampanii. Startuję z listy PSL i nastawiam się na to. Na 99% moja kolejna walka w październiku.

Czyli pomimo kampanii będzie pan trenował?

Tak.

43 KOMENTARZE

 1. Manny Paquaio też jest politykiem i mu to w boskie nie przeszkadza, mam nadzieję, że z Pawłem będzie podobnie.

 2. @ kaczka oczywiście nie w sensie UFC, tylko Polska, ewentualnie Europa. Akurat Paweł jest w formie, w której na emeryturę się nie odchodzi

 3. kaczka sory za wyrazenie ale nie pierdol nastula nr1 w polsce na wieki wieki amen a nawet w europie pozdro

 4. @ escobar:

  heheh, wiem ,że nie UFC , mało tego – nawet nie Europa. Pozostaje Polska. I nie mówię ,że nic nie zrobił dla mma i jest cienki. Tylko patrzac na jego 2 ostatnich rywali, na to jak odmówił walki na gali FAŁ (czy jak Martin mówi PAŁ )2 , bo za mocnego rywala mu chcieli dać, na to co mówił po gali live,że kończy karierę i teraz zaczyna się etap polityka, a tu nagle wystąpić ma w Bydgoszczy (nie wiem z kim) i jeszcze mówi,że będzie zdobywać szczyty (mam nadzieję ,że tak po prostu rzucił tylko na Twe pytanie – w związku z czym cały ten mój wywód trochę traci sens crazy). – jakoś nie widze,że te szczytu w wieku jakim jest zdobywać bedzie – ale to tylko moja opinia więc @zapasior – vicewersa crazy

 5. Escobar wybacz, ale o formie, dyspozycji i aktualnych umiejętnościach Pawła nie wiemy zbyt wiele. Ostatni przeciwnicy Pawła nie pozwalają nam zweryfikować miejsca naszego mistrza…………. Sorry, ale dopóki nie zobaczę Nastka z dobrym fighterem, przynajmniej z Europejskiej czołówki(a wiemy jak wygląda HW w Europie…) to zachwyty nad jego formę skwituje śmiechem: )
  pozdro

 6. @ kaczka

  Źle odebrałeś jego słowa po gali. Nie kończył kariery, tylko mówił, że teraz zajmie się walką wyborczą. Już po zejściu z ringu mówił mi, że na 99% walczy w październiku i nie przerywa treningów. I tak o tych szczytach, to typowo rzucił tak na moje pytanie, w którym chodziło mi głównie o sytuację w PL.

  @ KingDante

  Swoją ocenę opieram na tym co widziałem na treningach, bo to dla mnie lepszy materiał do analizy niż te dwie walki. Fizycznie i kondycyjnie Paweł wygląda bardzo dobrze i nie wydaję mi się, żeby np. Dion Staring, czyli numer 7 w Europie był poza zasięgiem Nastka. Oby tylko do poważnych walk jeszcze wychodził, to potwierdzi moje słowa.

 7. Niestety w sporcie „mistrzów” treningów było już wielu. Taki Kuba Błaszczykowski podobno jest miażdzycielem na treningach: ), lepszy od gwiazd BVB, ale mimo to w meczach tego nie pokazuje .
  Życzę samych dobrych rzeczy Nastkowi, no może z wyjątkiem wejścia do parlamentu, gdyż za dużo mamy ludzi od „sportu” w obu izbach.
  Mam nadzieje, że Nastek zawalczy szybko z kimś dobrym.

 8. KSW powinno się z nim dogadać. Walka z Pudzianem bardzo ładnie by się sprzedała.

 9. Może MMA Attack przyjmie taktykę Strikeforce i zbierze wszystkich ciężkich spoza KSW (a w KSW nie jest ich wielu) i zrobi turniej, który miały wyłonić najlepszego ciężkiego w PL.

  Grabowski vs Mysiała
  Kita vs Piotrowski
  Omielańczuk vs Celiński
  Nastula vs Włodarek

  i mamy drugie Strikeforce HW Tournament 😀 tylko w Polsce 🙂

 10. O wiele bardziej wolałbym zobaczyć Nastka z Guramem, Staringiem, Abdurahimovem czy chociażby z Kawaguchim niż z Pudzianowskim.
  Od początku średnio podobał mi się pomysł walki Nastula – Pudzian…

  AKA 'Sobral’

 11. Kariera Pudziana powinna byc pod tytułem "jak nie umiejętnie prowadzic zawodnika mma" 😉

  Nastula powinnien oklepac pudzianka.

