ksw_24

Wyniki po przejściu:

Mariusz Pudzianowski bez problemów poradził sobie z Seanem McCorkle’em, wygrywając z nim przez jednogłośną decyzję sędziowską. Popularny „Pudzian” ładnie obalał swego rywala oraz, co ciekawe, będąc samemu obalonym, pracował lepiej z dołu ciosami niż Sean z góry. Taktyczna przewaga i trzymanie się gameplanu zapewniły Mariuszowi pewne zwycięstwo w tym dwurundowym pojedynku.

Pierwszym mistrzem KSW w wadze ciężkiej został Karol Bedorf, nokautując byłego medalistę olimpijskiego w drugiej rundzie starcia. Od początku to Paweł Nastula starał się być aktywniejszy i częściej atakować. Czasami wręcz rozpaczliwie. Bedorf nastawił się na kontry oraz… unikanie parteru. Przełom w walce nastąpił w drugiej rundzie, kiedy to pod linami „Coco” przyszpilił „Nastka” uderzeniami, aż ten drugi wypadł za ring. Gdy wydawało się, że walka zostanie wznowiona na środku areny, Nastula rozłożył ręce i nie mogąc wstać dał pretekst sędziemu do przerwania pojedynku z powodu niezdolności do walki.

 Po dominującej pierwszej rundzie w wykonaniu Michała Materli, w której nasz zawodnik cały czas kontrolował Jaya Silvę, to właśnie Amerykanin znalazł sposób na zwycięstwo, nokautując mistrza KSW. Michał całą pierwszą rundę przeleżał na Jayu, kontrolując go, punktując uderzeniami oraz nieustannie próbując technik kończących w postaci duszeń. Jednak decydujące znaczenie miała tu runda druga, kiedy to Jay, przepuszczając obalenie Materli, zainicjował prawy podbródkowy, po którym mistrz KSW znalazł się na deskach.

Walka Borysa Mańkowskiego z Benem Lagmanem toczyła się w stójce, w której to Polak miał przewagę, nie oddając ani na moment inicjatywy swemu przeciwnikowi. W drugiej rundzie starcia Borys wymierzył piekielnie mocny prawy sierp, idealnie trafiając Bena w szczękę. Amerykanin złożył się w pół i padł na ring, na którym poznanianin dobił go uderzeniami.

Świetnym występem popisała się Karolina Kowalkiewicz w swojej pierwszej obronie pasa KSW. W pierwszych minutach początkowej rundy, Karola zainicjowała obalenie z klinczu, po którym znalazła się na swojej rywalce Simonie Soukupovej. Od tego właśnie momentu zaczęła się miażdżąca przewaga Polki, która straszliwie rozbijała rywalkę ciosami z góry. Ilość celnych uderzeń, które Simona przyjęła na twarz, można by liczyć w dziesiątkach. Pierwsza runda śmiało mogła się zakończyć 10-8, a nawet 10-7.

W drugiej rundzie obie panie wymieniały się uprzejmościami w stójce, jednak to Karolina częściej trafiała, mimo że Soukupova stawiała trudne warunki. Widać było wyraźnie, iż Kowalkiewicz brakowało energii i nasza zawodniczka z minuty na minutę coraz mocniej opadała z sił, dając się nawet obalić rywalce pod koniec rundy. Jednak to właśnie mistrzyni KSW trafiała czyściej i częściej niezmordowaną i ciągle idącą do przodu przeciwniczkę. Po trzech rundach sędziowie ogłosili wygraną Karoliny przez jednogłośną decyzję.

Od mocnych ciosów zaczęła się walka Marcina Różalskiego z Pawłem Słowińskim. Australijczyk zgodnie z oczekiwaniami mocno okopywał nogi „Różala”. Po trzech minutach boju, Marcin popisał się świetnym obaleniem, po którym znalazł się od razu w dosiadzie. Tam rozpoczął ostre ground’n’pound. Gdy Paweł próbował wstać, płocczanin wszedł za niego i zapiął duszenie zza pleców, którym ostatecznie poddał rywala – ku zdziwieniu wszystkich, którzy spodziewali się walki kickbokserskiej.

Walka Anzora Azhieva z Arturem Sowińskim zakończyła się wynikiem no-contest, z powodu nieintencjonalnego uderzenia głową młodego Czeczena w twarz „Kornika”, w wyniku którego ten drugi doznał złamania nosa. Zdarzenie to nastąpiło po obaleniu Anzora i wejściu w gardę Artura. Zapewne próbując ją rozbić, Azhievowi głowa poleciała bezwładnie w stronę nosa Sowińskiego.

Od pierwszych chwil pojedynku, to właśnie Mateusz Gamrot wywierał presję na Andrem Winnerze. „Gamer” wyraźnie działał ku sprowadzeniu walki do parteru, co w drugiej minucie udało się perfekcyjnie. Po złapaniu Anglika na nogę, Polak obalił Winnera i  przeleżał na nim do końca pierwszej rundy, punktując okazjonalnymi uderzeniami na głowę i nie dając powodu sędziemu do podniesienie walki do stójki. Ten obraz walki toczył się również przez kolejne dwie rundy. Asekuracyjny boks z obu stron i silne starania Gamrota w dążeniu do obaleń. Andre wyraźnie nie radził sobie z zapasami i parterem Mateusza. To właśnie te aspekty walki ostatecznie dały naszemu zawodnikowi zwycięstwo przez jednogłośną decyzję na kartach sędziowskich.

Walka wieczoru:

Open: Mariusz Pudzianowski pok. Seana McCorkle’a przez jednogłośną decyzję.

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza KSW w wadze ciężkiej
120 kg: Karol Bedorf pok. Pawła Nastulę przez TKO (uderzenia), runda 2.

84 kg: Jay Silva pok. Michała Materlę przez KO (prawy podbródkowy), runda 2.
77 kg: Borys Mańkowski pok. Bena Lagmana przez TKO (prawy sierp + uderzenia w parterze), runda 2.
55 kg: Karolina Kowalkiewicz pok. Simonę Soukupovą przez jednogłośną decyzję.
Open: Marcin Różalski pok. Pawła Słowińskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1.
66 kg: Anzor Azhiev vs. Artur Sowiński – no contest.
70 kg: Mateusz Gamrot pok. Andre Winnera przez jednogłośną decyzję,

W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

830 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 24. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 25. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 26. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 27. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 28. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 34. U was też tnie w jakości HD? U mnie płynnie działa tylko w SD, ale jakość mocno kijowa

 35. czy tylko mi weeb tv tak chujowo śmiga panowie (oczywiście niemam zamiaru dopłacać do kieszeni hajsu i martina) ?

 36. ja tam uwazam ze 40 zl daje swoim faworytom na wyplate :)przynajmiej tak sobie wmawiam 🙂

 37. Tak z czystej ciekawości – ma ktoś link do streama do angielskiego komentarza? 😛 Chciałbym zobaczyć jak im to idzie 😉

 38. Jeszcze nie komentują, wiec nie działa. Jak Janisz zacznie gadać, to i w Ang. zaczna mowic ;d

  Learn a lesson from a dog; no matter what life brings you – kick some grass over that shit and move on.
 39. Witam
  Wykupilem dostep do gali na KSWTV i dupa mam caly czas TRWA AUTORYZACJA

  co zrobic? pomocy !!

 40. a ja nie mam internetu :DDDD W poniedziałek będzie bardzo nerwowy telefon do mojego dostawcy.

 41. a ja nie mam internetu :DDDD W poniedziałek będzie bardzo nerwowy telefon do mojego dostawcy.

 42. Gamer wygrał to zajebiście.

   

  A wy płaćcie dalej K&L za wątpliwej jakości usługę KSWTV lub inne IPLE.

 43. dopiero zacząłem oglądać. Jaki rekord Winnera czytali? Bo ma 15-7-1 a jakoś wszędzie wstawiają 14-7-1

 44. No i super. Dobry początek. Do biadolących na ksw tv czy inne iple – co PPV ta sama historia i dalej dajecie się dymać, to już pretensje tylko do siebie…

 45. Jak dla mnie, 10-9 Gamrot, 10-9 Gamrot (ew. dość naciągane 10-10), 10-9 Winner = 29-28 Gamrot.

 46. ja zaplacilem i leci mi w hd elegancko raz na pol roku stwierdzam mozna dac cipkowi i borysowi za poogladanie ich w akcji ziomek

 47. To może Gamrot vs. Jewtuszko o pas wagi lekkiej? całkiem ciekawa walka by była. Gamrot by wygrał to mieli byśmy zawodnika na UFC Poland 🙂

 48. To nie pierwsza gala, kiedy linki do streama otrzymacie ewentualnie tylko na chatcie, więc dajcie sobie spokój z pytaniem w tym topicu – tu będą usuwane

 49. Paranoja! Zaplacilem 40 PLN i autoryzacja trwa godzine!
  Oddajcie hajs panowie! Lipa straszna…30 MB polaczenie w UK i nie chodzi??

 50. Gamer coraz lepiej się rozwija. Doszlifuje stójkę i będzie ogień. Teraz liczę na Kornika.

 51. Aż wkleję, w temacie o transmisji można usunąć!

  Brawo Gamer,10:9,10:9 i 10:10. Tylko 3 runda dyskusyjna, ale Gamer punktował więcej choć głównie dla trafienia niż znokautowania, ale Winner poza chodzeniem do przodu nawet niewiele próbował, stąd remis, dla Winnera aż za tą jednak agresją i kontrolę ringu.

  Wielki krok dla naszego zawodnika, wiedziałem, że warto wierzyć 🙂 Jak dla mnie szanse miał większe niż Irokez…

 52. Brawo Gamrot. pewne 30-28 dla Gamrota. Chłopak ma przed sobą przyszłość…

 53. O kurde.
  Najlepsza walka miała być w zapowiedziach a los chciał inaczej 🙁
  Ale niedosyt zostanie.

 54. Hehe Czeczenowi odkręciła się śrubka trochę w środku. Ale w sumie nie ma się co dziwić im czasem na treningach też przychodzą takie chore pomysły.

 55. Z całym szacunkiem, ale walka powinna być zakończona dyskwalifikacją Anzora. Myślałem, że Kornik dużo szans tu nie będzie miał.

 56. Na razie gala wymiata. Najpierw miło, że wygrał obiecujący Polak, ale walka nie wyrywała z majtek. A druga, prawdopodobnie najciekawsza sportowo, po minucie NC. He he. Coś czuję, że będzie ogień! 😉

 57. jak mam to obejzec ku..a chcialem zaplacic w ipla ale jest tylko dla uzytkownikow z polski!

 58. Ale wiocha, niewiem czy to było nieumyślne chciałbym w to wierzyć natomiast zdjęcia powtórek pokazują coś innego

 59. Brawo GAMER!!!
  Ale szkoda drugiej walki… Na KSW 26 drugie podejśćie? 😉

 60. Że niby złamany nos ? Nie chce mi się wierzyć, ale poczekajmy do oficjalnych informacji. Jeżeli się okaże że nos nie jest złamany to Sowiński zachował się jak zwykły tchórz.

 61. Jak dla mnie powinno być DQ. Złamany nos to nie opcja do końca walki, ale po akcji bokserskiej, a nie akurat po feralnym uderzeniu głową. Pochylona głowa będąc w gardzie wyższego rywala, będąc tak blisko klatki? Co ten ruch miał spowodować? Chwytu na pewno n9ie mógł rozbić. Widzę, że obecnie NC mocno zastąpiło DQ. Jak sobie wolą, może to i lepiej dla ich rekordów, przynajmniej Anzora…

 62. Atak Anzora na tułów skończył się przypadkowym zetchnięciem head to head

  hahah, atak na tulow? no nie robmy sobie jaj….

 63. Nie kumam, oglądam z PPV bo nie udało mi się być na hali, ale to tragizm… jak można pozwalać na uderzenia głową ?

  Mam nadzieję, że MmaAttack pokaże jak się robi gale za miesiąc 😉

 64. rany, wy serio myślicie, że każdą decyzje w czasie gali podejmują k&l zamknięci w swoim tajnym pokoju marketingu, paląc cygara i przeliczając co sie bardziej opłaci…

  No contest jest dopuszczalne, chociaż też myśle, że dq jest bardziej odpowiednie

 65. wiadomo anzor jest kreowany jako kolejny czeczeńsko-polski misztrz cyrkowej federacji nie można takiemu nasrać w rekordzie…

 66. Jeszcze w najnowszej szklanej szczęce powinni to puścić na koniec audycji
  „Junior dos Santos świetny zawodnik wagi półciężkiej” (UFC 116) – Łukasz Jurkowski
  „Bisping vs. Yoshihiro Akiyama to jest taki eliminator, do tego kto będzie miał prawo bić się w tej kat. półśredniej z GSP (UFC 120) – Łukasz Jurkowski

 67. No proszę, jaka fajna do oglądania walka. Technicznie tak sobie, lecą cepy, ale ogląda się przyjemnie.

 68. No i brawo Różal. Chyba pierwsza jego walka w KSW, którą oglądałem z przyjemnością.

 69. Walka może i nawet efektowna, ale umiejętności mma to tu było mało ….

 70. Różal jak za czasów MT, wielkie brawa za tą stójkę, nieprzxewidfywalność, celność i moc. Obalenie chaotyczne, ale wykorzystane jak na takim laiku bezbłędnie, to jednak. Różal ma ciąg do parteru, choć wiadomo, że jeszcze dużo musi się uczyć, ale widać, że chce 🙂 Elegancko!

  Paweł wyglądał gorzej niż w swym debiucie, ale Różal narzucił mega presję.

 71. Różal "rispect" Boss Dziwne, bo wierzyłem w niego w przeciwietwie do 99% Rocksów Tongue

 72. Ale mi na minie Rożka po kopie w jajka zacieło .. buhahahaha współczuje.
  Szybka walka, biorę ją na chłodno jako bonusowo, ale się wyróżnił Rożek jakby nie było tym poddaniem, gratulejszyn.

 73. Dobra walka była, Różal skazany na pożarcie przez wszystkich, wygrywa. Od początku narzucił swoje tempo, hejterzy pewnie nie zadowoleni

 74. wyszło większe doświadczenie Różala w mma a to przecież nie walka w K-1.
  Teraz oglądajmy kobiety:)

 75. Różal w tej stójce nie wyglądał tak tragicznie. Słowiński wyglądał słabo fizycznie. Walka co 7 dni + podróż przez pół świata to nie najlepszy pomysł.

 76. Szkoda wielka, liczylem ze Pawel zniszczy tego pajaca i bedzie jakies fajne K.O niestety, widac bylo ze walczyl tydzien temu.

 77. no troche szkoda Pawla mam nadzieje ze porazka nie zniecheci go do dalszego trenowania nowej dla siebie dyscypliny ,bo wieze ze jest w stanie jeszcze dawac elekryzujace nokauty Gratulacje Rozal

 78. Portishead – Machine Gun z ich trzeciej płyty zatytułowanej po prostu Third. Genialna płyta genialnego zespołu 🙂

  Ale i tak War Karolina! 😉
  „Nie zna strachu bo stoczył cztery walki z czego wygrał jedną!” – konferansjer XCage5

 79. Slowinski nie ma czego szukac w KSW z takim cardio i parterem. Pudzian by go zlal po obaleniu.

 80. 10-8 Karolina! Łaaadnie. Walka trzyma wysoki poziom, najlepsza walka jak na razie. Tzn. Dominacja Karoli.

 81. Karolinie udawanie terminatora chyba wychodzi na bok, rywalka drugą runde całkiem nieźle przejęła… ale z tym całym powszechnym uwielbieniem na Kowalkiewicz to pewnie i tak jej zapunktują

 82. coś przereklamowana się wydaje mistrzyni, nie radząc sobie z nieprzygotowaną dziewczyną, która wzięła walkę na chwile przed galą … balonik pęknie ?

 83. Czyżby dogrywka?? Karolina ma serce do walki! zero gardy i mucka na całego!!!:P

 84. 29:28 Karolina. W ostatniej daję remis. Karolina jedyna kobinajca to lewy-prawy, mozna to trochę ulepszyć…

 85. Ale wojna. Kurwa ale właśnie przy takich sytuacjach ta punktacja powinna być obowiązkowo czytana. 

 86. jesli chodzi o to czym sie jarac w mma kobiet to przed chwila mielismy pokaz drapierznosci zenskiego mma moim zdaniem walka byla spoko cios za cios 🙂 gratulacje za zwyciestwo jesli na prawde byla przeziewbiona to szcun 😛

 87. Moim zdaniem powinien być remis. To może czas na Inviccte. Orientuje się ktoś czy invikta bierze zawodników na wyłączność?

 88. Ewidentnie remis. 10-8 9-10 9-10. Z drugiej strony tak szczerze – przy takiej walce gdzie wypunktowano by dla pretendenta z innego kraju? Smutne, ale prawdziwe.

 89. Dlaczego nie podają punktacji, jednogłosna decyzja wolne żarty, ktoś wie jak to komentuje TJ

 90. Brawo Karola. Pierwsza runda 10:8, druga…ja w trakcie widzialem jednak wiecej trafien Karoliny tą kombinacja lewy-prawy i low kick czasem.

  Ja pier…jakie tempo 🙂 To jest kobiece MMA właśnie. Dla nich walka to wyłożenie na stół swoich umiejętności i wyjdzie ta która zostanie zdominowana przez styl drugiej 🙂 Brawa dla wojowniczej Mistrzyni.

 91. Karolina jednym punktem to wygrała. Dogrywka?lol, już nie ma dogrywek. Wygrana Czeszki? Za to, że wypadła lepiej niż się spodziewaliśmy? 😀 
   

 92. I tak najbardziej mnie rozpierdala tlumaczenie ksw… Nie czytaja punktacji, bo szkoda im czasu Facepalm

 93. stoner ja się podpisałem pod Twoim stwierdzeniem, nie pytałem 😉 absolutnie się z Tobą zgadzam

 94. Bo nikt się nie zna na punktacji, i dla Pudzianów to strata czasu. To jest ważne tylko dla nas ;/

 95. W ciosach było po równo, a Karolina jeszcze obaliła, fakt nie skontrolowała, ale obaliła. W trzeciej, moim zdaniem wygrała, ale nie miałbym też problemu z remisem.

 96. Powiedzcie mi za co chcecie dać 3 rundę Czeszce? Bo chyba tylko za to, że klapki na oczy i cały czas do przodu. Tym sie walki nie wygrywa. Celniej trafiała Karolina.

