mmapromotion

(Foto MMA Promotion) Stworzona i kierowana przez Dorotę Jurkowską i Kubę Bańkowskiego MMA Promotion to kolejna profesjonalna firma menadżersko-promotorska, która rozpoczęła działalność na naszym rynku MMA. Główne zadanie jaki postawili sobie twórcy projektu, to stworzenie współpracującym z nimi zawodnikom idealnych warunków treningowych poprzez pozyskiwanie sponsorów i środków finansowych. MMA Promotion opiekuje się też zawodnikami w zakresie negocjacji kontraktowych, kreowania wizerunku oraz innych aspektów budowania kariery.

W tej chwili z MMA Promotion związało się pięciu topowych polskich zawodników poczynając od mistrza olimpijskiego w judo z Atlanty Pawła Nastuli, mistrza KSW w wadze półciężkiej Jana Błachowicza, świeżo zakontraktowanego przez UFC Daniela Omielańczuka po młodych i zdolnych Piotra Strusa i Mateusza Piskorza. Pierwszym dużym sukcesem MMA Promotion jest zakontraktowanie tego ostatniego do największej organizacji MMA w Polsce – KSW.

Poczynania MMA Promotion można śledzić na bieżącą na facebooku – link.

43 KOMENTARZE

 1. No to w końcu Omielańczuk działa pod skrzydłami Norberta Sawickiego, czy u Pani Doroty?

 2. Rico pod dwoma skrzydłami. Norbert wspominal podczas konferencji czy tez silowni w OS ze Daniel wspolracuje tez z MMA promotion w aspekcie pozyskiwania sponsorow,

 3. W koncu ktos odciazyl Pawla Kowalika jako jedynego dzialajaca na dwa, a czasem i wiecej, frontow 🙂 

 4. Super że jest kolejna firma która zajmie się promowaniem zawodników. Co raz więcej jest promotorów w naszym kraju i dobrze bo to też pomoże w jakiś tam sposób rozwinąć ten sport.

 5. Może usługi firmy MMA Promotion mogłyby pomóc także Mamedowi w jego sportowym marzeniu życia – sprawdzenia się w UFC?

 6. Czeka nas ciekawa jesień: Jano w Wsof, Omielańczuk w UFC, może Grabowski w M-1. KSW 24 i MMAA4. Nieźle.

 7. Grabowski sierpień-wrzesień w M-1.

  Nie wierzę, że WSOF się utrzyma na rynku do jesieni i liczę, że te TBA na KSW 24 jest zarezerwowane dla Janka.

  Ktoś wie kiedy UFC zorganizuje kolejną galę w Europie? Może kierunek Rosja i zestawienie Krylov-Omielańczuk.

 8. A Jano w WSOF to niezłym osiągiem nie jest? :D

  A co to jest WSOF bo nie słyszałem?

 9. A no no kojarzę. Nawet walkę Arlovskiego z Johnsonem oglądałem.

  Nie żebym się czepiał ale czy aby czasem Pani Dorota nie jest pracownikiem KSW? Czy to nie będzie przeszkadzało w prowadzeniu interesów swoich podopiecznych? Bo jeżeli tak jest to jak dla mnie to trochę mało profesjonalne. 

 10. W czym miałoby przeszkadzać ?! Poszukuje im sponsorów… ma dobre kontakty napewno.. nic tylko się cieszyć z tego, że robi coś dla MMA… 

 11. Z czego mi wiadomo, wcześniej też prowadziła samego Janka, więc skoro do tej pory nie było konfliktu interesów, dlaczego teraz nagle mają powstać?

 12. Choćby dlatego:

  MMA Promotion opiekuje się też zawodnikami w zakresie negocjacji kontraktowych[…]

  Jak dla mnie to sytuacja w której ktoś reprezentuje zawodnika w negocjacjach z firmą w której pracuje jest nie do przyjęcia. 

 13. @Spike

  Pozostali zawodnicy nie są jej chłopakami więc co innego prowadzić interesy Janka a co innego reszty. 

 14. Janek będąc jej chłopakiem, a jednocześnie pracownikiem KSW (tak jak i ona) ma specjalne upusty, jest z czegoś zwolniony, czy jak? Tak samo proponuję wziąć pod uwagę, że MMA Promotion nie musi zajmować się tylko i wyłącznie zawodnikami KSW/kontraktować zawodników do KSW.

 15. Janek będąc jej chłopakiem, a jednocześnie pracownikiem KSW (tak jak i ona) ma specjalne upusty, jest z czegoś zwolniony, czy jak?

  Przykład zdania po polsku

   Tak samo proponuję wziąć pod uwagę, że MMA Promotion nie musi zajmować się tylko i wyłącznie zawodnikami KSW/kontraktować zawodników do KSW.