 12. Jak dla mnie to kariera Nastka jest i była gorzej prowadzona, niż Pudziana………………..

 13. Jeśli chodzi o prowadzenie Pudziana przez K&L to ja nie mam zastrzeżeń, a co do Nastka to jego kariera jest fatalnie prowadzona przez jego cudownych managerów ale to chyba każdy ogarnięty user tej stronki wie.

 14. Ja najchętniej zobaczyłbym Nastka z Guramem lub Abdurahimovem, ewentualnie z Głuchowem.

 15. panowie, K&L nie prowadzą pudziana tylko on sam się prowadzi z bratem.
  – „krystian, jak mam tą walkę poprowadzić?”
  – „dawaj na ring! słowiańska siła! wyj*b mu!!!”

 16. Ja Nastule chętnie zobaczyłbym z moim kumplem, Michałem Włodarkiem. Ogólnie zobaczyłbym Michała teraz z kimś naprawdę dobrym.

 17. Chodziło mi o zestawienie pojedynków Pudziana wewnątrz KSW, wiem ze go nie prowadzą bo gdyby tak było to nie ogladalibyśmy walki z Sylvią a Pudzian miałby tylko jedną porażkę na koncie.

 18. Panowie, mam gdzies nagraną walke sparingową (bokserską) mojego kumpla z Pudzianem – przed walką z DVD. Walkę widziałem po przegranej Pudziana dopiero. To co Pudzian na sparingu pokazał z moim kolesiem (amatorem boksu przes duże "A") – uśiwadomiło mi – jak on jest cienki w te klocki (Pudzian) 

 19. Nie mogę – koleś sie nie zgadza – a ja nie bedę coś bez zgody wrzucał 

 20. Bez umowy z KSW Paweł żadnych szczytów nie zdobędzie – żadna z innych organizacji w Europie nie da mu takich pieniędzy, jakie daliby mu K&L, a że obydwie zainteresowane strony są ze sobą skłócone za sprawą niesławnych menedżerów Nastka – raczej prędko go w „Kej-Es-Dablju” nie zobaczymy.

  Bardzo szanuję Nastulę i nie mam zamiaru negować jego umiejętności, ale moim zdaniem sam szkodzi sobie w oczach fanów, walcząc na karczemnych, przaśnych galach ze słabymi przeciwnikami, typu FAŁ, Wieczór Mistrzów czy anonsowana walka w Bydgoszczy. Po prostu sportowcowi tej klasy, z taką przeszłością, zarówno w MMA jak i w judo oraz z takim szacunkiem w środowisku nie przystoi ganiać się po wioskowych galach. Nie chcę szukać tu drugiego dna, ale nie jestem wcale pewien, czy to tylko wina menedżerów, czy może czasem Paweł nie bardzo pali się do pojedynków z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Nie znam go osobiście i nie mnie to oceniać, ale taka opcja również może być prawdopodobna.

  Wracając do jego ewentualnego, wymarzonego przez wszystkich występu na KSW – osobiście nie chciałbym pojedynku z Pudzianem, a już na pewno nie w 1. walce Nastka. Odnosząc się trochę do gwary wrestlingowej ( :D), gawiedź obydwu postrzega jako „FACE-ów”, poza tym obydwaj stanowią ogromny materiał marketingowy i niepotrzebnie byłoby ich od razu konfrontować, co skończyło by się zdyskredytowaniem jednego z nich (najpewniej Pudziana) w oczach niedzielnych kibiców.

  To tylko gdybanie, do tego mało prawdopodobne, ale gdyby powiedzmy w przyszłym roku Nastula miał zawalczyć na KSW i byłoby wielkie parcie na skonfrontowanie go z Pudzianowskim, widziałbym to tak: zrobiony z wielką pompą debiut Pawła z jakimś przyzwoitym rywalem, od, choćby i Thompson, w międzyczasie (na tej samej gali?) walka Pudziana z jakimś ogórem (gawiedź i tak to kupi, jak zwykle), a na następnym KSW K&L robią ostatni skok na kasę z udziałem Pudzilii, organizując pojedynek o pas wagi ciężkiej KSW między Pudzianowskim a Nastulą. Przed TV siada 8 mln kibiców, Nastek wygrywa, Mariusz najpewniej odchodzi z KSW.