 97. Punktacja będzie dopiero po przerobieniu kart sędziowskich xD cierpliwości…

 98. Wg mnie powinien być remis, a nie jakaś jednogłośna decyzja do tego bez podania punktacji. Taki to wzorzec Pride

 99. Jak ktoś daje 3 rundę rywalce Karoliny to musi mieć jakiśuraz związany z jej rosnącą popularnością 😉 Sorry. Ja bym chętnie obejrzał nawet drugą rundę. Czeszka trafiała sporo, ale Karolina też ciągle wsadzała te swoje combosy.

 100. Nie przesadzałbym z doszukiwaniem się wałka – 2 i 3 dość wyrównane i mogły pójść w obie strony.

 101. NIe ma piliafasa w cornerze ?

  Ma szansę wygrać jak mu Piliafas nie będzie podpowiadać Laughing

 102. To była wojna i podejście obu zawodniczek powinno się tu głównie zapamiętać. Rywalka biła brawo Karolinie, więc cieszmy się, że nasza byłą górą, a nie kur..marudźmy.

  Jedziesz Borys.

 103. Nie mam urazu żadnego, jesli do mnie pijesz, staram się patrzeć obiektywnie, bez faworyzacji z góry bo polka

 104. no syf narazie jedna z gorszych gal, Gamrot ładnie reszta średniawka, dużo jakiś przerw głupich (czemu na UFC które jest raz na tydzien zdarzają się kopnięcia w jaja czy inne nielegalne raz do roku – a na KSW co gale w kilku walkach wtf?)

 105. jak Borys nie porobi tego w 1. rundzie to sie zdziwię…

  jestem zdziwiony…

 106. Lagman jest spoko, znowu udowadnia że nie ma nic wspólnego ze swoim kolega Piliafasem jeśli chodzi o ring

 107. Lagman się całkiem nieźle zaprezentował, ale chyba nie ma zawodnika w 77, w KSW z którym miałby szansę wygrać.

 108. Przypominał Tysona, wszystkim, a tu jeszcze w 2 rundzie nokaut, brawo Borys 🙂

 109. w końcu ringowi sędziowie podejmują prawidłowe decyzje. Borys niezły warrior!

 110. Brawo Borys! Ale ten ring na KSW to niestety porażka, co galę te same problemy….

 111. Lagman w każdej walce prezentuje się dobrze ale to niestety za mało na KSW kto następny Moks??!!

 112. Oby tylko nie walka Borysa z Saidovem w grudniu, bo coś pechowy jest ten miesiąc dla Mańkowskiego.

 113. @Maniek1997
  A KSW 25 w PPV???

  Nikt oprócz Błachowicza nie jest warty Ppv na Ksw25.

  Jedna walka nie jest warta 40 zł.

 114. Już się cyfry Martinowi nie zgadzają crazy

  Oczywiście pogadanki o niczym z borkiem

 115. Borys jak energizer. Mega forma, trochę stracił szybkość w pierwszej rundzie po tym kopie w jaja. Ale w drugiej już było pięknie. Lagman ma niewiele wspólnego z Szalonym Grekiem, w sumie fajny chłopak.

 116. Coś mi się zdaje, że KSW będzie tracić na popularności jeśli wszystkie gale teraz będą w PPV i widać frustracja Martina to chyba potwierdza. Chytry traci dwa razy.

 117. Oj Martin Martin. Nie mam Cyfrowego Polsatu to miałem wykupić iple albo kswtv?
  Ta już słychać głosy jak wszystko,,śmiga”. A poza tym jutro też będę na mmavideos powtórki oglądał 😉

 118. wezcie mi z ekranu tego pozal sie boze jackiewicza fightera wielkiego tylko ksw do pelni szczescia jackiewicz byl potrzebny

 119. Kurde. a to dlaczego? przecież wszystko jest wporządku. Martin wypowiadał się na ten temat?

 120. Martinowi i KSW musi nieźle palić się grunt pod nogami, że kompromituje się takimi wpisami. Nie chodzi nawet o treść, ale o formę

 121. Nie, to raczej jest podejście typu "Mam dużo, chce więcej". Tylko, że to może im się odbić czkawką.

 122. Jak widać Martin ma głęboko gdzieś prawdziwych fanów mma dla niego to tylko i wyłącznie biznes

 123. Gorzej teraz jakby Cipao zmoczył. Wtedy sytuacja jak w przeszłości w Sengoku, Santiago-Chalidov?

 124. "Bóg na da mu zwycięstwo" Mamed Mistrz ;d

  "Zabrakło zimnej głowy" – Mariusz.

  Liczę na dobrą walkę Michała.

 125. Mam nadzieje, że Hallman, Omielanczuk a być może w przyszłości Held w UFC osiągną wiele i Dana White raz do roku pokaże jak się szanuje fanów…

 126. „Zimna głowa cały czas do przodu i tanio skóry nie sprzedam” Pudzian wraca

 127. Już podliczają PPV chyba znów będzie najazd w wywiadzie na "środowisko" Pudzian jak zwykle dużo gada, a mało w ringu robi. Ludzie już to nie kupią nawet janusze
  „Junior dos Santos świetny zawodnik wagi półciężkiej” (UFC 116) – Łukasz Jurkowski
  „Bisping vs. Yoshihiro Akiyama to jest taki eliminator, do tego kto będzie miał prawo bić się w tej kat. półśredniej z GSP (UFC 120) – Łukasz Jurkowski

 128. Za dużo w KSW ostatnio błędów PR'owych. Na początku Oli, a teraz wpis na twitterze Martina. Daleko nie zajadą na tym. Wcześniej czy później ludzie zaczną się odwracać.

 129. rvd666, jak zaczną się odwracać ci co oglądają na nielegalnych streamach to im to nie przeszkodzi. Bo nie widzę możliwości żeby KSW wróciło do otwartego Polsatu.

 130. Sercem zawsze za Cipkiem ale nie wiem czy walka rewanżowa z Silvą ma jakikolwiek sens:/

 131. Mi akurat nie chodzi o odchodzenie ludzi którzy oglądają galę na streamach, tylko o ogół ludzi. To nie jest USA, gdzie jest nieco inna mentalność i nikogo nie dziwią ostre słowa "łysego".

 132. Też tak czuje. Nie chce być złym prorokiem, ale może być ciężki bój dla Materli.

 133. KSW a zwłaszcza Martin już od dawna robią wiele, aby fani się od nich odwrócili. W ogóle opieranie rozwoju organizacji na ludziach, dla których ksw to moda i okazja do lansu w towarzystwie jest niezrozumiałe.

 134. „Świetnym występem popisała się Karolina Kowalkiewicz w swojej pierwszej obronie pasa KSW.” – a nie było to czasem „no-title fight”?

 135. Nie no jak by Cipek wleciał helikopterem to by chyba Kułak mógł schować się ze swoim czołgiem 😀

 136. Dobra, teraz Jay sprowadza walkę w 2:20 i wygrywam konkurs! ;D

  Dobrze, ze sobota się już się nie drze jak zawsze xd

 137. Jak na mistrza, to 10 razy zapinać duszenie i jeszcze nie skończyć to mały wstyd… I tak jest 10-8. Konkursu nie wygrałem…

 138. Tak myślałem że bedzie z Materla po tym jak się wyładował po pierwszej rundzie. W drugiej totalny brak kondycji i Jay skapitalizował na tym

  Bravo Silva.

 139. A ja się spodziewałem że może się tak skończyć wcale nie jestem zdziwiony

 140.  A podobno kiedyś na chacie przesadzałem pisząc, ze nie ma niestety dla Michała miejsca w UFC…

  Szkoda.

 141. I jaki sens ma mówienie, że ktoś jest po 3 porażkach? Przygotował się, trafił, wykorzystał błąd. Szkoda, że tak głupio to poszło ;-/ 3 walka musi być.

 142. Miał tyle szans w pierwszej rundzie. Zemściło się.

  Brzydkie zachowanie Michała po walce. Odepchnięcie Silvy.

 143. No to są jaja!!!!!!!!!!! Koniec wielkich marzeń, mistrz z pasem po porażce

 144. He he he. A tu niespodzianka. Trochę wieśniackie zachowanie Michała po walce jak odepchnął Silvę. Trzeba umieć przegrywać. Mamy mistrza z porażką. Takie rzeczy tylko w KSW. ;)) Chyba trzeba zapomnieć o UFC.

 145. Nie widzę teraz innej opcji niż Materla vs. Silva III, o pas. Inny matchmaking nie ma sensu.

 146. Tak jest jak się jest zbyt pewnym siebie.

  TKO w pierwszej rundzie. Nie mówił tego?

 147. Brawo Jay, Brawo!!!

  Za dużo cwaniactwa i gwiazdorstwa ostatnio było u Michała. To musiało się kiedyś tak skończyć.

 148. Ziiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmm. Tak spierdala UFC.

   

  To znamy nowego rywala Mameda. A pas nadal ma Michał. Parodia.

 149. No co tu dużo mówić, Jay mu wpierdolił i tyle 😀 Ktoś mówił że teraz będzie Materla vs Silva III bo jest 1-1 ogólnie

 150. Trylogia musi być. Cipao zlekcważył Silvę, za bardzo był spięty na wygraną, tak nieuważna próba obalenia i wykorzystany błąd przez Jaya, który miał kiepską sytuację u sędziów po 1 rundzie.

 151. Kurwa jestem jeszcze bardziej wkurwiony. Nie ważne, że ta walka jest Mamedowi nie potrzeba ale chce to zobaczyć a w szczególności chce zobaczyc znokautowanego Silve !!!

  Kurwa alem zdołowany …

 152. Hahaha

  Słowa Silvy:

  Nie wyglądasz jakbyś był szczęśliwy, czy ktoś tu jest szczęśliwy? każdy myślał że jestem kupem gówna, że jest nikim, ale to jest MMA i każdy pada, każdy pada, Michał jest świetnym zawodnikiem, ale dzisiaj to był mój dzień, musimy mieć TRZECIĄ walkę.

 153. No, ale teraz co dalej mistrz dziwnie naprawde to wygląda. Już wiemy, że marzenia o UFC oddalają się coraz bardziej żeby nie napisać już nie realne

 154. Ciekawe ile kuponów poleciało właśnie do kosza. ;d
  Bukmacherzy pewnie już ręce zacierają.

 155. Jay Silva ma swoje pięć minut, a Janusze gwiżdżą. Ładna wypowiedź – sam zaproponował 3 walkę, więc KSW szczęśliwe – znowu będzie na czym marketingowo budować jakąś galę. Za jedyne 50 zł PPV, bo dorzucą 3 walki bonusowe. Jay to niezły showman.

 156. przynajmniej nie ma problemu z kolejnym przeciwnikiem Michała – musi być rewanż o pas. 

 157. Słowa Silvy:

  Michał zasłużył na trzecią walkę, teraz Ja miałem szczęście, wtedy On miał, chcecie trzeciej walki?

 158. BRAWO PACANY, po porażce robicie konkurs kto mocniej dosra Cipkowi na necie ? Przegrał walkę to trudno, ale po co te kretyńskie docinki, że UFC nie dla niego itp.

  Nie zapomnijcie mu gratulować jak trafi do UFC za kilka-kilkanaście miesięcy…. przecież wy się niczym od onetowców nie różnicie się

 159. Chcemy wyzwań, serie porażek nie mają znaczenia, bo w końcu bywają przerywane, gdy ktoś potrafi się bić choć na takim poziomie jak Jay.

  Szacun dla Jaya,że sam proponuje 3 walkę…chyba, że chodzi mu o pas, ale tak nie brzmi;)

 160. do 3 walki dojdzie ale teraz Mamed pomścij przyjaciela a nigdy więcej na cebie złego słoa nie powiem !!!

 161. O ja pier.. , a liczyłem na materle w UFC. Wielka szkoda.  

  Życzę jak najszybszego odbudowania się Michałowi

 162. @Cegieu, nie pierdol

  Mamy mistrza z porażką. Takie rzeczy tylko w KSW.

  w sengoku Mamed walczył o pas w debiucie ? 

 163. teraz niech tylko nastek i korek wygrają i jestem happy… materli przyda sie takie zastopowanie, bo widzieliście w nim mistrza wszechczasów a tu lipa…

 164. Słowa Silvy:

  Nie wyglądasz jakbyś był szczęśliwy, czy ktoś tu jest szczęśliwy? każdy myślał że jestem kupem gówna, że jest nikim, ale to jest MMA i każdy pada, każdy pada, Michał jest świetnym zawodnikiem, ale dzisiaj to był mój dzień, musimy mieć TRZECIĄ walkę.

  Michał zasłużył na trzecią walkę, teraz Ja miałem szczęście, wtedy On miał, chcecie trzeciej walki?To jest tylko sport, nic osobistego!

  /Silva.

 165. w octagonie nie wpadlby w rog tylko przemknal sie dalej, nie dostal by 'blind shota’. Moze to przekona ksw do zmiany na klatke 😉

 166. Czyli zamiast UFC to będzie Materla- Silva 3. Tak się kończy dobieranie przeciwnika pod łatwe zwycięstwo. Martinowi wyjdzie bokiem ta walka, przecież to bonus od KSW

 167. „Brak szacunku do przeciwnika obróci się przeciwko tobie…” W.K.

  M&L zacierają ręce bo każdy będzie chciał zobaczyć trzecie starcie.
  Oczywiście w PPV na KSW 26

 168. Jakie docinki, przecież to wiadomo że trochę za wysoko dla Michała UFC. Tu chyba nie ma wątpliwości. Widać to po ostatniej walce z Jayem i dzisiejszej.

 169. A nie mówiłem? W temacie o typowaniu walki napisałem że wygra Jay przez KO 2 runda. Jestem w tym 1% jak pisałem którzy byli za Silva. Już z Kendalem powinien przegrać, dobrze że tym razem sędziowie nie pomogli.Jeszcze Bedorf i Sean i bedzie gitara 😉

 170. Ale Silva ładnie się wypowiedział i mamy pewnie koljny pojedynke na przyszłej gali KSW, ale sądzę, że nie na 25 tylko 26. Co za dużo takich pojedynków to niezdrowo.

 171. Materla nie popisał się i nie chodzi o porażkę a o zachowanie po. Shame on you Materla!

 172. Podobal mi sie come back silvy, dobra agresja i pojscie za ciosem, cipek drewniany strasznie w stojce, na ufc nie wystarczyc moze na 90 procent zawodnikow

 173. nie kapuje hejtowania materli za niepodanie reki po przegranej. przed walka nie byli przyjaciolmi to tym bardziej teraz nei zostana…

 174. Ale wy kurwa jesteście ograniczeni. Jakie chejtowanie tu widzicie. Dał dupy Michał to co chwalić ma go ktoś. Prawda jest taka, że przegrał z ogórasem jak cholera który notował serię porażek przed czasem. Za dużo gwiazdorzenia było za mało konkretów.

 175. Po nokaucie, jego walka z Czechach nie powinna się odbyć, znów nie poszło pojego myśli. Szkoda miałem nadzieje zobaczyć go w  UFC

 176. kubeł zimnej wody dla Michała, gratulacje dla Silvy

  ten beef też Materla wziął zbyt do siebie moim zdaniem, zaczął jakoś ironizować słowa silvy a w ringu walczył jakby chciał na siłę udowodnić że jest 3 razy lepszy, i niestety przegrał…….

 177. MMA to sport w którym bukmacherzy zarabiają bardzo dobrze bo to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych sportów. Teraz mistrz Judo!!! Jest Peja jest Nastula

 178. Przez ponad rok napierdalaliście że Michał do UFC a teraz się od niego odwracacie? wy skurwysyny dostane bana ale życze wam wielkiego chuja w dupe!! Michał wiem że wrócisz, wrócisz silniejszy wierze w ciebie!!! JEstem z tobą!!!

 179. Jedna z najważniejszych walk w historii KSW teraz i nie main event. Brawo! Widać teraz jaki będzie miał prestiż pas wagi ciężkiej…

 180. Nie pierdolcie Janusze. Michal jak najbardziej do KSW. i wydaje mi sie ze jesli przegra rewanz i straci mistrza to wtedy pojdzie do UFC chodz uwazam ze trzecia walke … rozjedzie Jaya jak walec slimaka.
  MICHAŁ … Z DUMA MOWIE NIC SIE NIE STALO!

 181. Powiem szczerze, że się podłamałem porażką Michała, ale nie ma tego złego co  by na dobre nie wyszło : ) nie można napewno powiedzieć, że to było zlekceważenie, szkoda walki w tył.

 182. @maryjan
  Jak rozumiem masz nadzieję, że KSW skończy tam gdzie Sengoku? Ja mimo wielu zastrzeżeń nie życzę im tak źle. Dla mnie to jest paranoja, że mistrz walczy nie w obronie pasa, ale ot tak, żeby sobie powalczyć.
  A teraz pierwsza walka o pas kategorii ciężkiej nie jest walka wieczoru, bo tą będzie „walka” złotoustego pajaca kaleczącego ten sport. Mam nadzieję, że McCorkle wyleczy go z mma.

 183. Przez ponad rok napierdalaliście że Michał do UFC a teraz się od niego odwracacie? wy skurwysyny dostane bana ale życze wam wielkiego chuja w dupe!! Michał wiem że wrócisz, wrócisz silniejszy wierze w ciebie!!! JEstem z tobą!!!

   

  Kto kurwa się odwrócił od Michała? I co złego jest w stwierdzeniu, że ufc się od Cipka oddaliło, bądź spierdoliło na zawsze? Sory, ale za porażki się tam nie dostaje. 

 184. Docinanie Materli? Ludzie całą runde miał go w kleszczach i bez sensu skręcał się w tą samą strone, w którą Silva schodził broniąc się. Straszna była ta próba obalenia. Chodzi wam o jakiś poziom czy tylko o to by ten cyrk trwał i Polacy dostawali kelnerów? Jak się płaci 40 zł za takie coś to również ma sie prawo od zawodników wymagać. Przegrał Polak – szkoda. Przegrał jednak zasłużenie i jeszcze długa droga przed nim zanim dostanie sie do UFC. Ciekawie to wygląda, że Polacy w UFC to zawodnicy co nigdy nie walczyli w KSW albo dawno już nie walczą…

 185.  

  Mamy mistrza z porażką. Takie rzeczy tylko w KSW.

   

  w sengoku Mamed walczył o pas w debiucie ?