  Nastula – KSW, Błachowicz – KSW, Strus – KSW, nowo zakontraktowany Piskorz – KSW. Jedynie Omielańczuk UFC. Już widzę jak załatwiają swoim zawodnikom kontrakty z UFC wtedy gdy KSW będzie chciało ich zatrzymać. Poza tym każdy utalentowany zawodnik który do nich trafi będzie walczył w KSW o ile tylko K&L będą tak chcieli i nie ważne będzie czy będą lepsze oferty czy nie. Tutaj od razu zaznaczam, że sam osobiście uważam, że zawodnikom w KSW krzywda się nie dzieje i w Polsce lepiej trafić nie można. Nie zmienia to jednak sytuacji, że konflikt interesów jest.

 16. Janek będąc jej chłopakiem, a jednocześnie pracownikiem KSW (tak jak i ona) ma specjalne upusty, jest z czegoś zwolniony, czy jak?

  Przykład zdania po polsku

  Przepraszam, Panie Polonisto. Przepuszczonej nocki się Pan czepia.

  Już widzę jak załatwiają swoim zawodnikom kontrakty z UFC wtedy gdy KSW będzie chciało ich zatrzymać.

  Dlaczego czepiasz się akurat UFC? Błachowicz dostał kontrakt w WSOF (skoro dalej nie wiesz czym to jest, odwołuję do Sherdoga), pomiędzy KSW, a UFC jest wiele innych dobrych organizacji, w których można dostać angaż.
   

  Poza tym każdy utalentowany zawodnik który do nich trafi będzie walczył w KSW o ile tylko K&L będą tak chcieli i nie ważne będzie czy będą lepsze oferty czy nie.

  Akurat jak się ma dobrego menagera (przykładem jest tutaj Cipek), to się załatwia wpis do papierka, który mówi, że gdy przyjdzie oferta z UFC, kontrakt KSW zostaje automatycznie rozwiązany. Przykładem Mameda proszę się nie kierować, on poleciał po prostu na kasę. Sporą kasę.

  Nie zmienia to jednak sytuacji, że konflikt interesów jest.

  Dlatego, że Dorota pracuje w KSW i prowadzi zawodników, którzy również tam pracują? Jak już wspomniałem, KSW nie jest jedyną organizacją, gdzie można zakontraktować Polaków. I z dwojga złego chyba lepiej, by to Dorota negocjowała z takim (na przykład) UFC, niż bezpośredni pracodawca. 

 17. I z dwojga złego chyba lepiej, by to Dorota negocjowała z takim (na przykład) UFC, niż bezpośredni pracodawca. 

  Czyli w pewnym sensie przyznałeś mi racje.

  Dalsza dyskusja jest bez sensu. Możesz mieć swoje zdanie ja je szanuję zostanę jednak przy swoim.

  Osobiście nic do Pani Doroty nie mam i życzę sukcesów. 

  W sumie nikomu krzywda w KSW się nie dzieje i jak wyżej napisałem w Polsce lepiej trafić nie można.

 18. @Spike
  Ja tam zgadzam się w 100% z argumentacją sakurai. Naprawdę nie widzisz żadnego konfliktu interesów czy wątpliwości natury biznesowej w takiej sytuacji?! Odwołując się do futbolu to tak jakby agent piłkarski był jednocześnie pracownikiem klubu piłkarskiego np. Barcelony. I co będzie negocjował warunki zatrudnienia „swojego” zawodnika z Realem, na przykład takiego, którego chce jego pracodawca? Wbrew swoim szefom? Czy na pewno wtedy dobro jego klienta będzie dla niego najważniejsze czy własny stołek? I wiele innych wątpliwości.
  Może ja źle rozumiem usługi świadczone przez taką grupę promocyjną mma i chodzi tylko o szukanie sponsorów, ale w tekście stoi jak byk, że także opieka od strony kontraktowej. Nie uważam, że od strony finansowej czy biznesowej (sportowej to już różnie bywa) KSW to jakiś dramat w Polsce, ale ta sytuacja pokazuje dla mnie brak dojrzałości polskiego mma pod względem organizacyjno-biznesowym.

 19. Odwołując się do futbolu to tak jakby agent piłkarski był jednocześnie pracownikiem klubu piłkarskiego np. Barcelony. I co będzie negocjował warunki zatrudnienia „swojego” zawodnika z Realem, na przykład takiego, którego chce jego pracodawca? Wbrew swoim szefom?