  Ech, ta wyobraźnia.

 21. Piotrowski z Kitą? Ten Piotrowski z „Gali Mistrzów”? Jeśli tak to..Chłopak jest niezły, ale do Kity o wiele za wcześnie, nie ta liga. Włodarek vs Nastula? Ciekawi mnie bardzo ten zawodnik z Ankosu, swoją drogą to bardzo dobry klub. Jednak Wolałbym na początek Nastula vs Grabowski bądź Bedorf, ew Włodarek. A z zagranicznych to Gluhov. Tylko pytanie czy Paweł naprawdę chce jeszcze osiągnąć wspomniany szczyt. Może jest w nim jeszcze jakiś głód walki, może nie tylko $.

 22. Jak już pisałem w innym wątku – fajnie, że Paweł walczy teraz regularnie, ale ani przeciwnicy nie zmuszają go do pokazania co potrafi, ani kampania mu na pewno w treningach nie pomoże.
  Walka z Pudzianem też od początku mi się nie podobała, po co ich konfrontować skoro mogą razem ciągnąć lokomotywę marketingową KSW…no przynajmniej mogli zanim rozmowy poprzynosiły za każdym razem fiasko i Paweł zdecydował się walczyć na innych galach

 23. @ Apollo
  Ciekawe jest to co napisałeś a co do Pudziana to on jest coś jak John Cena jak już kojarzymy to z wrestlingiem niby jest face’m ale Ci ogarnięci fani to na niego buczą .

 24. @ Lyotoforever

  Czy ja wiem? Myślę, że prawdziwy fani nie buczą. Buczą ludzie, którzy mają siebie za wielkich ekspertów od MMA, bo śledzili je przed Pudzianem i wpienia ich to, że nagle przybyło wielu „znafcuff” MMA interesujących się jedynie Mariuszem. Osobiście sam zacząłem być kibicem na długo przed debiutem Pudzilli, ale facet nie wywołuje u mnie złości, wręcz przeciwnie, zdaję sobie sprawę, że samą swoją facjatą i nazwiskiem sporo zrobił dla sportu w kraju, zapełniając kluby o nowych adeptów i przy okazji promując innych zawodników walczących dla KSW. Kibicuję Pudzianowi, zawsze go lubiłem i szanowałem. Wygląda na to, że choć z początku myślał, że połknie Lesnara popijając Fedorem, spokorniał i zna swoje miejsce w szeregu, jednocześnie robiąc pewne postępy i obecnie angażując się mocno w trening.

  Moim zdaniem o wiele więcej nauczyłby się w USA, ale trzeba twardo stąpać po ziemi i zdawać sobie sprawę z tego, że Mariusza trzyma w Polsce wiele interesów nie związanych ze sportem i nie jest prostą sprawą nagle wyjechać na nie wiadomo jak długi okres czasu za ocean. Facet robi co może, a jak mu to wychodzi (moim zdaniem wcale nie tak beznadziejnie jak na budowę ciała i wiek, w którym zaczął treningi) to już inna kwestia.

 25. niestety ale dla mnie samo startowanie z list PSL dyskwalifikuje każdego jako człowieka 😛

 26. @ Apollo
  Masz racje w większości, bo ja tam Mariusza nie lubiłem na początku bo za bardzo pyszałkowaty był ale teraz rzeczywiście spokorniał. Ma zapał do treningów (podobno z tego co mówi w wywiadach bo nie miałem okazji widzieć jak to wygląda), ale jego umiejętności są bardzo niskie i przez to u wielu ludzi którzy oglądają jego walki wywołuje po prostu uśmiech. Jego wkład w promocje MMA w Polsce rzeczywiście jest wielki. Ja osobiście życzę mu jak najlepiej, bo co by nie mówić robi postępy ostatnia walka chociaż przegrana była jego najlepszą w mojej ocenie.

 27. Jak się dostanie do sejmu to dieta pójdzie na treningi

  Ale w obecnej sytuacji i tak będą to jedne z lepiej wydanych pieniędzy naszych pieniędzy.

 28. „Szukałem nokautu i się udało”.
  Cięzko nie znaleźć nokautu na gościu, który pierwszy raz walczy w MMA i jeszcze jest tak przestraszony że, jak widziałem Pana Wrońskiego zaraz po wejściu do ringu, obawiałem się bardziej o to żeby nie dostał wytrzszczu oczu ze strachu.