  Nie tylko w Sengoku, ale w Bellatorze też takie rzeczy się zdarzały, np. M'Pumbu przegrał z Wiuffem w walce nie o tytuł, by stracić go dopiero w kolejnej; w mniejszych organizacjach było takich zdarzeń na pęczki. Oczywiście nie zmienia to faktu, że walki nie o pas są idiotyczne…

 186. @Cegieu
  Walki nie o tytuł to straszna kupa, ale bynajmniej nie specjalność KSW. Pride, Sengoku, Bellator… Na siłę można powiedzieć że w sumie Anderson Silva też nie zawsze walczył w obronie tytułu (gościnnie w LHW). 

 187. Michal … wojownik z Polski. mam nadzieje ze 2-3 lata i doczekam sie go w UFC a poki co czekam na 2-1 z Jayem

 188. Michał musi się nauczyć że emocje nie są dobrym przyjacielem w walce w ringu.

  „Ładunek emocjonalny – nie gniew i złość”

  W głowie przegrał tak samo jak Anderson Silva, ignorując potencjał przeciwnika.

  Silva widać że do walki przygotowany i nakręcony mocno.

 189. Też macie wrażenie ze będzie to walka o tytuł najlepszego teamu mma 2013 Ankos vs Nastula team…

 190. No Michał jest trochę pyszałkiem znając swoja wartość, ale na pewno przygotował się profesjonalnie do walki, cóż się będziemy okłamywać Jay był dzisiejszego wieczoru lepszy, co nie znaczy że w następnym spotkaniu Cipao nie będzie góro, szkoda że to może ostudzić jego zapędy w drodze do UFC na jakiś czas.

 191. "Przez ponad rok napierdalaliście że Michał do UFC a teraz się od niego odwracacie?"

  nie odwracamy, ale już napewno nie do UFC nie odrobi tej jednej porażki z chujowym Silvą do końca kariery musiałby gdzieś do rosji sie zawinąć zawalczyć 7 walk w 7 miesięcy i wtedy można myśleć 😉

 192. I mówiłem, brak kondycji, prawie atak serca.

  Już nie powinień występować na Ksw.

  Był jego czas ale minął.

 193. Nastula chyba ma zawał… Bedorf robi postępy, ale pierwszy ciężki chłop poukładany boksersko raczej sprawi mu dużo problemów. Nawet na krajowym podwórku w ciężkiej KSW nie wygląda imponująco.

 194. No czego wymagać od faceta po 40-tce. Dobrze się pokazał jak na taki wiek, graty dla obu! Ale spodziewałem się wygranej Bedorfa.

 195. Paweł wielki człowiek, ale o 10 lat za dużo!

  SZKODA ZDROWIA!

  Nastula mimo wieku pokazuje wielkie serce do walki. Nie przegrał z sobą, przegrał z wiekiem.

 196. Dziękujemy Paweł za twoją karierę wiem że ogłosisz koniec. Brawo dla nowego mistrza 🙂

 197. Jest ryzyko jest zabawa, Nastula jednak porażka, przykro się to ogląda. Zachowanie Karola ładne, żeby nie było : )

 198. Nastula walczył dzielnie ale carido bardzo słabe. Można było się spodziewać, że w tym wieku o dobrą kondycję będzie bardzo ciężko. Kopnięcia Coco zrobiły mega robote.

  Gratulacje Karol 

  Stawiałem na Coco i jeśli mam powiedzieć co teraz dla Bedorfem a co najważniejsze kto mógłby stanąć z nim w pierwszej obronie, to musze stwierdzić, że nie ma zbytnio z czym szaleć co do dobroru przeciwnika. Może się myle ale wystarczy troche lepszy stójkowicz od Nastuli i Karol bedzie miał duży problem

  https://www.youtube.com/user/Voranek2 and http://www.dailymotion.com/haha9987

 199. u mnie smutek Cipek wieze w twoj comeback powodzenia
  szkoda mi tez nastka myslalem ze ogra karola

 200. No ale też tak nie można mówić, bo Randy i Dan Henderson mają tyle samo lat i dają/dawali radę. Ja rozumiem, że Paweł, że legenda, że IO 1996, ale no obiektywnie patrząc bez emocji, to są jaja w chuj, żeby walka o pas mistrza kończyła się przez brak tlenu – dosłownie.

 201. Dla Nastuli jest miejsce w MMA. Jako trener może dać na prawdę dużo temu sportowi. Wielki szacunek za serce do walki.

 202. Niech McKorky poskłada Pudziana w 30 sekund bo z tego wszystkiego chce mi się spać.

 203. Nastula ładnie , ale jak w Bedorfa nie wierzyłem to szacun za przygotowanie. Kopniecie ma ze az mnie bolało.

 204. Nastula to poprzednia generacja, to tak jak Coture-Velazquez SZACUN PAWEL

 205. Szkoda Nastka, i jeszcze ta muzyka która leciała, gdy leżał. Znam ją i kojarzy mi sie własnie z takmi momentami…

  Gratki Coco, ale mogło to sie skończyć szybciej. Mógł iść za siosem, gdy Nastek się obracał. Powinien isć pewnie!

 206. Pawel, chlopie daj prosze juz sobie spokoj, bo ja takich widokow nie chce ogladac.

  Nie zebym mial cos do Bedorfa, ale nie wroze mu dlugiego utrzymania pasa.

 207. Czemu tak Visu sądzisz? Bedorf cały czas postępy robi jest numer 2 w Polsce na dzień dzisiejsz wiięc myślę że długo go utrzyma 🙂

 208. Karol super się zachował po walce. Paweł mimo wieku stawiał duże opory ale wiek i kondycja zrobiły swoje

 209. Każdy „międzynarodowy mistrz KSW” musi być Polakiem albo Czeczenem. Każdy.

 210. I teraz w końcu walka na którą wszyscy czekaliśmy! Doooo boooojuuuu Mariuuuuuuusz!!! Już się nie mogę doczekać jak Krystek nam zaśpiewa!

 211. Przykro to wyglądało, jak ktoś wyżej napisał przegrał z wiekiem nie z sobą, a mimo tego sprawił Karolowi kłopot. Chciałbym, żeby nastek jeszcze nie kończył, z Pudzianowskim walka powinna się odbyć
  „Junior dos Santos świetny zawodnik wagi półciężkiej” (UFC 116) – Łukasz Jurkowski
  „Bisping vs. Yoshihiro Akiyama to jest taki eliminator, do tego kto będzie miał prawo bić się w tej kat. półśredniej z GSP (UFC 120) – Łukasz Jurkowski

 212. Bedorf długo pasem się nie pocieszy. Pierwszy średni zawodnik potrafiący cokolwiek mu go zabierze. Nastek nie dał rady bo nie miał siły i tej szybkości co kiedyś. 43 lata to już za dużo jednak jak dla Pawła. Mimo wszystko szacun dla niego za judo, za olimpidę, za PRIDE. 

  Mit Materli już upadł. Ze średniaka nigdy nie będzie wielkiego mistrza. To samo tyczy Błachowicza.

  Tylko Mamed prezentuje światowy poziom tyle tylko, że dla niego nie ma rywala godnego. 

  Mam nadzieję, że Pudzian zbierze dobry wpierdol i pójdę szczęśliwy spać. 

 213. Powinni Pudziwnowskiemu zakazać wypowiadania się, bo to szkodzi na zdrowie widzów jeszcze bardziej niż oglądanie go na ringu… Żenujący prymityw.

 214. Cóż wiek nie pozwolił dokończyć PAwłowi walki. Tak czy siak brawa dla niego za to, że w takim wieku nadal chce walczyć.

 215. Mam nadzieję, że Pudzian przegra i po raz ostatni słyszałem to jego elokwentne pierdolenie na poziomie kiepskiego gimnazjum.

  Z Pudzianem niestety jest tak, że słucha się go jeszcze ciężej niż ogląda.

 216. Wcześniej Różal do piosenki z Akademii Pana Kleksa teraz "Ona tańczy dla mnie" 😀 Coś sądzę, że przybyło mi idoli 😀

 217. Wcześniej Różal do piosenki z Akademii Pana Kleksa teraz "Ona tańczy dla mnie" 😀 Coś sądzę, że przybyło mi idoli 😀

 218. Pudzian chce nacinać i posypywać solą. hahaha
  I jak mu ręce połamie to nie odklepie – a to akurat logiczne 🙂
  No teraz to muza na maxa, Różal pozazdrości

 219. "Prędzej on mi rece połamie, niz ja odklepię". Czekam na nieklepanie Pudziana. Niech Sean go porządnie znokautuje!

 220. haha Mcorkle nawet świetnie sobie zdaję w jakim cyrku się znajduje. 10 za dystans i wyjście do walki przy takiej muzie!

 221. ta mina i prymitywna wypowiedz świadczy tylko o nim….

  Mam nadzieje że ta walka nie żadnego wcześniejszego kuluarowego zakończenia jeśli tak Korek wygra i może w końcu gale będą na otwartym polsacie bo pudziana już nie będzie…..

  Będzie wiersze układał bo krasomówca z niego przedni

 222. Zachwycanie się postępami Pudziana w mma przypomina mi zachwyt przy pierwszych słowach i krokach niemowlaka

 223. Serce pęka jak sie dowiedziałem ze Nastula przegrał:( ale zawsze będę za nim bo serce do walki ma wielkie

 224. Im częściej oglądam ufc tym niżej oceniam ksw. Podsumowując słabo było. Nie hejcę : ) oglądałem z początku w ekipie  to przełączyli na real madrytLaughing janusze nie wykupili kswLaughing

 225. Gala jak najbardziej na + , szkoda tylko walki Kornika z Anzorem :/

  Ma ktoś galę z ang. komentarzem ? 🙂

 226. Mariusz wcale tak źle nie wyglądał, myślę, że dałby radę jeszcze wyjść do 3 rundy, oczywiście i tak by do niej nie doszło, bo Sean nie mógł się nawet sam podnieść ;d

 227. Jeśli Mariusz był na ostatnim dechu to Sean był pięć po.

  Gala była godna moich 40złotych. Chyba, że ktoś uzależniony jest od % to pewnie pomarudzi i wolałby trochę więcej litrów przelać i wylać przez siebie;]

 228. Korkle i Różal niszczyli piosenkami, do tego Marcin pozytywnie zaskoczył 🙂 Silva chyba wybił Materli ufc z głowy, szkoda, bo sam w to wierzyłem, ale prawdą jest, że drwal obu (Jaya i Michała) obiłby niemiłosiernie, na koniec brawa dla Karola, oby tak dalej

 229. Gala srednia, w sumie mozna bylo sie tego spodziewac. Wg mnie duzo lepiej sie zapowiada ksw 25 tym bardziej ze moze walka azhiev vs sowinski zostanie przeniesiona wlasnie na grudzien. Dadza Okami'ego Mamedowi i juz bedzie to pieknie wygladac. Do tego saidov, blachowicz, Oli thopson i bedzie pieknie

 230. Wreszcie Pudzian miał odpowiedni sztab, który ułożył mu dobrą taktykę i opłaciło się.

  Bedorf win by TKO(zawał serca) 2 runda… Nastulę znokautował tlen na hali, bałem się,że serio ma zawał.

  Szkoda Cipka, gala najsłabsza od dawien dawna.

 231. Jeśli Mariusz był na ostatnim dechu to Sean był pięć po.

  Gala była godna moich 40złotych. Chyba, że ktoś uzależniony jest od % to pewnie pomarudzi i wolałby trochę więcej litrów przelać i wylać przez siebie;]

 232. ja też przez chwilę myślałem, że zawał miał Paweł 🙂 albo objawienia doznał, ale i tak szacun dla Nastuli, może jego pojedynek z Korklem na zakończenie kariery?

 233. gala slaba 😛 do tego na kswtv ciagle mi sie zacinalo w HD i musialem przelaczac na SD podczas walk… sama jakosc nawet HD byla zalosna, bitrate i fps tragiczne obraz sie rozmywal przy szybkich ruchach (czyli podczas walki) zanim ktos napisze ze to moja wina to na codzien ogladam czesto po 3-4 streamy jednoczesnie w 720p+ na twitchu i nie ma problemu. Nie wydam juz zlotowki na ksw dopoki nie dojrzeja do klatki, lokcie im daruje…

 234. Ej wszyscy fani prawdziwego MMA! nie krytykujcie tak, nie marudźcie, a już z pewnością nie wypowiadajcie się o tej imprezie z sensem. Wezmą was za hejterów i tyle ważne będzie wasze zdanie, a MMA w Polsce będzie właśnie na takim poziomie jak nie gorszym…

 235.      Jak nazywała się nutka przy której wchodził Jay Silva? Wiem że Ace Hood, tylko nie mam pojęcia jaki tytuł.

 236. Największe emocje wzbudziła we mnie walka Gamera, wygrał z gościem o dużym nazwisku, Winner mu nawet nie zagroził.  To chyba największy pozytyw tej gali.

 237. Siemano ludzie. Na gorąco, pewnie nie po kolei.
  Nie sądzicie, że Nastek po pierwszym high kicku juz pływał?
  Wydaje mi się, że o ile Karol ma mega siłę, brakuje mu serducha i ”instynktu zabójcy”. Z Olim już miałem takie wrażenie, że powinien skończyć a zdecydował się rudne trzecią bezpiecznie przeleżeć.
  Michała mega szkoda, bo myślę niestety, że od UFC to go mega oddala. Jakby nie było pięknie to Silva skontrował, niechętnie to piszę, ale akcja naprawdę ciekawa.
  Pudzian szacun, pokazał i chęci i jakąś wcale że technikę.
  Różal jesteś kozak ! Tyle w temacie
  Anzor kornik mega szkoda, pierwszy nie chciał, a drugiemu trudno się dziwić.
  Gamer fajnie że do przodu … jakoś przeciwnik jakby bez chęci na walkę
  Karolina napewno wygrała, fajnie fajnie. Przeciwniczka szacun za serducho

 238. Gala na 9/10. Po prost zajebista. Super się oglądało walki na białym ringu. PRIDE FOREVER!

 239. "Walka Anzora Azhieva z Arturem Sowińskim zakończyła się wynikiem no-contest z powodu nieintencjonalnego uderzenia głową młodego Czeczena w twarz „Kornika”, w wyniku którego ten drugi doznał złamania nosa"

   

  Wiele ćwiczyłem … ćwiczę dalej … wiem co i jak …  i zastanawiam się czemu Anzor nie został zdyskwalifikowany ?! Bo Mameda miał w narożniku !?  Żenda.

   

 240. gala dosc slaba nie wiem jak wam ale kswtv cielo mi sie przy walce pudziana na sd okropnie nie wiem czyja to wina pewnie wytczka haha

 241. Jestem mocno zniesmaczony galą KSW 24, miałem dość wątpliwą przyjemność ogladać galę na żywo w Łodzi. Zacznę od tego czym KSw się szczyci – oprawa – słaba, wtórna bez polotu. Nagłosnienie przeciętne, bełkotu kasty nie szło zrozumieć jak zapowiadał zawodników. Może przed TV z emocjonalnym komentarzem walki te wygladały inaczej ale publicznosc w lodzkjije atlas arenie gwizdała chcocizaby przez 1/3 walki gamrot-winner. Az nie chce mi sie pisac, szkoda slow jak slaba byla ta gala, jedynie przy cipku byly Emocje, wejście miał jak Helikopter i tak runał. Szkoda że mistrz przegrał i był wybuczany jak reki jayowi nie chcial podac. Wygrana bedsdorfa przez atak serca przeciwnika – hmmm publicznosc ladnie pozeganala Pawla jak schodzil z ringu. Ring to porazka nie wiem kiedy KSW to zrozumie. O łokcie az sie prosi. Generalnie bardzo slabo. zaluje wydanych pieniedzy na bilet. Jedna z najhsalbszych gal jakie widzialem. Licze ze na mmaa w egro sie nie zawiode bo tam musze sporo dojechac.

 242. kurwa pisałem tyle i mojego posta wjebało…. walka Gamer-Winner mnie rozczarowała( anglik chyba zlekceważył naszego zawodnika) ale w sumie nic nie pokazał… brawo dla Gamera myślę że z Irokezem też by sobie poradził( tym bardziej jakby przepracował solidnie cały okres). Na walkę Anzor-Kornik najbardziej sobie ostrzyłem zęby ale Czeczen centralnie zajebał mu w nos z bani tak więc czekam na ich walkę już w grudniu( a mogła to już być walka roku). Brawa wielkie dla Karoliny 1 runda dominacja i demolka poźniej wyrównane rundy ale musiała to wygrać. Różal dobrze się pokazał bo też myślałem że to przejebie ale nawet w stójce był zdecydowanie lepszy( Paweł chyba przesadził z tą walką tydzień temu bo spuchł strasznie). Myślę że Różal dostanie zaraz szansę walki o pas z Bedorfem. Walka Borysa jak dla mnie najlepsza z tej gali( lubię gościa niesamowicie…) i mam nadzieję że już w grudniu zawalczy o pas z Saidovem… Porażka Cipka jak najbardziej zasłużona( jak on nie mógł tego skończyć w 1 rundzie to ja nie wiem). Dostał 3 buły na szczenę i po zabawie. Wkurwił mnie że odepchnął Silvę po walce do chuja okaż szacunek lepszemu. Można paplać dużo przed walką ale ring WERYFIKUJE wszystko… marzenia o UFC można wjebać między bajki( może to i dobrze bo jakby miał dostać łomot to lepiej niech tam się nie pcha). Też myślę że Drwal by go poskładał jeszcze szybciej… Jakiś mit o Cipku legł na pewno w gruzach… Strasznie mi szkoda Nastuli miał na bank stan przed zawałowy( tak to wygładało) i szkoda że tyle ludzi musiało to oglądać( ogólnie walka o pas śmieszna myślę że Grabowski na tą chwilę by rozjebał Bedorfa). walki Pudziana nie komentuje, najgorsza walka na gali i niestety będziemy się z nim męczyli jeszcze 2-3 lata… Gala ogólnie taka se…

 243. Jak mi Martin powie że nie umiem włączyć wtyczki albo mam słabe łącze to przysięgam pojadę i mu nawrzucam. KSWTV dało dupy, wstyd przed znajomymi, dobrze że wykupiłem weeb tv. Jestem złodziejem i chuj. KSW mnie okradło z 40zł za galę ale to ja będę  tym złym. A co do gali: Brawa Gamer! Fajnie Karola, Rewelacyjny Różal! KOzak Borys, Bedorf zgodnie z planem, Pudzian szok!

  Płacze po Cipku i płakać będe..