  Pierwszę słyszę, by Pani  Jurkowska zajmowała się kontraktami w KSW… Smile

 20. „Pierwszę słyszę, by Pani Jurkowska zajmowała się kontraktami w KSW… Smile”

  Noo, jakby jeszcze negocjowała je sama ze sobą to dopiero byłoby cool. 😉
  Przecież wiesz o co chodzi – zawodnik X reprezentowany przez p.Dorotę, rozmawia np. z MMAT i ma tam dobrą propozycję, przychodzi K&L i mówią „chcemy go”. To ją stawia w dosyć trudnej sytuacji, skoro płacą jej pensję. Nieważne, tak czy inaczej życzę powodzenia.

 21. Głównym celem MMA Promotion jest pozyskiwanie sponsorów, a Dorota Jurkowska nie jest etatowym pracownikiem KSW, jedynie wykonuje pewne zadania przez kilka dni przy okazji każdej gali.

  Oczywiście w idealnym świecie lepiej by było jakbym ja nie sędziował w KSW, Dorota nie pracowała przy galach, a np Piotrek Jeleniewski nie był trenerem na obozach KSW. Niestety rzeczywistość jest inna, a wszystkim polecałbym oceniać czyjąś pracę po owocach.

 22. Dorota Jurkowska nie jest etatowym pracownikiem KSW, jedynie wykonuje pewne zadania przez kilka dni przy okazji każdej gali.

  Do tego dążę. Tak na dobrą sprawę, co ją obchodzą kontrakty i zawodnicy organizacji, skoro zajmuje się pracą na backstage i pomaga przy innych aspektach podczas eventu? Ewentualny konflikt interesów strasznie wyobrzymiacie…

 23. Ja akurat Wojsław nie mam problemu z tym, że sędziujesz na KSW. Jak się nie boisz, że cię jakiś Thompson dorwie po przegranej walce w kiblu to co mi do tego… 

  Z Panią Dorotą też nie mam problemu i napisałem powyżej, że życzę jej powodzenia. Można to przeczytać parę postów wyżej. 

  Powiedz mi Wojsław czy ta część redakcji która tak gorąco opowiada się za stworzeniem w Polsce związku mma nie zauważa, że gdyby związek powstał to takie kwestie jak twoja, Pani Jurkowskiej, czy twojego redakcyjnego kolegi też powinny być uregulowane?

  Nie zrozum mnie źle, że się ciebie czepiam. Nie mam tego na celu ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że występuje u części z was dość duża dwuznaczność. 

 24. Nie znam nikogo w redakcji kto gorąco opowiada się za stworzeniem związku. Poza tym pierwsze słyszę by komisje w USA regulowały te kwestie, które wymieniłeś.

 25. Widac klientom mma promotion rzeczy o ktorych sakurai piszesz nie przeszkadzaja. MMA zgodnie z polskim prawem nie jest nawet dyscyplina sportowa wiec nie ma czego sie czepiac. walki moglyby byc nawet ustawiane i tak nie ma sie komu poskarzyc bo ksw to przede wszytskim show a nie regulowane rozgrywki sportowe.

 26. @Fresh

  Bzdury piszesz Fresh. Zapytaj się o to bukmachera jakiegoś to ci odpowie co grozi za ustawienie walki. 

  @Wojsław

  Poza tym pierwsze słyszę by komisje w USA regulowały te kwestie, które wymieniłeś.

  Nie regulują pewnie dlatego, że takich sytuacji tam nie ma. Jak by były to zaraz szum by się zrobił. Amerykanie nie są tak tolerancyjni jak Polacy. Najlepszym przykładem na to jest fakt, że Elite XC upadła po aferze z walką Kimbo vs Petruzelli, odwróciła się od niej telewizja a Dana White chciał komisji śledczej. Podobnej skali skandal z walką Pudziana z Thompsonem w Polsce szybko rozszedł się po kościach. 

 27. Żeby nie było jeszcze niedomówień Wojsław. Nie mam nic do tego, że sędziujesz ani, że ta Pani Dorota założyła sobie firmę nawet jeżeli uważam, że nie jest to sytuacja do końca idealna. Niech się wam wiedzie najlepiej jak to możliwe. 

 28. Mylisz się, komisję po prostu nie regulują takich spraw i już, dla przykładu Ali-Abdel Aziz jest jednocześnie wiceprezydentem World Series of Fighting i menadżerem Frankiego Edgara oraz kilkunastu innych zawodników UFC, Bellatora i innych organizacji. Tak samo nie wybrażam sobie, żeby ktoś w USA zakazał komuś pracy w jakiejś organizacji MMA bo pisze dla strony o MMA.

  Twój przykład jest z EliteXC jest zresztą zupełnie nietrafiony, bo telewizja nawet nie zdążyła się odwrócić od EliteXC, bo zanim ta chciała zrobić kolejną dużą galą, musiała zakończyć działalność z powodu braku środków finansowych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.