 29. A ja z chęcią pooglądałbym sobie Pudziana z Nastulą chociaż po ostatniej walce tego pierwszego to nie sądzę żeby Pudzian miał realne szanse z kimkolwiek 🙂
  Niech go zestawią z jakąś osobą o 50kg lżejszą to może wtedy wygra.
  Walka z Thompsonem to była po prostu kpina.
  Co do Nastuli to wcale go za dobrego zawodnika nie uważam i to nabijanie rekordu na słabych zawodnikach jest według mnie żałosne.
  Też mam nadzieję, ze uda mu się podpisać umowę z KSW i coś sensownego wymyślić.
  Mimo wszystko po ostatniej walce zobaczyłem, ze gościu jest w porządku i z chęcią zobaczę kolejne walki (w formule MMA ofc).

 30. rzeczywiście marketing walki z pudzianem bylby zajebistyfajnie by bylo gdyby Nastek skonczyl pierdolic o polityce itp a zaczął walczyć z kimś solidnym i nie na jakimś zadupiu

 31. Nastula mógłby się sprawdzić z dobrym uderzaczem czyli Gluhov ewentualnie Kita. Walka z Grabowskim raczej nie ma sensu, bo obaj sa graplerami a w Pride Nastek pokazał już swój grapling i nie sądzę żeby jego poziom uległ jakiejś degradacji, co najwyżej lekkiemu osłabieniu choć pewności i tak nie mogę mieć żadnej bo na oczy nie widziałem jego treningów. Do tego dochodzi poprawa uderzeń, może to jeszcze nie poziom Oveerema ale uderza na pewno lepiej niż w Pride. Na koniec skoro Nastek sparuje z Błachowiczem którego wszyscy wysyłają do ameryki, to czemu Nastula nie miał by tam walczyć. Ja uważam ze na dzień dzisiejszy mógłby pokonać kilku gości w UFC, ale na top 10 w samym UFC jeszcze za wcześnie.

 32. No tak na top10 UFC jeszcze za wcześnie może jak będzie miał 50 lat..:)

  A tak na poważnie to Paweł pewnie nie jest zainteresowany już poważnymi walkami chce poprawić sobie rekrd, wypromować klub, wypromować samego siebie przed wyborami i troche zarobić.

  Tak to widze obserwując ostatnie wydarzenia z boku.

 33. Włodarek bardzo dobry zawodnik ale co najwyżej to może w obecnej chwili spróbować szczęścia z Bedorfem(chociaż faworytem to nie byłby). Chłopak dopiero co wygrał z Omeljańczukiem decyzją a tu go do Nastuli wystawiają. Radomski przecież poziom jeszcze niższy. Z całym szacunkiem dla Radomskiego, gość ma psychike i w ogóle ale jakby się z Wrońśkim bił to nie stawiałbym na niego. Ktoś tam o Staringu wspominał. Pomysł dobry. Gość z rankingu europejskiego ale i tak myślę, że Nastek pojechałby go. Ja najchętniej zobaczyłbym Nastule z Grabowskim. Fajnie byłoby go również wystawić do Sylvi(ale byłby oklep!!!), Rogersa albo Yoshidy(jeśłi dałoby się go namóić na walkę z Nastulą). A tak poza tym to marzy mi się rewanż z Minotauro-najlepiej na KSW, jak już zwolnią Antonio z UFC.

 34. ,,Moim zdaniem o wiele więcej nauczyłby się w USA, ale trzeba twardo stąpać po ziemi i zdawać sobie sprawę z tego, że Mariusza trzyma w Polsce wiele interesów nie związanych ze sportem i nie jest prostą sprawą nagle wyjechać na nie wiadomo jak długi okres czasu za ocean. Facet robi co może, a jak mu to wychodzi (moim zdaniem wcale nie tak beznadziejnie jak na budowę ciała i wiek, w którym zaczął treningi) to już inna kwestia."

  Z tym ,,robi co może" to bym dyskutował: jest filmik w ipli ,,Pudzian trenuje zapasy". Ci zawodnicy z którymi trenował: przecież większość z nich wyglądała na wagę średnią.

  Jeśli nadal ma takich sparingpartnerów to daleko nie zajedzie…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.