 244. Pracę jaką wykonał Pudzian trzeba mimo wszystko docenić,  jednak była to walka parowozów.

 245. Moze i jestem uprzedzony, moze jestem tez rozgoryczony i rozczarowany porazkami Pawla i  zwlaszcza Michala, ale ta gala byla w moim odczuciu slaba. Zaczynjac od poczatku. Gratulacje dla Gamera za wygrana, jednak wbrew swojemu nazwisku Winner nie zrobil moim zdaniem absolutnie nic aby wygrac te walke. Kolejna walka, ta na ktora najbardziej czekalem pozostala nierostrzygnieta, zdarza sie, taki jest sport. Kolejne starcie to pojedynek dwoch rywali nie bedacych zawodnikami MMA, wygral go ten ktory ma o tym sporcie nieco wieksze pojecie. W walce pan znajduje potwierdzenie tego jak slaby jest matchmaking w KSW, zawodniczka sprowadzona w ostatniej chwili zaprezentowala sie najlepiej z wszystkich rywali Polakow. Borys zrobil co do niego nalezalo i to zrobil w swietnym stylu. Silva wygral z Materla, ale najpierw zaprezentowal zenujacy spektakl teatralny. Michal niestety rozczarowal mnie bardzo. Rozczarowal nie tym, ze dal sie trafic w 2 rundzie. Rewelacyjny grapler, nazywany niegdys przez Jurasa Gandalfem, powinien byl skonczyc te walke w rundzie 1, majac przez ponad pol rundy plecy rywala. Pawel Nastula jest wielkim sportowcem, jednak przedluzajace sie negocjacje z KSW sprawily, ze czas na wielkie walki minal chyba bezpowrotnie. Gratulacje dla Karola za zelazna konsekwencje. Mariusz Pudzianowski wygral swoja walke. Wygral min. dzieki pomocy rewelacyjnego trenera Arbiego Shamaewa, ktory w zwiazku z tym pewnie niebawem zedebiutuje na KSW. Calosc okraszona wieloma niezwykle ciekawymi utworami muzycznymi sparawia, ze jeszcze niecierpliwej czekam na 26 pazdziernika.

 246. Tak tylko co do kswtv.
  W Irlandii mieszkam. Wykupiłem i absolutnie nie żałuję.
  Bardzo fajnie mi działało w HD, niczego więcej nie potrzebuje

 247. Tak Michał przegrał i zaraz krytyka…standardowo ze strony ludzi, którzy praktycznie nie maja z tym sportem nic wspólnego. Popełnił błąd i dał się trafić. To jest sport i jego piękno. Wielka szkoda Michała, jest o klasę lepszy od Silvy, zwykły lucky punch, co się zdarzało w historii mma wielokrotnie. Ale to nie powód użytkowniku Bolt, żeby od razu skreślać Michała z ufc i pisać swoje „fachowe” komentarze, że KIEDYŚ napisałeś, że się do ufc nie nadaje. Tak ekspercie, Ty potrafisz to ocenić. Bo tylko prawdziwy ekspert skreśla kogoś po jednej porażce.
  Sama gala świetna i nie żałuje wydanych 5 zł na ściepkę na ppv. Piękny to sport. Po prostu go kocham 😉 Poddanie Różala na bonus ;p Blue belt bjj, mataleo bez przekładania ręki i obalenie z odrzutem ;p

 248. hahahaha beka roku. Materla poległ ,ale może to jakoś zakamuflują przed januszami bo nie było w otwartej TV. Jeszcze tylko mit Mameda podważyć i będzie gitara. W KSW tylko dobrze wróże Błachowiczowi ,mam nadzieje że ucieknie stamtąd. Redakcja ma nauczke za to że zlekceważyli Jaya Silve mimo że ten toczył bardzo wyrównany pojedynek ostatnio. Wygrała jakaś tam sprawiedliwość losowa.

 249. Mnie na tej gali wkurwiła postawa Michała. Nie przestane mu przez to kibicować, ale takie lekceważenie musiało się tak skończyć.. Mam nadzieje, że wróci silniejszy i bardziej zdeterminowany by kończyć walki przed czasem niż dotąd.

  Co do innych starć, to po cichu liczyłem na Nastka, lecz jego widok wymęczonego i półprzytomnego mnie wcale nie zaskoczył, ale i nie ucieszył. Brawo Coco, dobra robota. 

  Pudzian mądrze rozegrał swój pojedynek i za to mu brawa, takiego Mariusza można oglądać. Borys też dał radę, rewanż z Aslanem – jak najbardziej jestem za. Karolina po raz kolejny pokazała charakter i cieszy mnie to, bardzo dobre starcie, i oby takich więcej.  

  Na walkę Anzora z Kornikiem czekać będe z niecierpliwością, bo po tych kilku akcjach już powoli było widać, że będzie to ostry bój, szkoda tylko, że skończył się w ten sposób.  Postawa Gamera tez bardzo mądra i odpowiednia. Lubię oglądać jego walki i liczę na kolejne emocje z jego strony.

  Ogólnie to gala jak dla mnie szału nie zrobiła, ale w sumie to może być, więc dam 5/10. 

 250. A i jeszcze jedno , zemściło się te beszczelne nabijanie rekordu… Mam na myśli Materle ,trzeba było sie fanów posłuchać jak mówili że ta walka jest bez sensu.

 251. Gala jak dla mnie nie najgorsza. Fajna taktyczna walka Gamera. Szkoda walki Anzora. Rozal pozytywnie zaskoczyl. Kowalkiewicz nie pokazala nic czym moglbym sie zachwycic. Walczyla z nieprzygotowana rywalka. W walce Borysa moim zdaniem troche za szybko przerwane. Widac, ze coraz lepiej czuje stojke. Chociaz Ben nie umial utrzymac dystansu. Zachowanie sedziego podczas walki Materli z Jayem to zenada. Kilka uderzen w tyl glowy. Jak sedzia podchodzil by upomiec/przerwac Silva odpuszcza a Michal w tym czasie dalej walczy. Po walce Cipek zachowal sie beznadziejnie. Czekam na 3 walke. Ogladanie legendy w takim stanie naprawde boli. Pudzian vs Big Sexy zostawie bez komentarza chociaz gratuluje Mariuszowi bo ja sie tego nie spodziewalem.

 252. Pudzian PUDZIAN Pudzian PUDZIAN!!!! Sila miesni sie liczy, stejki trzeba jesc, a nie jakies kanapeczki!!

 253. Co do Cipka i Nastka to mój dzisiejszy t-shirt odpowiada na wsio co sie działo…

 254. Gala świetna, 5 zł na ppv nie do pożałowania ;p Jakie to jest zabawne, że zawsze jest tyle negatywnych opinii na temat porażki…taka filozofia sportu, że faworyt czasami przegrywa, nie rozumiem jak niektórzy nie potrafią tego pojąc :/ Przykra sprawa ludzie, Michał wróci mocniejszy, w mojej opinii to czysty przypadek. Pozdrawiam tych, którzy standardowo po porażce skreślają przegranego 😉

 255. Wygranym tej gali jest sedzia Lukasz. Swietna praca. Dibrze, ze nie reagowal na placz Silvy.

 256. A i jeszcze jedno , zemściło się te beszczelne nabijanie rekordu… Mam na myśli Materle ,trzeba było sie fanów posłuchać jak mówili że ta walka jest bez sensu.

  Sam sobie wybierał przeciwnika? K&L dali mu tą walke i musiał ją przyjąć. 

 257. Baaaardzo, ale to baardzo smutno mi z powodu przegranej Cipka……

  Dla KSW ta walka lepiej potoczyć się nie mogła, dostają na talerzu kolejną super już wypromowaną walkę (Silva vs. Materla III), a do tego Cipek zostaje w białym ringu na kolejnych kilka lat…. jednak dla Michała to musi być katastrofa. Dominował gościa przez całą pierwszą rundę, żeby w drugiej tak dać się załapać. Kilka lat ciężkiej pracy idzie się pierdolić i UFC znika z pola widzenia. Naprawdę smutno SadSad Jeszcze gdyby przegrał z jakimś sympatycznym typem, jak Grove, a tu tki frajer musiał wygrać…

   

  Poza tym gala dobra, Ankos zapasy szykuje się na tytuł klubu roku. Gamer mistrzowsko się zaprezentował, bokser Borys to samo. 

  Bardzo szkoda też walki Kornika z Anzorem, po tej akcji byłem mocno wkurwiony..

  Nieco zawiodłem się na walce kobiet, ta cepeliada w drugiej i trzeciej rundzie była ciężka do zniesienia (w przeciwieństwie do pięknej pierwszej rundy)

   

  I przyłączam się do grona osób, które myślały, że Nastek zaraz zejdzie na zawał.

  A no i oczywiście kunszt Pudziana, kontrola poprostu nie z tej ziemi, byłem w szoku Smile

 258. Co to była za sytuacja z Cipkiem po walce? Stream mi ściął  w momencie gdy Jay podszedł do Michała i zaczął coś mówić. Na chacie pisali, że Michał nie podał mu ręki. Może to Jay pyskował coś do niego? Jak to wyglądało?

 259. Przykry widok znokautowanego Cipka… mam nadzieje że się nie podłamie i wyjdzie jak najszybciej na prostą.
  Nastula za linami wyglądający jak ryba wyrzucona na brzeg… dla mnie wystarczy.
  Lipa z Kornikiem i żenujący występ 140kg schaba.
  Na + eksplozywny Mańkowski.

  W mojej opinii jedna ze słabszych gal KSW, poziom realizacji niestety nie przykryje faktu coraz mniejszych emocji sportowych oraz odczucia swoistego niesmaku tego widowiska. Ostatnie walki Polaków w UFC i Helda dostarczyły mi więcej frajdy niż wszystkie gale KSW łącznie.

 260. ja jakoś gale odczuwam słabo w porównaniu z innymi i ta była w ppv.
  największy Minus tej gali to sędziowie chyba ,zamieszania dużo, fauli . jutro obejrze całą na spokojnie . Bravo dla Nastuli dał dobrą walkę szacunek mistrzu .mimo wieku w stójce działał .
  szkoda magica ,ale i tak bywa . Kobitki dały najlepszą walkę .
  słabo oceniam galę 6,5/10

 261. No macie racje. Fakt jest taki ze wielu osobom KSW sie przejadło. Ta sama wizualna otoczka, te same twarze, cyrk Pudziana, Borek i wiele innych dziwnych rzeczy. Ogladajac UFC, od roku ogladam praktycznie kazde gale na Orange sport mam dziwny niesmak przerzucając sie na KSW.

 262. Nie no, nie mogę:

  1. Sędzia walki Materla-Silva – do wyrzucenia na zbity pysk! Materla uderzył kilka razy Silvę w tył głowy. Sędzia nie zareagowal. Podczas przerwy między rundami podszedł do Silvy a ten wypomniał mu, że Materla uderza w tył głowy. Sędzia powiedział Silvie, że uderzeń w tył głowy nie było i jeszcze raz takie pretensje to dostanie kartkę. Silva: "ja dostanę kartkę?!". Serio, widać było konsternację i mocne poirytowanie Silvy.

  2. KSW chwali się "najlepszą produkcją gali", jednak czasem nie było tego widać. Po cholerę te infografiki o wzroście, rekordzie, wadze zawodnika, skoro są nieprawdziwe? No kurde- Słowiński. Jego rekord MMA gdy wychodził do walki to 1-0. Waga 108 kg. A co było pokazane na infografice? Rekord 0-0, waga 115 kg. No ludzie, naprawdę "najlepsza gala w Europie" nie jest w stanie wrzucić aktualnych informacji o zawodniku? Bo wyraźnie widać, że info było brane na kilka dni przed walką. Taki to jest duży problem? U niektórych innych zawodników to samo. I to nie pierwszy raz, bo już na poprzedniej gali te informacje niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. W takim razie PO CHOLERĘ ONE SĄ? Dla fanów?! To dlaczego dla fanów nie podaje się punktacji sędziowskiej po walce? Żałosne tłumaczenia, że to za dużo czasu zajmuje. Tak, zajmie co najwyżej 20 sekund podczas całej gali.

  3. Po jaką cholerę na tej gali zatrudniony jest w ogóle sędzia ringowy -Antoni Chmielewski, który w ogóle nie spełnia swojej funkcji? Przy walce Pudziana, podczas przenoszenia walki na środek ringu, co trwało bite 30 sekund, ani na chwilę nie zatrzymano zegara. Pewnie, żeby było "byle do końca" pomagając Pudzianowi w wygranej. Albo nagminne włączanie zegara na 5 sekund przez rozpoczęciem rundy. Serio, 10 letniemu dziecku wytłumaczysz kiedy ma włączyć zegar i kiedy zatrzymać i zrobi to lepiej niż ta niedorajda Chmielewski.

  4. Anonser, który drze japę tak, że wszyscy przed telewizorami, na czacie są tym zażenowani (nie chodzi o Kastę tylko o tego w okularach).

  Jak będziecie robić jakiś wywiad z włodarzami KSW to im to wytknijcie. Zapłaciłem za PPV.

   

  edit:

  A i jeszcze sędzia, który w walce Borysa, gdy ten obalał rywala, który złapał się za liny. Obalenie się udało, ale zachowanie sędziego- żenujące. Przerwał dynamikę pojedynku i ukarał gościa żółtą kartką. No naprawdę sobie moment wybrał. W UFC Dana zjechałby takiego pajaca jak szmatę.

 263. Piotr Jeleniewski wykonał świetną robotę, dobry powrót Borysa. gala nie porywała. Nie narzekam. Fakt jak Paweł leżał za linami było groźne. Ktoś pochwalił nowego (?) sędziego, dobry sędzia się wydaje. w pierwszej rundzie Cipka przypomniał mi się post Defa, gdzie mówił, że Jay to płaczka. Miał rację. Szkoda Cipka, ale to Jay był dzisiaj wygranym.

  A teraz idziemy do Coco na grilla.

 264. Też nie widziałem akcji Materla – Silva po walce, może ktoś przybliżyć o co ho ? Gala na plus ale przez winik walki Cipek vs. Silva będę płakał cały tydzień… Zbyt szybko imo przerwana walka, czekam na trzecią wlakę już w grudniu, świetna postwawa Gamera, Borysa i Bedorfa, szkoda Anzora a już o Michale nie wspomnę, miesiąc żałobę trzymał będę. Mam nadzieję, że walka w Czechach wypali i "Magic" szybko wróci na zwycięzki szlak. Całym sercem za Michałem!!! Waaaaaaaar Michał !!!

  Edit: Karol i jego grill, szkoda, że tak daleko bo bym wpadł 😉 Prawie jak anderson i jego zarposzenie dla Sheala ;d 

 265. Jak Silva podszedł do Michała podziekowac, to Michał go odepchnął i nie chciał gadać.

  Ja nie mam mu tego za złe..

   

  1. Sędzia walki Materla-Silva – do wyrzucenia na zbity pysk! Materla uderzył kilka razy Silvę w tył głowy. Sędzia nie zareagowal. Podczas przerwy między rundami podszedł do Silvy a ten wypomniał mu, że Materla uderza w tył głowy. Sędzia powiedział Silvie, że uderzeń w tył głowy nie było i jeszcze raz takie pretensje to dostanie kartkę. Silva: "ja dostanę kartkę?!". Serio, widać było konsternację i mocne poirytowanie Silvy.

  Sędzia w tej walce zachowywał się bezbłędnie.

  Silva dostał 1 (słownie: jeden) cios w tył głowy po czym Cipek dostał ostrzeżenie, te pretensje amerykanina, kiedy dostawał czyste ciosy tak mnie wkurwiały…

  tak, żebyś wiedział gdzie lądują ciosy zadawane w tył głowy:

 266. Silva podszedł po walce do Michała, a ten go odepchnął – zdaje się ze o to zachowanie Cipka chodzi. Wygladało jakby Silva chciał poprostu mu podziękowac za walka…

 267. @slowik – na jakiej podstawie uważasz, że walka Cipka z Jayem była przerwana zbyt szybko?

 268. Otwarcie nie porwało, Wójcik dodatkowo je psuje. Te wszystkie metryczki do wywalenia za błędy i słabą jakość. Na błędy Chmielewskiego nie zwróciłem uwagi, ale jeśli to prawda to ktoś mu powinien wytłumaczyć kilka zasad.

  Szkoda walki Anzora. Zaskakująco dobry Różal i jestem ciekawy co dalej ze Słowińskim. Porażka Materli niestety pokazała że Martin i Maciek mieli rację, 2 + 2 to nie zawsze jest 4. Ich trzecia walka oczywiście koniecznie i to o pas, bo teraz mamy absurdalną sytuację. Nastula bez kondycji, nie wiem czy chcę go jeszcze oglądać i bać się o zawał. Bedorf też nie porwał (znowu) i także ma problem z cardio. Pudzianowski zaskakująco dobry, przeskoczył poziom którego według 99% tutaj nigdy nie przeskoczy.

 269. Jak Silva podszedł do Michała podziekowac, to Michał go odepchnął i nie chciał gadać.

  Silva podszedł po walce do Michała, a ten go odepchnął – zdaje się ze o to zachowanie Cipka chodzi. Wygladało jakby Silva chciał poprostu mu podziękowac za walka…

  Mam nadzieje, że w wywiadach, zapytają ich o to zdarzenie.

 270. U sędziego Łukasza chyba nikt nie zauważył, że nie reaguje na podpieranie się o liny…Jakby nie wiedział kompletnie, że nie można. Poza tym nieźle było, a i ogólny szok, że ktoś nowy;]

  Cipao nie lubi Silvy, to było widać nie od dziś. Fartnęło się chłopakowi jak nic i niestety, takie porażki uczą, że serie nie grają roli na pewnym poziomie. No, ale niestety, serca nie zabrakło, ale wytrzymałości na cios…że akurat musiał go aż tak sponiewierać od razu:-/ Zdarza się najlepszym, Fedora nokautowano też takim niespodziewanym ciosem od tyłu w wykonaniu Hendo 😉

 271. @Apollo szczerze jestem trochę "wcięty" no ale dla mnie Cipek nie był na tyle zamroczony żeby przerywać walkę, muszę to obejrzeć jeszcze raz jutro rano, nie wiem, może to przez zbyt dużą sympatię do Michała ale walka mogła potoczyć się nieco dłużej. Jeżeli było zagrożenie zdrowia Michała to zrwacam honor, jak już wspomniałem jestem lekko nie ten. 

 272. michal nie nadawal sie do dalszej walki przerwanie dla mnie bardzo dobre

  dobre zachowanie silvy po walce ,

 273. Ja trochę nie rozumiem jak ktoś wyżej napisał ze Jay to frajer… Po 1. Materla sie frajersko zachował odpychając go… ja rozumiem że to emojce etc ale przegrywać też trzeba umieć trochę pokory. Wydaję mi sie, że UFC dla Michała jeszcze nie znikneło z horyzontu bo wróci jeszcze bardziej zdeterminowany i głodny wygranej. Ja bardzo chciałbym wiedzieć jedną rzecz, mianowicie jak to jest z tym pasem ? Dlaczego Cipek go nie stracił ? Przecież walcząc broni automatycznie pasa , TAK czy NIE ?

  P.S
  Witam wzystkich , wkońcu zdecydowałem się zarejestrowaćna rocks-ach 😀 Postaram się udzielać aktywnie 😀 Jeden szczegół! Jak zmienić avatar 😀 pozdro

 274. @Lugasek prosze nie psuj mi wieczoru … ;( 

  Czytająć komentarze naprawdę muszę jutro obejrzeć tą walkę na trzeźwo i na spokojnie bo każdy widział zdecydowaną wygraną "Dżeja"… idę się wypłakać ;( 

 275. Cipek nie był zamroczony, on był (ciężko przechodzi mi to przez usta) znokautowany… Poleciał twarzą w dół jak kłoda, jak wstał to jeszcze się chwiał. Sad

 276. Jeżeli Michał się tak zachował, to nieładnie. :/

  Szkoda mi Michała, na prawdę, ale nie rozumiem ludzi, którzy piszą, że to był lucky punch, czy szczęście. Nie to nie bylo to! Jay świetnie wybronił próbę wejścia w nogi Michała a następnie zadał mu 3 celnie wymierzone ciosy, któr Michałemn zachwiały, nawet gdy szedł do narożnika Michał zachwiał się na liny.

 277. Gala słaba. A jeszcze wczoraj byłem w 100% pewien, że kupuję bilety do Wrocławia. Teraz sam nie wiem, bo mam pół Europy do przejechania.

  3 murowanych underdogów dzisiaj wywiozło zwycięstwa (Różal, Silva, Pudzian).

  Magica muszę odchorować (jego walkę i postawę po walce). ciekawe, czy komuś da się go namówić na wywiad po walce i jak będą wyglądały materiały zza kulis.

 278. Żal pierwszej rundy bo był do skończenia Silva i Michał sobie może w brode, że tak powiem pluć teraz : )

 279. Widziałem dużo błędów tej gali ale najbardziej wkurwia mnie to że duet K&L będzie miał te uwagi w dupie. Powtarzam wam Panowie JESTEŚCIE DLA NAS a nie odwrotnie, więc radziłbym sobie wziąć pod uwagę wszystkie konstruktywne komentarze!

  1. Przede wszystkim klatka i wykwalifikowani sędziowie!
  2. Niech konferansjer nie próbuje naśladować PRIDE(niektórych rzeczy się nie podrabia – to jest jedna z nich!)
  3. Przekłamane statystyki:P

 280. Ano się natłumaczyłem ojcu, że Bedorf mimo, że jest mistrzem jest numerem 2 w Polsce, a Grabowski to numer jeden 😉

 281. Gala na 2+

  1. Gamrot super gość, ale Winner mnie zniesmaczył, bo walczył jakby mu się zupełnie nie chciało, albo jakby był po 28 godzinach prowadzenia ciężarówki.

  2. Kornik i Anzor miała być najlepsza walka gali a był WKURW. Powinno być DQ, ale śmiesznie było oglądać sędziów miotających się bezwładnie po ringu usiłując ogarnąć co właściwie się stało.

  3. Dziewczyny odstawiły nawalankę, pierwsza runda fajna dominacja, ale niestety potem zabrakło prądu trochę przez co techniki zmniejszyły się do pojedynczych ciosów. Czeszka ma mega psychę i fajnie się zwijała w parterze. Aha, Karolina nie powinna wygrać.

  4. Różal wyszedł jak rasowy tajbokser, ale widać było że obu panów porusza się niezgrabnie i słoniowato. Nie mniej jednak walka zakończyła się tak jak się spodziewałem. Słowiński to drewno w parterze i jego miejsce nie jest w najlepszej organizacji w Polsce. Nie chcę go tu widzieć.

  5. Borys zarąbiście poradził sobie z różnicą wzrostu i zasięgu. Fajne poruszanie w ringu, ciekaw jestem rewanżu z Saidowem.

  6. Materla złamał mi serce… Zawodnik berserkerów nie zdołał zapiąć mataleo chociaż miał na to całą rundę. W dodatku to obalenie po którym dostał gonga było technicznie karygodne… Oj, trzeba chyba potrenować w Ankosie. Ogółem przegrał walkę z gorszym przeciwnikiem, mega skomplikował sobie sytuację w KSW i UFC.

  7. Bedorf spokojnie, myślałem że Nastula zejdzie na zawał na wizji. Przykre to było i niesmaczne.

  8. Ostatnią walkę przemilczę.

  9. Cholerny ring strasznie przeszkadza i sprawia co rusz zagrożenie, do tego tyle kopniaków w jaja dawno nie pamiętam. Kiepski widok. Badziewne piosenki przed walkami wieczoru sprawiają że mam ochotę się pociąć, głos Wójcika przyprawia o odruch wymiotny, a pienia J&J na temat ich faworytów każą wyłączać głos.

  Do tego przejebałem 320 złotych.

  A teraz bajka na dobranoc:

  1.Walka Matela vs Silva 3 o pas: wygrywa Silva

  2. Walka Silva – Mamed o pas: wygrywa Mamed

  3. Michał, żeby być mistrzem musi walczyć z Mamedem. Cześć jak czapka. 😉

 282. Cóż może to niezbyt popularne, ale mi gala się podobała. Absolutnie nie uważam, żeby to było stracone 40zł. W sumie funfactor/h jak za 4h kina a i w kinie mozna się zawieść (bo chyba mało kto chodzi do kina na filmy które obejrzał już w divixie ;)). Tutaj byłem zadowolony. Emocje były, nie da się ukryć. Jak u większości zawód największy to przegrana Materli i Nastuli. O ile w przypadku Pawła liczyłem się z porażką, to jednak miałem nadzieje, że to się skonczy inaczej, przynajmniej "wizerunkowo" a przez chwilę poważnie się zmartwiłem ,że to zawał albo inna zapaść… A to w czasie jego sucesów wycierałem matę wrocławskiego AZS 😉 i dla mnie zawsze będzie mistrzem. Przegrana na punkty, "ewidentne KO"… cokolwiek. A tutaj miałem wrażenie, że organizm nie nadążyl za sercem do walki 🙁

  Cipek miał moim zdaniem pecha. To jest MMA, tak może się zdarzyć i za to ten sport kochamy. Ale jak sobie wyobrażę ile wyrzeczeń i pracy poszło się walić, to aż mnie skręca na myśl, co on teraz czuje. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie taka przewaga. Pojedynek dziewczyn tez ciekawy, chociaż miałem nieodparte wrażenie, że Czeszka miała wręcz nadzwyczajne zapasy energii 😉 Walka Aznzora z Arturem mnie rozczarowała. Pod dwoma względami. Pierwszy – to sam fakt uderzenia głową. Na początku sam sobie próbowałem wytłumaczyć, że to przypadek, że sciągnięte ręce, że chciał głową wejść w klatę itp. Ale po powtórkch to ni cholery mi się to nie dodawało. Centralny strzał w nos. Nie podejrzewam o celowe działanie, ale mimo całej sympatii do Anzora (on był moim faworytem) powienien zostać zdyskwalifikowany. Jak Bones przywalił łokciem z 12 na 6 to nie było dyskusji… A drugi powód zawodu, to postawa Artura. Ja rozumiem, nie chciał "zaczynać" (bo to w sumie początek walki) z kontuzją, ale od zawodnika z charakterem bym chyba wymgał więcej. Może i pękł nos, ale równie dobrze mógł pęknąć przyjakimkolwiek celnym ciosie. Też by wtedy odklepał? (tak przy okazji,w sytacji mojego złamanego nosa i tych które miałem okazje oglądać, to krew lała się strumieniami, tutaj albo przeoczyłem, albo krwi nie byłow ogóle).  Szkoda,  bo na tą walkę sobie ostrzyłem zęby mocno. Nic, zobaczymy co będzie dalej. Wygrana Gamera mnie bardzo ucieszyła, dostał chłopak szansę i świetnie ją wykorzystał. Szacun 🙂 Pudzian miał walkę o być albo nie być. I musze powiedzieć, że mnie zaskoczył. Byłem pewny że skończy się to szybciej i z innym wynikiem, a pokazał, że jednak  mu chyba zależy i odrobił lekcje. Reszta walk, też trzymała poziom. Dobra rozpisałem się w moim pierwszym poscie troche obszernie… Pozdrówki i przywitanie dla wszystkich z mmarocks 😉

   

   

 283. @Born2kill Osobiście uważam że Bedorf jednak wygrałby z Grabowskim w stójce! a parter to byłaby miła dla oka kulanka.

 284. JESTEŚCIE DLA NAS

  chyba coś ci się pojebało troszeczkę 🙂 nikogo nie bronię, nawet kiedy trzeba daję krytykę, ale przesadziłeś. To ich biznes. Dla nas, czy też ciebie jest ksiądz i są urzędnicy a nie prywatny biznes.

  . Przede wszystkim klatka i wykwalifikowani sędziowie!

  Mówisz o kursach PZMMA

  Nie ma w Polsce żadnych kursów, czy też szkoleń dla sędziów, bo nie ma takiego czegoś jak licencja sędziowska.

 285. Pyton, nie mówię, że nie. Karol wydaje się być solidniejszy w stójce, ale kto to wie. To byłby megafight, godny UFC spokojnie.

 286. @ Batman powinieneś sobie zdawać sprawę że gdyby nie my Konsumenci, to nie było by KSW takie są zasady wolnego rynku, no chyba że sprzedawałeś pokemony kolegom w podstawówce i uważasz się za biznesmena to spoko:P

 287. Widzę malutkie szanse dla Bedorfa w walce z Grabowskim.

  Nie ten poziom, niestety.

 288. Dobra walka Karoliny, szok jeżeli chodzi o Różalskiego i przykro co do Nastuli i Materli, ale wrócą silniejsi 🙂

 289. @sultankosmitow

  Na jakich walkach przegrałeś 320zł?

  U mnie 150 zł poszło na Słowińskiego :/

  Szacun dla Różala

 290. 1.Gamer – świetna walka, oponent jak by się nie przygotował
  2. Kornik i Anzor – no cóż zdarza się. Co prawda dziwi mnie takie rozstrzygnięcie bo po pierwsze lekarza nie widziałem a niuchy z nochala nie było. A po drugie jak już to dnf.
  3. Kobitki jedna z fajniejszych walk pomijając cepeliadę w 2 i 3 rundzie no ale to wybór zawodniczek. Mi się podobało!
  4.Różal- Brawa była rzeźnia. A Pawła mam nadzieje że zobaczymy jeszcze.
  5.Borys świetnie powinien dostać jakiś bonus.
  6. Materla tak w sporcie bywa. Ale walka ok.
  7.Nastka szkoda Coco zasłużone zwycięstwo, ale chyba pana Pawła widział bym już w innej roli np zamiast tego „sędziego” Chmielewskiego co ma kłopoty z obsługą stopera.
  8.A ostatnia walka no cóż galę oglądałem w gronie rodziny/znajomych i w pewnym momencie koleżanka rzuciła pytanie „a ta walka na czym polega”. Niestety nie potrafiłem jej odpowiedzieć.Pomimo że szanuje Pudziana to jego wykreowana postać przez włodarzy KSW zaczyna mnie irytować. A po walce miałem wrażenie że Big Sexy otrzymał kasę żeby dostać wpierdol. Jego cardio było na poziomie Hardkorowego Koksa. Mam nadzieję że walki w wykonaniu Mariusza spadną w drabince w dół bo głupio się ogląda pojedynek który powinien być na samym początku a jest main eventem.

  Podsumowując mieliśmy 8 walk w tym:
  2x razy zawodnik nieprzygotowany (Winner, McCorkle)
  1x walkę amatora z zawodnikiem MMA ( Różalski vs Słowiński)
  1x NC
  Ale 5 walk było ok pomimo że Winner był taki nie swój.
  Gala 6/10

 291. Kondycja McCorkle wynikała z jego wagi. Miał ponad 140 kg. Dlatego na niego postawiłem, bo wiedziałem, że może bardzo szybko się wystrzelać. Ponadto Pudzian przez większośc 1 rundy na nim leżał, a próby podniesienia są strasznie wyczerpujące.

 292. Największe zaskoczenie gali to Różal, jeżeli nadal będzie w takiej formie to ja chcę go oglądać cały czas! Widać, że ten rok przerwy dał mu wiele.

 293. Największe zaskoczenie – Różal.

  Brak zaskoczenia – Chmielewski, który nie umie obsługiwać stopera.

 294. Gamer tak jak po cichu liczyłem wypunktował choć po opiniach na temat Winnera myślałem ze stać go na więcej … (kto mi wytłumaczy jakie warunki fizyczne po stronie Winnera miał na myśli Juras … aż mi żal tego gościa słuchać bez kitu …)

  Anzor – obawiałem się o DQ ale dobrze że nie popsuli mu rekordu bo na tym etapie kariery nikomu nic dobrego by to nie przyniosło poza kornikiem

  Różal – tyle było opinni o jego przereklamowanej stójce a jednak pokazał że jak walczyć z dużym nazwiskiem to i mobilizacja podwójna (chyba że to jednak dla konia xD) bitka była wyniszczenie było sprowadzenie było parter był czyli było pełne MMA co by nie mówić

  Karola coś słabo choć myśle że zwycięstwo zasłużone to było blisko remisu 1 runda Simona nie istniała 2 Runda akrywność Simony i presia ale jej ciosy nie dochodziły a Karoli owszem dopiero w 3 rundzie simona zaczeła trafiać co nawet Karola odczuła

  Borys – mówiłem zeby mu pojechał to mu pojechał i tyle.

  co do Materli to po dzisiejszej walce mam wrażenie że wcześniejsza walka z Silvą i z Kendallem naruszyły coś w jego głowie na co już nie będzie odwrotu nie mówie o psychice i o zbytniej pewności siebie itp a o tak zwanym w boksie napoczęciu zawodnika że jednak te zbierane ciosy zbyt mocno się odłożyły … obym się mylił i żeby Michał jak najszybciej się odbudował
  ciekawe co dalej czy najpierw dadzą Michałowi 3 walke czy odrazu rzucą Silve Mamedowi ? bo z jednej strony Mamed mógłby silve troche sponiewierać i pomścić kolegę ale z drugiej strony jaki sens by miała 3 walka z silvą znowu po porażce … i myśle że dadzą najpierw Michałowi 3 walke z silvą tym razem o pas bo w razie wygranj Silvy będą już czekać zestawienia z nim Mameda i do przejęcia przez niego pasa co by było w sumie dość pasujące KSW ale jednocześnie i logiczne a znowu logika i KSW niezbyt idą w parze wiec może się teraz nieźle pogmatwać 😛

  co do Nastuli to z „chyba nie te lata” zrobiło się „to już na pewno nie to zdrowie” bez kitu jak leżał tak za linami i patrzył się w sufit to myślałem ze zaraz wykorkuje …

  Sean uklęknął sobie w gardzie Mariusza a Mariusz go młotkiem od dołu – czy to na prawdę było takie śmieszne czy ja miałem głupawkę na samą myśl o jego walce że mnie wszystko śmieszyło ? 😛

  gala pozostawiła jakiś niedosyt i ciężko stwierdzić bo najbardziej się do tego przyczyniło … czy NC w AA vs A”K”S czy porażka Michała …

 295. Co do Materli to zaraz po walce Jay podszedl z ironicznym usmieszkiem na twarzy co to on kurwa nie jest bo to bylo z ryja widac i Michal go odepchnal reka a potem na mikrofonie juz pucowal do tlumu jak to on nie szanuje Michala ale tak czy siak prosto po wygraniu jakby chcial mu pokazac kto tu jest kozak

 296. Wszystkich walk jeszcze nie widziałem ale najbardziej cieszy mnie wygrana Borysa. Rewanż z czeczenem już na następnej gali poproszę. Gamrot też fajne nazwisko do rekordu dopisał. No i muszę to powiedzieć, tak jak nie lubię Różala, tak jak liczyłem na jego zgaszone światło tak mu gratuluje. Nie spodziewałem się tego i jak widać po typach redakcji nie byłem sam. Sean wyglądał żałośnie słabo. Pudzian zanotował aż taaki postęp? Nie wydaje mi się. 

  Beka z KSW już od tylu lat. Silva nie dostaje walki o pas bo na to nie zasługuje a tu ładny nokaut na Michale. PARANOJA. I jak tu się nie śmiać z "2 organizacji na świecie" jak sami sobie strzelają w kolana?

 297. Na gorąco

  Pudzianowski vs McCorkle – …Nie wiem czy ta walka bardziej zmęczyła Mnie czy obu Panów, może Ja byłem mniej zmęczony ale na pewno bardziej rozbawiony bo starcie gigantów było pokazem antykondycji, Daniel z Nandorem się męczyli, Cain z Juniorem też ale tutaj było naprawdę grubo choć drugi raz w historii walk Mariusza było widać tak bardzo nakreślony game plan, naprawdę skuteczne obalenia, niemal bezbłędna kontrola pozycji choć przy tym totalnie niewykorzystana bo jak już kontrolował to powinien dalej coś z tego ulepić ale jak już wiemy step by step i Rzymu od raz nie zbudowano. Gdyby nie to dogorywanie tlenowe to napisałbym, że widziałem odmienionego Pudziana choć daleki był od wywiązania się ze swoich "zwiastunowych" obietnic, na pewno to zwycięstwo dało wiele dobrego nie tylko dla niego samego ale o tym w osobnym wpisie…

  Bedorf vs Nastula – oczywisty niedosyt i chwilowy strach gdy nagle Paweł odpuścił walkę, leżał z zamurowanym wzrokiem to przez chwilę myślałem, że może to się skończyć fatalnie albo nawet tragicznie bo pierwszy raz widziałem taką reakcję prawdopodobnie na brak tlenu bo nadal nie mam pewności czy to wynik ciosów które średnio dochodziły czy cardio judoki. Walka rozgrywana jak partia szachów i żelazne wykonywanie założeń taktycznych, całkowity brak walki parterowej i chyba 2 czy 3 klincze sprawiły, że mieliśmy tu obraz walki który bardziej pasowałby to wcześniejszego starcia dwóch ciężkich weteranów kickboxingu i muay thai. Tak czy inaczej mamy pierwszego mistrza królewskiej dywizji i chyba zakończenie krótkiej i przerywanej lecz dość treściwej kariery Naszego olimpijczyka…chyba, że włodarze namówią Pawła na nowy kontrakt i dojdzie do logicznego na ten moment starcia które rozpali PPV czyli Nastula vs Pudzianowski.

  Silva vs Materla – nie lubię tego pisać bo to durne sformułowanie ale to nie był ten Michał. Przez prawie 5min nie potrafi poddać gadającego i gestykulującego Silvy który mógłby w tym czasie pewnie równie dobrze smsować albo robić sobie kanapki, a i tak nie musiałby najmanować w matę, a następnie Jay przepuszcza obalenie grapplera ze Szczecina ubijając go krócej niż ubijał inny Silva pewnego holendra, nie ogarniam dyspozycji Materli. Poza tym wychodzi na to, że w pełni przygotowany Jay Silva jest dużo groźniejszy, że decyzja o nielogicznym rewanżu się obroniła, że mamy nowego mistrza choć bez pasa i, że nazwisko Materla szybko nie zostanie wypowiedziane przez usta Bruce'a Buffera.

  Mańkowski vs Lagman – znów Ben wytrzymał dłużej niż się wszyscy spodziewali. Aslambek chciał poddać i poddał, Borys chciał znokautować i znokautował, klasyczna walka na przetarcie ale bardzo cieszy dobra forma Mańkowskiego i po cichu liczę na pas.

  Kowalkiewicz vs Soukupova – jedno z najlepszych zastępstw jakie załatwiło KSW, niezmordowana i twarda Simona do spółki z Karoliną stworzyły świetne widowisko i zasłużyły na bonus za walkę wieczoru, werdykt wydaje się sprawiedliwy choć chętnie zobaczyłbym dogrywkę albo 5-rundową batalię o pas, to by był chyba pierwszy tak wyczekiwany przeze Mnie rewanż bo oglądając walkę widziałem bardziej remis niż jednoglośną decyzję choć twarze zawodniczek faktycznie wskazywały kto dominował w ringu.

  Różalski vs Słowiński – oczekiwałem samej stójki i nie liczyłem na logiczny game plan Marcina tylko na udowodnienie kto jest lepszym strikerem ale Różal mile Mnie zaskoczył, skopiował plan na walkę od Mameda ze starcia z Melvinem i mimo lekkich parterowych "faux pas" poddał rywala pierwszy raz w swojej karierze MMA, bardzo fajna walka i zakończenie, chyba czekam na więcej…

  Azhiev vs Sowiński – gorzej być nie mogło, kandydat na walkę gali i walkę roku odpadł w przedbiegach. Trochę wyglądało na celowe uderzenie ale nigdy Anzora bym o to nie podejrzewał i jestem pewien, że to przypadek. Wielka szkoda, decyzja sędziego dziwna bo to powinno zostać zakwalifikowane jako dyskwalifikacja ale no contest przynajmniej nie robi nikomu krzywdy tymbardziej, że czeczen nie miał złych zamiarów, a poza tym skoro palec w oko włożony przez Phila Davisa został uznany za no contest to i strzał z główki Anzora też może, rewanż powinien być wklejony na KSW 25.

  Gamrot vs Winner – generalnie to się cieszę bo Gamrot zaliczył naprawdę spory skok ale forma czy wątpliwa taktyka Andre jest dla Mnie totalną enigmą, przegrywa 3 rundy, około minuty do końca, a on trzyma dystans i czeka na zbawienie. Taki "winner" nie byłby żadnym zagrożeniem dla Jewtuszki i mam nadzieję, że KSW nie wpadnie na cudowny pomysł żeby nadrobić tą walkę tylko logicznie zestawi teraz Gamera z Irokezem w starciu o pas.

 298. gala taka sobie, bardzo mnie denerwuje stronniczość sędzów ringowych w KSW

 299. W zasadzie to co miałem, powiedziałem/skomentowałem ostatniego wieczoru na czacie tudzież w tym temacie. Jednakże powtórzę jeszcze jedno: Wójcik nie powinnien być ring announcerem na KSW, bo to co zrobił ostatniej nocy to chyba zniesmaczył już każdego!

 300. Panowie mam do was ważną sprawę, nie oglądałem gali i powiedzcie mi gdzie mogę zobaczyć ją najszybciej? Sprawdzałem torrenty ale nic nie znalazłem a na innych portalach nadal widnieje oferta żeby zapłacić

 301. Azhiev vs Sowiński – Nie mam nic do Azhieva, nie wiem czy jest na codzień grzeczny czy złośliwy ale jak dla mnie to powinien zostać zdyskwalfikowany po tym co zrobił. Nie ma co dotego żadnych wątpliwości oglądając powtórki. Jarałem się tą walką i mam nadzieję, że rewanż będzie najszybciej jak to tylko możliwe.

  Kowalkiewicz vs Soukupova – dla mnie najlepsza walka gali. Kowalkiewicz to dziewczyna która zaskakuje mnie w każdej swojej kolejnej walce. Na plus oczywiście. Miło się ją ogląda. Jak na 3 czy 4 zawodowe walki posiada bardzo duże umiejętności które potrafi też wykorzystać w odpowiednim momencie. Materiał na kobiecego Mameda. Rywalka dostaje szóstkę za serce do walki. Taki nasz Materla z dawnych czasów. Z dawnych podkreślam. Mam nadzieję, że Soukupova dostanie szansę na KSW bo na nią zasłżyła. Ogólnie panie zrobiły panom wstyd. 

  Mańkowski vs Lagman – Borys staje się coraz lepszym zawodnikiem. Już nie tylko zapasy ale i stójka jest na dobrym poziomie. Mam nadzieję, że pokona czeczena w następnej walce i zdobędzie pas.

  Silva vs Materla – zawsze twierdziłem, że Materla i Błachowicz w UFC nie mają za bardzo czego szukać. No chyba, że chcą być zawodnikami pokroju Igora Pokrajaca. To co Michał pokazał w pierwszej rundzie to katastrofa. Chodzi mi oczywiście o brak skończenia rywala. Do wygranej zabrakło serca, umiejętności i motywacji. Rywal został zlekceważony do tego stopnia, że musiał to bardzo boleśnie odczuć mówiąc : "… myśleliście, że jestem kupą gówna …". Z takim podejściam Materla walk nie będzie wygrywał. Myślę, że Michałowi coś się w głowie ostatnio trochę namieszało i pomyślał, że jest wielkim fighterem. Nie jest niestety. Wygrywał pojedynki na śmierć i życie z rywalami których Mamed wciągał nosem. I to tak naprawdę do końca nie wiadomo czy wygrywał bo werdykty były dość kontrowersyjne. Michał to niestety ale tylko dobry średniak z sercem do walki. Na status gwiazdy cyrku zwanego KSW to wystarczy. Tylko trzeba więcej pokory mieć i można wrócić na dobre tory.

  Bedorf vs Nastula – mój idol przegrał zasłużenie. Wstydu nie zrobił. Zabrakło trochę zdrowia, szybkości i paru lat do tyłu. Sama ambicja to za mało. Powodzenia na nowej drodze życia Nastek. Pamiętamy PRIDE. Bedorf to fajny chłopak i życzę mu wszystkiego najlepszego. Zwłaszcza redukcji masy mięśniowej. Odzyska szybkość i gibkość której ewidentnie mu teraz brakuje.

  Pudzianowski vs McCorkle – sam już nie wiem czy Mariusza ciężej się słucha czy ogląda. Miałem nadzieję, że McCorkle zakoczy karierę Pudziana w MMA. Niestety nie udało mu się więc Krystian sobie troszeczkę jeszcze pośpiewa. 

  Za mało było dobrego mma na gali za dużo przypadku i przeciętności wynikającej z kiepskiego poziomu sportowego zawodników. 40 złotych nie było to napewno warte. UFC za 50 dolarów (cena mniej więcej proporcjonalna jeżeli chodzi o zarobki w USA) daje widowisko na najwyższym sportowym poziomie gwarantujące wielkie emocje. W KSW ciągle mi tego brakuje. 

 302. Największy minus gali:

  1)Kręcące się koksy, pozerzy i szmulki, by sie lansować na gali – same walki w/w maja w dupie.

  2) Spóźnialscy  – kręcący sie jak w/w

  3) Wyjście z płyty i korki z tym związane – jakoś to źle w Atlasie jest rozwiązane.

  .

  .

  .

  4) Zakończenie walki Kornika

  I jak dla mnie to w sumie wszystko.

   

  Plusy: 

  1) Ogólnie walki były dobre – trochę Gamer przynudzał. 

   

  YO

 303. Najgorsze jest to kogucie pianie Wójcika jak by go ktoś za jądra ściskał szczypcami. Im dalej było tym bardziej parskałem śmiechem jak to słyszałem. Kasta ma przynajmniej mocny głos, a tutaj jakaś masakra.
  Dla mnie tam gala niezła, ale i nie najlepsza.
  Gamer – po nim spodziewałem się zachowawczej walki, wynikało to ze stresu przed dużo bardziej doświadczonym fajterem. No i wygrał.

  Różal – bardzo dobra walka, najlepsza jak do tej pory, w końcu pokazał umiejętności stójkowe, a i ciut parteru się znalazło, grunt, że zaczął używać. Dobrze jest.

  Anzor i Kornik – tutaj lipa wyszło jak wyszło, wątpię by Anzor specjalnie z bani pociągnął Kornikowi, cóż poczekamy na tą walkę troszkę dłużej.

  Karolina – zawiodłem się, mistrzyni męcząca się z nieprzygotowaną, o wiele mniejszą i zwykle walczącą w niższej kategorii zawodniczką, ledwo wygrana walka. Nie interesuję mnie, że była przeziębiona czy co tam jeszcze bo wiadomo, ze będzie broniona. Przeciwniczka o walce dowiedziała się 3 dni przed galą i dała bdb walkę. Mistrzyni powinna ją rozgromić w I rundzie.

  Borys – ładnie i oby teraz posłał Asłana na dechy

  Materla – w 1wszej rundzie miał co najmniej kilka możliwości zakończenia walki. Za pewne presja, że musi to wygrać wzięła nad nim górę, lub też zbyt lekceważąco podszedł do przeciwnika – tego nie wiem. Fakt jest, że został brutalnie znokautowany, w bardzo łatwy sposób. No i jeszcze to zachowanie, odepchnął Silvę jak ten chciał mu podziękować za walkę – mistrz się tak nie zachowuje wygrywa się z pokorą, przegrywa z honorem – Michał tego nie potrafi, nie zasługuje na miano mistrza zatem, walka i bycie zawodnikiem to nie tylko mordobicie ale też umiejętność zachowania, wszak to sport. UFC się oddala.

  Bedorf – stawiałem na niego, bo przed nim rozwój kariery, Nastula ma swoje lata świetności za sobą i tak wiele osiągnął. Nie byłem zachwycony tym zestawieniem. Nastula niestety już zbyt wiekowy na takie walki bo nie uwierzę, że się słabo przygotowywał – to nie to, po prostu wiek już nie ten.

  Pudzian – mnie zaszokował troszkę tą kontrolą w parterze, widać jednak coś się nauczył, może to mało jak na 4 lata ale spodziewałem się, że zostanie szybko zdemolowany, a tu zaskoczenie. Czy mile zaskoczenie cóż mam dość jego drętwych gadek i występów jego brata i tej mimo wszystko nieporadnej walki, która nie powinna być walką wieczoru – jeśli jest zawodnikiem mma, niech walczy w zestawieniu tam gdzie miejsce dla „żółtodziobów”

  pozdrawiam

 304. Bylem na miejscu.

  Walki:
  – Gamer dał niezłą  i nudną zarazem walkę,
  – Anzor niestety nie poprawił osiągnięcia kolegi i niesmak pozostał,
  – Różalski zaskoczył mnie dyspozycją w stójce, bo w parterze miała być tylko formalność.
  – O Kowalkiewicz powiedziano zostało wyżej już trochę. Pierwsza runda 10-8 dla niej, potem pewnie gdzieś dali remis i 10-9 dla rywalki.
  – Mańkowski bez zaskoczenia. Nie kupowałem wcześniej gadki "Rywal na odbudowanie na kontuzję", bo dla mnie zawodnikiem godnym ringów KSW jest ktoś, kto postawi wyższe warunki, niż Ben.
  – Materla stał się ofiarą własnej stójki. Owszem, akcja Silvy była jednorazowa, ale skuteczna. Pierwsza runda zdecydowanie dla zawodnika ze Szczecina. Będzie trylogia, a UFC się oddala. 
  – Szkoda Nastuli. Ponieważ nie było jakieś tam zakończenia kariery na ringu, to myślę, że czeka go jeszcze przynajmniej jedna walka. Stawiam na kogoś z medialnych gwiazd KSW, co by zyskać z tego sporo hajsu.
  – Pudzian pokazał, że kiedy w jego narożniku stoi autorytet trenerski, to potrafi mądrze zawalczyć. Oby mu znowu nie odbiło i kontynuował współpracę z panem Jeleniewskim.
  – na plus: cena jedzenia. Serio. W Katowicach za zestaw hotdog+cola płaciłem 20 zł, tutaj 12. 
  – moją uwagę zwróciły również osoby, które pozazdrościły Desmondowi i chodziły ponad klatką po specjalnych "korytarzach" 😉 
  – minusy: korek przy wyjściu z płyty widziałem. Czasem telebim szwankował (sektor E). Zakończenie walki Kornika i nudna walka Gamera.

  Ważne: Co zrobił takiego Wójcik? Lubię gościa, bo jest "over z fanami" na twitterze (nie raz mi odpisywał). 

 305. Gala słaba. A jeszcze wczoraj byłem w 100% pewien, że kupuję bilety do Wrocławia. Teraz sam nie wiem, bo mam pół Europy do przejechania.

  Jak znam życie, to jeżeli ta gala była słaba, to następna powinna być bardzo dobra. I przynajmniej nie w PPV (taką mam nadzieję)

  Na moje no contest w walce Anzora słuszne, może da radę ich rewanż wrzucić na KSW 25?

 306. Open: Mariusz Pudzianowski pok. Seana McCorkle’a przez jednogłośną decyzję – Dobry entrance Seana. Jeszcze bardziej go za to polubiłem. Widać zmianę stylu walki Mariusza, oczywiście na plus. Prawdę mówiąc, to teraz mamy 1-1, więc ewentualna trzecia walka mogłaby się odbyć. Jestem zawiedziony postawą Seana.

  120 kg: Karol Bedorf pok. Pawła Nastulę przez TKO (uderzenia), runda 2. – Dziwna walka, bo obaj mogli skończyć walkę przed czasem i nie mieli czasu na wykończenie akcji. Naprawdę bałem się, że Pawłowi stało się coś poważniejszego. Wyglądał, jakby miał zawał, czy coś w tym stylu. Mogłoby być naprawdę niedobrze, gdyby wypadł jeszcze z ringu (oktagon>ring). Karol jest nowym mistrzem i duet Kawulski i Lewandowski powinni zacząć go promować na nowego posterboya, bo Materla sporo stracił w oczach kibiców, a co dopiero Januszy. O ile Nastula będzie chciał się bawić jeszcze w MMA, to raczej na poziomie Asplundów. Tak czy siak, dziękujemy Mistrzu!

  84 kg: Jay Silva pok. Michała Materlę przez KO (prawy podbródkowy), runda 2. – Szok, niedowierzanie, załamka. Materla w pierwszej rundzie zdewastował rywala. Silva wygrał tę walkę sprytem, np. w pierwszej rundzie kilka razy Cipek mógł zmusić go do poddania. On wtedy wyciągał ręce/głowę za linę i tak dalej. Jak dla mnie to konieczna jest trzecia walka Materla vs Silva, a później – niezależnie kto będzie mistrzem (bo może być różnie), walka z Mamedem. Niech sytuacja w wadze średniej KSW będzie normalna. Michał pewnie spadek na 3. miejsce w rankingu, no ale się nie popisał. UFC odchodzi w strefę marzeń, przynajmniej w najbliższym czasie…

  77 kg: Borys Mańkowski pok. Bena Lagmana przez TKO (prawy sierp + uderzenia w parterze), runda 2. – Borys udowodnił, że zasługuje na walkę numer dwa z Asłanem. Bardzo dobrze walczył. Szybko i efektownie. Lagman po raz kolejny wytrzymał do drugiej rundy, ale nic nie pokazał. 

  55 kg: Karolina Kowalkiewicz pok. Simonę Soukupovą przez jednogłośną decyzję. – Coś czuję, że Kowalkiewicz może być taka, jak Bedorf. To znaczy – nie będzie umiała zakończyć rywalki przed czasem. Niezła walka. Dyspozycja Soukupovej naprawdę mile zaskoczyła. Chętnie zobaczę ją raz jeszcze.

  Open: Marcin Różalski pok. Pawła Słowińskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1. – Różal mówił, że piosenka rozpierdoli. I rozpierdoliła. Jestem zaskoczony postawą Różala. Naprawdę świetna walka. W takiej dyspozycji jak wczoraj, świetnie zobaczę go jeszcze kilka razy. Może ponownie gala w Płocku?  Oby!

  66 kg: Anzor Azhiev vs. Artur Sowiński – no contest. – No naprawdę szkoda. Ostrzyłem sobie ząbki, a tutaj no contest. Olbrzymiego pecha ostatnio ma Kornik. Liczę, że jak najszybciej odbędzie się druga walka. Nie zazdroszczę kontuzji, bo po sekundzie było ją widać.

  70 kg: Mateusz Gamrot pok. Andre Winnera przez jednogłośną decyzję. – Przeciętna walka, ale bardzo ważny skalp dla Gamera. Ciekawe, co dalej nas będzie czekać w tej lekkiej KSW. Gamrot ma szanse stać się w niedługim czasie naprawdę jednym z najlepszych polskich zawodników MMA P4P. Winner trochę zawiódł.

  I spore minusy:

  – studio miało się rozpocząć o 19:00 według informacji w EPG, a było o 19:30. 

  – brak wywiadów po każdej walce

  – do Wójcika: JAK MOŻE BYĆ LIMIT DO MINUS ILUŚ KILOGRAMÓW? 

  plusy ze względów technicznych: 

  – szybkie przeskoki, walka po walce. tylko raz było chyba studio w trakcie gali, ale to normalne, bo ludzie na hali przecież też muszą wyjść.

  Gala ogólnie dobra, ale jakaś taka smutna. Wyliczyłem, że podczas gali było aż 7 kopów w jaja .

  Weidman, Barao, Gustafsson, Siver, Velasquez, Edgar, Tate, Mousasi, Bahadurzada, Trujillo, Formiga, Stann

 307. Cipek wtopił? :/

  To się namieszało. Proponuję zamieszać jeszcze bardziej: Chalidow vs. Silva (Esco będzie płakać, ale z marketingowego punktu widzenia nie ma lepszej opcji dla Mameda), Materla vs. Groove 2

 308. Oficjalnie odszczekuje to że to łatwa wygrana dla Cipka i rewanż nie potrzebny, Jay przyjechał i zrobił swoje, szacun.

 309. Ja czekam na potwierdzenie złamania tego nosa u Sowińskiego. Był już taki jeden co podobno noge złamał.

 310. jak tam wynik sprzedazy ppv? widomo cos ? ciekawe czy grudzien tez ppv ? za walke janka   nie bede placil 40 zl na zalosnym kswtv.

  jak sprowadza okamiego to moze byc ppv ale ide gdzies do baru bo nie da sie ogladac na kswtv

 311. Ja nie rozumiem, dlaczego wy się domagacie dyskwalifikacji dla Anzora. Przecież sam Bronder powiedział, żeby było no contest… Kiedyś Fedor zajebał z baśki Nogueirze i też dali no contest, bo przecież takie rzeczy sie zdarzają. Po co mieliby psuć rekord młodemu Czeczenowi..

 312. Maras, nie kumam Cię. Jonesowi "zepsuli rekord" w walce, którą kompletnie zdominował. Jeżeli był faul to był faul i dbanie o rekordy nie ma tu nic do rzeczy.

  "Przecież sam Bronder" – nieomylny to on nie jest (patrz KSW 23).

 313. Oj szkoda Michała. UFC musi poczekać.
  Karol brawa i gratki 😉 Paweł też brawo bo dal z siebie wszystko 🙂
  No i Pudzilla wreszcie zrobił co do niego należało 😉

  A na KSW 26 mogłoby być
  Materla vs Silva 3(o pas)
  Bedorf vs Malikov
  Nastula vs Pudzian
  Kornik vs Anzor 2
  Waluś vs Thompson
  Różal vs Overeem 2
  Irokez vs Gamrot

  Tylko trzeba by kolejność ustalić 😉

 314. GLF no jest racja, ale tak jak pisałem, w walce Fedor vs Minotauro tez było zderzenie głowami i dali no contest. Czasem jest oczywisty faul, czasem niefortunny wypadek, sytuacja sytuacji nierówna. Wiem, że Bronder nie jest nieomylny, ale przytoczyłem jego wypowiedź z narożnika, bo nie chciał dyskwalifikacji tylko no contest.

 315. Jay Silva może odłożyć kolejną walkę z Michałem Materlą w czasie. Jak powiedzieli właściciele KSW, do ich trzeciego starcia może dojść, ale dopiero po tym, jak „Da Spyda Killa” wygra jeszcze 2-3 walki.
  Martin Lewandowski powiedział, że nie należy spodziewać się pojedynku Silvy z Mamed Chalidowem. Współwłaściciel KSW przyznał, że to fajnie, że Jay po kilku porażkach za granicą pokazał się z innej, lepszej strony.
  Mateusz Gamrot nie chciałby walczyć z Maciejem Jewtuszko o pas wagi lekkiej. Trenują oni razem często, Mateusz pomaga Maciejowi w zapasach, a Maciej Mateuszowi w stójce i chciałby uniknąć takiej kontrontacji w ringu. Mimo tego, bardzo chciałby zostać mistrzem KSW.
  Borys Mańkowski przyznał, że nie wie czy zmierzy się z Aslambekiem Saidovem na gali KSW 25. Musi on najpierw ocenić swój stan zdrowia i zdecydować co będzie dalej. „Diabeł Tasmański” powiedział również, że będzie robił to, co powiedzą mu właściciele KSW.
  Marcin Różalski nie ma obecnie konkretnych planów na przyszłość. To, co chce zrobić na pewno to pojechać do stajni i powiedzieć koniowi, że zwyciężył. „Różal” chce przede wszystkim odpocząć, schlać się, pojeść w fast foodach, pożyć normalnie. Jak będzie miał ochotę po raz kolejny „dostać po ryju” to powróci na ring.
  Bardzo możliwe, że nie dojdzie do trzeciego starcia pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Seanem McCorkle. Amerykanin przyznał, że chciałby jeszcze jednej walki, po której mógłby zostać ponownie najsilniejszym człowiekiem na ziemi. Inne zdanie ma jednak Maciej Kawulski, który jasno przyznał, że ten pojedynek nie był najlepszą walką gali i jest na nie jeśli chodzi o kolejne starcie tych fighterów.
  Karolina Kowalkiewicz z szacunkiem wyraziła się o Simonie Soukupovej. Zawodniczka z Łodzi powiedziała, że to była najcięższa walka w jej karierze. Razem z trenerem oglądała ona walki Simony i doskonale przewidywali to, że będzie bardzo odporna na ciosy, gdyż „głowę ma jak kowadło”.
  Maciej Kawulski bronił podczas konferencji decyzji o werdykcie walki Artura Sowińskiego z Anzorem Azhievem. Potwierdził również to, iż nos „Kornika” został złamany. Tomasz Bronder, sędzia ringowy KSW, również zabrał głos w tej sprawie, powołując się na zasady MMA, które mówią o tym, że jeśli sędzia uzna, że zawodnik celowo uderzył głową w głowę przeciwnika to daje dyskwalifikacje, w przeciwnym razie no contest.
  Mariusz Pudzianowski powiedział po walce, że była ona zaplanowana od początku do końca. Jego planem było stoczenie pojedynku na całym dystansie. Jak sam powiedział, mistrzem parteru nie jest, jednak pracował trzy miesiące, które poświęcił między innymi na obronę przez dźwigniami.
  Paweł Słowiński przyznał, że był to dość pouczający debiut w Polsce. Pogratulował on Marcinowi i powiedział, że zawalczył bardzo mądrze. Podejrzewał, że „Różal” sprowadzi go do parteru, jednak nie wiedział w którym stanie się to momencie.
  Paweł Nastula nie wie czy sobotnia przegrana oznacza jego koniec kariery w mieszanych sztukach walki. Jak sam powiedział, walka jest walka, raz się przegrywa, raz się wygrywa. Po wypowiedzi Pawła głos zabrał Mariusz Pudzianowski, który stwierdził, że Paweł mistrzem jest, był i będzie, a za jego osiągnięcia należą się ukłony. Przyznał, że mogą się nie lubieć, jednak szacunek mistrzowi olimpijskiemu się należy.
   

  mymma.pl
  Im not in danger, I Am the danger. A guy opens his door and gets shot, and you think that of me? No! I am the one who knocks!

 316. Mnie tylko zdziwilo to ustawianie wyniku walki Anzor-Sowiński. Wydawało mi się że to powinna być raczej suwerenna decyzja sędziego, a nie dialog w narożniku Anzora:
  – Musi być NC
  – Spokojnie, będzie NC
  Gdyby tam walczył zawodnik z zagranicy to zrobiłoby się nieciekawie. Można by było znowu posądzać KSW o sprzyjanie swoim. Powinni wypracować jakieś inne schematy rozwiązywania takich sytuacji.

 317. Gala pod znakiem niespodzianek. Chyba tylko Borys i Bedorf zgodnie z planem. Gamrot zaskakująco łatwo poradził sobie z Winnerem, Anzor na którego chyba najbardziej czekałem się nie nawalczył, więcej niż zakładaliśmy musiała się natrudzić Karolina. Zaskoczył Różal, który lepiej wyglądał w stójce, a potem łatwo poddał Słowińskiego.

  Najbardziej rozczarował Cipek. Pierwsza runda pod kontrolą, a potem jeden błąd i klops. Oby wrócił silniejszy jak Janek po wpadce z Soukodju.

  Szkoda mi było Nastka, ale przemijającego czasu nie oszukasz.

  Pudzian też zaskoczył dobra kontrolą z góry i udaną obroną dźwigni.

  Dobra słodko-gorzka gala.

  PS. PRIDE było i się skończyło, skończmy do cholery z tym ringiem i linami bo często zawodnicy bez skrupułów wykorzystują liny, a sędzia nie wszystko widzi.

 318. KSW 24: Kopanie po jajach
  (Tagline: Żadnych kombinacji alpejskich, tylko, kurwa, krótkie ciosy)

  Gamrot ładnie, zasłużenie – dobra walka. Szkoda drugiej walki, czekałem na nią bardzo, decyzja o NC moim zdaniem dobra, ale po raz kolejny objawił się pewien nieprofesjonalizm w KSW – kto o tym zadecyduje. Bo wyglądało to tak jakby nikt nie wiedział co teraz – NC czy DQ i kto taką decyzję może podjąć. Różala ze Słowińskim niestety nie widziałem, ale wynik spodziewany dla mnie. Karolina z problemami, ale nie rozumiem jak niektórzy w komentarzach pisali, że przegrała 3 rundę o_O Może inną walkę oglądaliśmy? Borys dał świetną walkę, bałem się, że siądzie kondycyjnie, ale trzymał się super. A Janisz się zbłaźnił mówiąc o Fedorze. Po prostu zbłaźnił. Kiedy Juras zaczął mówić o balansie ciała, każdy kto interesuje się boksem (a nawet ci, którzy się nie interesują) wie w sekundę o kogo chodziło. Janisz pierdolnął taki debilizm, że wstyd. MMA, MMA, ale o boksie komentator ponoć trzeciej najlepszej organizacji świata powinien cokolwiek wiedzieć. W ogóle to skąd on tego Fedora wytrzasnął?

  Jay Silva. Ale beka. Are you happy? :D:D Widać było jego uśmiech na gębie jak cholera i nie ma co się dziwić – wygrał, gdzie, co widać po reakcji kibiców, nikt mu nie kibicował. Takie zwycięstwo na pewno cieszy bardziej. I mądre słowa po walce. Szacun! Zachowanie Michała po walce mi się nie podobało, ale to pewnie wynikało z połączenia zlekcewarzenia rywala przed walką i być może gdzieś mu w głowie świtało UFC, które oczywiście teraz się mocno oddaliło – w bliskiej i tej nieco dalszej przyszłości. Na pewno wróci silniejszy, nie ma wątpliwości. A swoją drogą – nie ogarniam tych walk nie o pas w swojej wadze. Po prostu nie ogarniam. Ale Silva też mi podpadł w pierwszej rundzie, gdzie płakał do sędziego jak panienka nie robiąć dosłownie nic. Nawet nie próbował uciekać. Wynik – szok. Ale takie jest MMA.

  Jeśli chodzi o walkę Bedorf-Nastula to zastanawiam się tylko w jaki sposób Bedorf, wg rekordu, to wygrał? By exhaustion? Słabo z kondycją u Pawła, ale wiek i problemy z bieganiem robią swoje. Sercem byłem jednak za nim, chociaż Bedorfa też lubię.

  Pieprzyć hejterów. W d**ę. Seana lubię, śmieszny koleś, wyluzowany, ale wynik bardzo sprawiedliwy. Juras dobrze powiedział – kapitalna praca sztabu trenerskiego. Mariusz dobry w parterze, jak poszła próba kimury to nawet się nie przestraszyłem – taki był wyczerpany Sean. Hejterzy, powiedzcie mi – co wy macie do Pudziana? Chłop idzie i walczy, czasem wyjdzie, czasem nie, nie obraża przeciwników, nie jest tak naprawdę zły – o co wam chodzi? Walka całkiem, całkiem, jak na kategorię Open, gdzie kondycja, delikatnie mówiąc, nie jest najmocniejsza.

  PS. Początkowo (po pierwszej rundzie) o walce Cipka chciałem napisać tylko to: "Liny, kurwa…".

  PPS. Co za idiota odpowiada w KSW za zatrzymanie zegara, kiedy sędzia przenosi walkę na środek? Śpiąca Królewna?

  PPPS. Zmienić ring na klatkę (UFC), pozwolić na łokcie (UFC), kopnięcia w pół-parterze (Pride), uderzenia głową (Muay boran 🙂 ), wywalić sędziów punktowych i wprowadzić jedną 30-minutową rundę (UFC 5). I będzie elegancko :D.

 319. Gamrot – Winner –>Typowa średnia walka na pukty, choć zwycięstwo Polaka bardzo cieszy.

  Anzor – Kornik –> Jedna z najciekawszych walk i taki pech… zdarza się, czekamy teraz na ich kolejne starcie.

  Różal – Słowiński –> Nie lubie Różala, chciałem by to była ostatnia jego walka w KSW. Lecz za wczoraj trzeba bić mu brawa, stójka i parter należały do niego.

  Karolina – Simona –> Pierwsza runda wykonaniu Karoliny była bardzo dobra, potem już było słabiej. Walka mocno remisowa, szkoda że w 3 rundzie Karolina nie sprowadziła pewniej swojej rywalki. Ale gratki za serce do walki dla obu pań.

  Borys – Ben –> Co tu dużo pisać, wrócił dobry stary diabeł ; )

  Materla – Silva –> Szok i jeszcze raz szok! Po pierwszej rundzie byłem pewny że Michał go skończy w drugiej rundzie, a tu TKO Silvy. Miała być łatwa wygrana, potem walka zagranicą a potem UFC. A mamy 3 walke z Silvą i wielki żal że tak wyszło.. zachowanie po walce Michała było słabe..

  Nastula – Bedorf –> Piękna walka do samego końca Pawła. Szacunek ma u mnie od zawsze, ale po tej walce ma go jeszcze więcej. Brawa dla nowego mistrza Applause

  Pudzian – Sean –> Lubimy hejtować Mariusza, ale za to walke należą mu się brawa. Wreszcie Pudzian ruszył trochę głową a nie atakami na chama. Oby tak dalej ; )

  Gala poziomem walk nie była jakaś tam mega, ale żle nie było. Szkoda tylko Michała i walki Kornika z Anzorem. Oprawa i dziewczyny KSW też trzymały poziom.

 320. Moim okiem:

  Gamrot vs Winner: Gamer faktycznie walczył momentami trochę zbyt zachowawczo, ale też nie ma co się od razu rzucać na przeciwnika jak "tamten Mariusz". Jest solidna wygrana i to sie liczy. Jak będzie czuł się pewniej w stójce to walki powinny być bardziej widowiskowe.

  Sowiński vs Azhiev: Pięknie się walka zapowiadała od samego początku, jeden i drugi miał swoje momenty (Anzor może nieco więcej), ale czar prysł po tym jak Anzor niczym zawowodwy zabijaka "pociągnął z bani" Arturowi w nos kończąc tym samym walkę. Na gorąco byłem za dyskwalifikacją, ale obecnie w świetle przepisów już nie jestem taki pewien.

  Różalski vs Słowiński: Jak było widać większe spustoszenie spowodowały chyba kopnięcia na korpus w wykonaniu Marcina, niż słynne "lołkingi śmierci" w wydaniu Pawła. Tak samo techniki bokserskie wydawały się skuteczniejsze w wykonaniu Różalskiego, a kiedy nadszedł czas włączył tryb "MMA" i w świetnym stylu zakończył walkę. Pozytywne zaskoczenie.

  Kowalkiewicz vs Soukupova: Bardzo mocna pierwsza runda, szkoda że nie udało się tego skończyć podczas jej trwania. Następne dwie rundy to już solidna dawka niepewności czy nasza mistrzyni dotrwa do końca i odniesie zwycięstwo. Na szczęście udało się.

  Mańkowski vs Lagman: Jednym słowem: rasowy Diabeł Tasmański.

  Materla vs Silva: Niestety najgorsza rzecz jaka moga się chyba wydarzyć na tym KSW stała się wczoraj faktem. Michał nie dał rady wykorzystać swojej dominującej pozycji w pierwszej rundzie, a w drugiej próbując kontynuować strategię walki w parterze został ukarany przez przeciwnika solidnymi ciosami, które zakończyły pojedynek. Mamy zatem (dzięki polityce KSW) mistrza po ciężkiej przegranej. Prawdopodobnie zobaczymy trzecią walkę, która powinna ostatecznie rozwiązać kwestię kto jest lepszy. Nie mogę się już doczekać.

  Bedorf vs Nastula: Nowe przyszło, a w zasadznie wjechało jak czołg. Spokój, opanowanie, piękne kontry, soczyste kopnięcia. Z drugiej strony desperackie ataki oraz kondycja na niecałe dwie rundy. Zadowolony jestem jak najbardziej z tego do kogo trafił pas. Swoja drogą wydaje się, że w klubie u Nastuli mają jakieś problemy z przygotowaniami kondycyjnymi – Janek miał już kilka wpadek, ostatnio Daniel w UFC, a teraz klubowy mentor Nastula…

  Pudzianowski vs McCorkle: Bardzo męczący pojedynek, szczególnie dla gościa z USA. Mariusz uratował swoją pozycję, plan wykonany. Szkoda tylko, że nie było trzeciej rundy hehe…

 321. Najbardziej wku…ją mnie te wasze komentarze typu : uff jak dobrze że mamy MMA:A

  I tak wszyscy oglądali KSW z cieszącym się ryjem bo gala była całkiem niezła.

  Nie wiem dlaczego niektórzy nie umieją się cieszyć z tego, że w naszym kraju mamy takie zajebiste galę jak MMA:A i KSW

 322. Dziwię się, że wiele osób tak źle ocenia galę. Jak dla mnie była bardzo dobra. Kilka walk może rozczarowało, ale reszta była bardzo dobra. Poniżej moje odczucia.

  Gamrot vs Winner – nuda, nuda, nuda. Taktyczna walka ze strony Gamrota, zasłużone zwycięstwo, ale obaj zawodnicy rozczarowali.

  Anzor vs Kornik – moim zdaniem powinna być dyskwalifikacja, ponieważ w wyniku nielegalnego ciosu przeciwnik nie mógł kontynuować walki. Może to było niespecjalnie, ale jednak wyrażne. Sytuacja taka jaka z Jonesem. Moment kiedy sędziowie uzgadniali z zawodnikami jaki ogłosić werdykt – wstyd.

  Różal vs Słowiński – Różal bardzo pozytywnie zaskoczył i jest jednym z największych wygranych gali. Było do przewidzenia, że w parterze będzie lepszy, ale, że w stójce też zdominuje rywala to było wielkie zaskoczenie. Brawo. Świetna walka.

  Karolina vs Soukupova – bardzo wyrównane starcie, które punktowałem na remis. Pierwsza runda dwoma punktami dla Karoli, ale druga i trzecia minimalnie dla Czeszki. Trzecia runda jednak bardzo wyrównana, pewnie sędziowie punktowali na remis. Werdykt mógł iść w obie strony. Naprawdę to była świetna walka w wykonaniu dziewczyn.

  Borys vs Lagman – świetna walka i znakomita postawa Borysa. Mega agresywnie, ciągle szedł do przodu. Było jasne, że w końcu skończy się to nokautem. To starcie na pewno mnie nie zawiodło, brawo Borys.

  Materla vs Silva – pierwsza runda świetna w wykonaniu Materli, zabrakło naprawdę niewiele, żeby poddać Silvę. Druga runda to błąd, który Silva wykorzystał w świetny sposób. Takie rzeczy się zdarzają. Michał jest lepszym fighterem, ale tak jak powiedział Silva po walce – to nie była jego noc. Liczę na zwieńczenie trylogii, oby jak najszybciej. Byłem bardzo zawiedziony, ale taki jest sport. Michał na pewno wróci silniejszy. Największe zaskoczenie gali, szkoda, że negatywne.

  Bedorf vs Nastula – każdy kto typował tą walkę dla Nastuli, zrobił to tylko ze względu na szacunek dla Pawła. Od początku wiedziałem, że Bedorf go zniszczy i tak też się stało. Widok półprzytomnego Pawła, leżącego ze zmęczenia na macie bardzo smutny. Po czymś takim najrozsądniej byłoby zakończyć karierę. Bardzo zasłużony sportowiec, ale chyba nadszedł jego czas. Może jeszcze toczyć walki ze słabszymi rywalami typu Asplund, ale jaki to ma sens dla tak utytułowanego sportowca?

  Pudzian vs McCorkle – może walka była nudna, ale i tak mam pozytywne odczucia. Mariusz naprawdę dobrze zawalczył, byłem zaskoczony, że tak zdominował rywala. Trochę ta walka wyszła jak Gamrota z Winnerem (taktycznie, ale mało widowiskowo), ale z racji tego, że przebieg był dla mnie miłym zaskoczeniem, to mam lepsze odczucia niż w stosunku do walki otwierającej galę. Mam nadzieję, że następna walka Mariusza będzie bardziej widowiskowa i także z niezłym przeciwnikiem, wtedy znowu zacznie elektryzować Januszy.

  Na koniec o transmisji. Zdecydowałem się wykupić galę na kswtv i nie byłem zawiedziony. Wprawdzie podczas wyjścia Różala do ringu coś zacięło, po chwili pojawił się błąd serwera, ale zanim Marcin wszedł, wszystko już śmigało. Oglądałem w jakości HD, więc tym bardziej miłe zaskoczonie. Po gali myślałem nawet, że w końcu pojawiłą się sprawna internetowa transmisja z gali, a wspomniany błąd był wyjątkiem, którzy mogli mieć wszyscy i nie było to z naszej winy. Niestety przeczytałem komentarze o transmisji i widzę, że wielu osobom nie działało. Czyli znowu wtopa. Szkoda, bo przy następnym KSW znowu nie będzie pewności, czy wszystko zadziała.

 323. Moje spostrzeżenia po gali są raczej in minus niż in plus. 

  1. Powrót do pozycji przez 30 sek. i zero reakcji sędziego czasowego. Antek Chmielewski to był?

  2. Każda gala KSW to kilka przerw za kopnięcie w krocze. Walki tracą tempo i widowiskowość. Zawodnicy to niekiedy wykorzystują na złapanie tlenu, a nie bo czują ból. Oglądając inne gale, jakoś to nie rzuca się w oczy. Zabronić tego ściemniania!

  3. Przerwanie walki Borysa za wczesne! Ben padł, ale w parterze kontaktował i bronił się rękoma, a ciosy po których przerwano walkę były w bark.

  4. MMA w ringu nie ma sensu…

  Co do pojedynków to walka Gamrota baaardzo nudna. Mateusz wykonał swój plan, wygrał i chwała mu za to. Szkoda Pawła, ale czasu się nie oszuka. Dobrze, że Coco ma pas, bo darzę go sympatią. Teraz zapewne będzie go bronił z Różalem/Pudzianem.

  p.s. Rzecz, która mnie niemiłosiernie irytuje w KSW- dawanie wieeeelkich pucharów po każdych walkach, nawet bardzo kiepskim zawodnikom. Dajcie sobie Martin i Maciek z tym spokój.

 324. Dziwię się, że wiele osób tak źle ocenia galę. Jak dla mnie była bardzo dobra. Kilka walk może rozczarowało, ale reszta była bardzo dobra. Poniżej moje odczucia.

  Jeżeli sam przyznajesz że rozczarowało kilka walk z 8 sorry z 7 bo walki Kornika za z Anzorem praktycznie nie bylo, minus ostania walka wieczoru bo to juz nardzij szow, cyrk niz mma to ile dobrych walk bylo na tej gali ? Jedna, moze dwie. Zaluje wydanych pieniedzy na bilety, najgorsza gala jaka widzialem od lat. Coloseum pod wielka krokwią już bylo lepsze 🙂

 325. Materla przegrał, Pudzian wygrał, kaczka wrócił cuda cuda ogłaszają…

  Są gdzieś powtórki ???

 326. Na spokojnie po gali:
  1. kswtv.com – dało radę. Nic nie ścinało, jakość wystarczająca. Wielką zaletą PPV jest brak reklam, co pozwala bardziej wkręcić się w galę i płynnie przechodzić z walki na walkę. Ja jestem zadowolony.
  2. Otwarcie – bardzo przeciętne. Daleko odbiegające od poziomu ostatnich gal.
  3. Gamrot vs Winner – wielkie gratulacje dla Mateusza. Pełna dominacja całą walkę, świetna realizacja gameplanu, duża inteligencja w walce, pewność działania. Winner rzeczywiście bardzo apatyczny i bez wielkiej woli zwycięstwa, ale wydaje mi się, że to zasługa Polaka, który z każdą minutą uświadamiał Anglikowi, że dzisiaj nie ma na niego mocnych.
  4. Kornik vs Azhiev – shit happens. Zgadzam się z decyzją No contest. Takie starcie zasługuje na rozstrzygnięcie w walce.
  5. Różalski vs Słowiński – muzyka na wejście Różala : +10 do zajebistości. Wszyscy pisali, że jeśli Różal chce wygrać to musi przenieść walkę do parteru i tak się stało. Jednak to co mnie najbardziej zaskovczyło to to, że w stójce też wygrywał! Był świetnie przygotowany i na pewno zyskał wielu kibiców. Szacun dla niego, ale nie wiem czy nie wolałbym by to było jego godne pożegnanie z KSW. Problem jest ze Słowińskim. Pewnie w wizji K&L miał zastąpić Różala, a teraz co? Pewnie już go nie zobaczymy, no bo z kim?
  6. Kowalkiewicz vs Soukupova – dla mnie walka gali. Dużo emocji, walki, zaciętości i nieustępliwości. Karolina pewnie wygrała (nie wiem kto mógłby tu punktować dla czeszkoangielki), ale rywalka pokazała wielkie serce do walki i chętnie bym ją zobaczył np. z Bońkowską, ale wiem, że kobieca dywizja w KSW to tylko Karolina, która z kolei spokojnie może spoglądać za ocean w stronę Invicty.
  7. Mańkowski vs Lagman – Borys pokazał niesamowite przygotowanie, energię (to co redakcja powtarzała, że było widać na treningach) i wolę efektownego zwycięstwa. Z niecierpliwością czekam na starcie Mańkowski vs Saidov i jakieś walki poza granicami Polski. Jeśli chodzi o Lagmana to chłopak nie jest zły. Widziałbym go w starciu z Piskorzem.
  8. Materla vs Silva – Michał przegrał, zdarza się. Strasznie mnie denerwują teraz dziesiątki komentarzy „kibiców” którzy teraz po nim jadą i którzy oczywiście „wiedzieli, że tak będzie” i, że to wina Wojewódzkiego i że to Materla jest tak naprawdę słaby. To takie typowe w tym kraju… Silva wygrał pewnie, zasłużył na trzecią walkę o pas. Swoją drogą K&L żałują pewnie, że ta walka nie była o pas bo wtedy mogliby Silvę zestawić w grudniu z Mamedem i unormować sytuację w wadze średniej. Zrozumiałe jest też dla mnie to, że Michał po walce nie miał ochoty gadać z Silvą: porażka to raz, zachwianie kariery to dwa, pieprzenie Silvy przed walką („chump”) to trzy. Po prostu go nie lubi, to co w tym dziwnego?
  9. Pudzianowski vs McCorkle – brawa dla Piotra Jeleniewskiego. Kawał dobrej roboty. Amerykanin bardzo rozczarował. Widać, że kompletnie nie przygotował się do walki. Masakryczna kondycja i słaba wola walki. Brak motywacji w przeciwieństwie do Pudziana. Szkoda, że tak zlekceważył Mariusza i kibiców. Poczucie humoru i dystans do siebie to trochę za mało. Ta walka też unaoczniła potrzebę klatki – kilka razy naprawdę się obawiałem, że te 270 kilogramów wyleci poza ring.
  10. Bedorf vs Nastula – siła wygrała. Panowie wyglądali jak zawodnicy z różnych kategorii wagowych. Wielki szacunek dla Nastuli, że dał z siebie wszystko. Mam nadzieję, że ze zdrowiem wszystko w porządku. Czekam na pożegnalną walkę by zakończyć karierę z dodatnim rekordem. Bedorf chyba już bardziej poznański zapaśnik niż szczeciński berserker (biorąc pod uwagę kto stał w narożniku i wypowiedzi Moksa w studiu) ma wielki potencjał i teraz dostał dużego kopa promocyjnego. W 2014 roku będzie to jeden z lokomotyw KSW. Finał walki idealny dla K&L. Brawa dla teamu Ankos Zapasy – wszyscy ich zawodnicy wypadli rewelacyjnie!
  Ogólnie gala całkiem niezła, chociaż były lepsze (23,21). Coś się kończy, coś się zaczyna – czekam na MMA Attack 4!

 327. Gale widziałem ze znajomymi, po tradycyjnej ściepie na PPV, moje przemyslenia na chłodno:

  Gamrot vs Winner : Bardziej Winner zawiódł niż Gamrot zaskoczył, spodziewałem się jednek lepszego widowiska, walka była lekko mówiąc nieporywająca. brawa dla Gamera za mocne nazwisko w rekordzie

  Azhiev vs Kornik : szkoda tej walki, ale czy ktoś naprawdę spodziewał się innego werdyktu niż NC na KSW? Czekamy na rewanż.

  Różal vs Słowiński : chyba forum popadło w niezły hype Pawła, a ja wiedziałem, że ktoś kto walczył przed tygodniem i przelecial pół świata nie będzie skakał po ringu jak młoda sarna, typowałem Różala przez poddanie i się nie zawiodłem, btw: widzieć kogoś bez jakiejkolwiek wiedzy o BJJ uciekającego spod duszenia – takie rzeczy tylko na KSW

  Kowalkiewicz vs Soukupova : po 10 – 8 w pierwszej rundzie, dwie kolejne dla mnie 9 – 10 , 9-10, ale wiedziałem że nie dadzą swojej przegrać, niemniej jednak dla mnie walka wieczoru, Czeszka zaprezentowała się znakomicie, jak na kogoś kto wziął zastępstwo na kilka dni przed

  Mańkowski vs Lagman : Piękne KO, Lagman nie pokazał zupełnie niczego, teraz ma 4 porażki z rzedu w rekordzie, mam nadzieję że nie bede musiał go juz w Polsce oglądać

  Materla vs Silva : Silva pokazał że Materla to nie materiał na UFC, teraz mamy kuriozalną sytuację czyli mistrza po porażce, trzecia walka powinna się odbyć na początku 2014, btw: na widok KO z drugiej rundy aż mi kieliszek z ręki wypadł

  Bedorf vs Nastula : Nastula już po 3 minutach żałował że znalazł się w ringu, a jego widok z 2 rundy leżącego za linami jakby zaraz miał dostać zawału był poprosu smutny, Bedorf mistrzem. Zobaczymy jak sobie będzie radził, bo przyznam że nie jestem wielkim fanem talentu zawodnika ze Szczecina.

  Pudzilla vs McCorkle : Tu po raz kolejny, nie tyle zaskoczył mnie Pudzian co Amerykanin dał dupy. Nie wierze że w ogóle się przygotowywał do tej walki, to wciskanie kitu że jego cardio jest zawsze do dupy było słabe, a poza tym wniósł na wagę więcej niż za pierwszym razem, Pudzian był zmotywowany i to wystarczyło. Szkoda. KorniSzonowi juz dziękujemy.

  O gali ogólnie: poziom bardzo przecietny, już po fakcie można stwierdzić że za cholerę nie było to warte 40zł. Żadna walka mnie nie porwała, kilka co najwyżej zaskoczyło. Wójcik żenada. jak można mówić o wadze do minus kg? Zmnieciesz kurwa wreszcie ten ring ! Więcej żeczy nie pamiętam, jeszcze szumi mi w głowie po sobocie.

  KOTN : Mańkowski

  SOTN: Rózalski

  FOTN: Panie

  Zmiany w rankingu PL:

  Materla z 2 na 3

  Mańkowski z 3 na 2

  Gamrot z 5 na 4

 328. Zaczynam czytac wywiady po walce i okazuje sie powoli, ze to Kornik jest winny, bo normalnie ludzie kontynujuja walke ze zlamanymi nosami, rekoma, palcami, etc.

  Mamed jest sedzia specjalnym KSW. Podchodzi do ringu w swoim t-shirt. Sedziowie Baginski i Bronder juz na niego czekaja i niesmiale proponuja NC. Mamed odpowiada "no jasne, ze NC".

  Czekam jeszcze na stanowisko mlodego Czeczena, bo podobno jest bardzo mocne…

 329. Michał Materla, jak dla mnie właśnie pokazał to, co wyczuwałem od dawna. Czyli, swoje zadufanie, przekonanie o własnej zajebistości i brak klasy. Póki wygrywał i wszystko było dobrze, to był fajnym kolesiem. A jak już nie jest po jego myśli, to odpycha Silvę po walce, a w samej walce uderza w tył głowy itp.
  Szanuję go jako sportowca, ale to, jak powinien przyjąć porażkę człowiek z klasą, pokazał Paweł Nastula, trochę większa legenda i mistrz niż Michał. A jednak z szacunkiem oddał hołd Bedorfowi (i w drugą stronę również).

  Tu jest MMA i każdy może przegrać niefortunnie. Podejrzewam, że Michał generalnie jest lepszym zawodnikiem niż Jay, ale akurat tak wyszło i już. To jest sport.

  Przypomnę jeszcze tylko, jak wszyscy lubili Strusa, a po podobnej przegranej z Azizem, już wszyscy się odwrócili i jadą na niego strasznie. Ciekawe, czy tak samo odwrócicie się od Michała i też już nie będzie klasowym zawodnikiem w Waszych oczach?

 330. Panowie – a kojarzy ktoś jak nazywa się kawałek przy którym wychodził Paweł Nastula ?

 331. Mam nadzieje, że Michał wróci silniejszy. A co do samej walki to pierwsza runda całkowicie zdominowana przez Cipka. Szkoda, że nie skończył tego duszeniem. Faktycznie niezbyt dobrze zachował się po walce gdy Jay chciał mu podziękować. Ale rozumiem, że był zawiedziony, zdenerwowany. Myślę, że Michał najpierw powinien stoczyć jeszcze jedną walkę i dopiero wtedy trzeci pojedynek z Silvą.

 332. Nastula wygladał jakby zasłabł albo dostał jakiejś chwilowej zapaści. Oczy w ogole nie kontaktowały, strasznie to wyglądało.

 333. Dobra, ochłonąłem po wczoraj, kilka słów ode mnie o KSW 24: Jajecznica. Gala jak dla mnie słaba. Oceniam ja na 3,5/10. Nie ze względu na jakość pojedynków (zdarzały się wyjatki, o tym później), ale niespodzianki które sie na gali wydarzyły podtrzymują tą jakże wysoką (3,5!) ocenę gali.

  Gamrot – Winner -> Najsłabsza walka gali. Gamer punktował rywala w stójce, miał zbyt oczywiste zejścia do parteru. Liczyłem na więcej.

  Azhiev – Kornik -> Tego walką nie można nazwać. Nie będę oceniał, powiem krótko – chcę zobaczyć drugą walkę.

  Różal – Słowiński -> Oprócz mocnych kopnięć (również ja jaja), Słowiński nie pokazał za dużo. Różal wygrał galę piosenką na wejscie, ładnie się zaprezentował i zasłużenie wygrał, poddając w ładnym stylu. Dobra walka.

  Kowalkiewicz – Sokupova -> Twarda walka, Karolina już dwano takiej nie miała. W drugiej się lekko wypompowała, przeziebienie może zrobiło też swoje (chociaż dla mnie to głupie wytłumaczenie), a jak się okazałopo walce, jest problem z prawą ręką (po prześwietleniu się dowiemy więcej). Karola musi popracować nad stójką, bo poza stałą kombinacją lewy-prawy, czasem dodając lowkicka, nie pokazała za dużo, Sokupova szła jak czołg, ciągle do przodu. Pierwsza runda 10:8, ładnie przesiedziała na Czeszce.

  Mańskowski – Langman -> Langman to nie poziom KSW. Jestem pod wrazeniem Borysa i jego poruszania sie w ringu. Żwawy, energiczny, dobrze pracujący na nogach, szybki, i co najważniejsze efektowny i celny. Bardzo dobrze sie go słucha i ogląda. Nokaut pierwsza klasa.

  Materla – Silva -> Nie będę dużo pisał. Szkoda Michała, ta porażka dużo zmieni. Ciekawe czy zawalczy na tej gali w Czechach. Masa niewykorzystanych sytuacji z pierszej rundy (10 razy zapinał duszenie?), zemściła się w drugiej rundzie. Najbardziej boli zachowanie mistrza po walce – m.in odepchnięcia Silvy po walce. Mimo tego, brawa dla Jaya 🙂 Szykuje się Silva – Materla III o pas?

  Bedorf – Nastula -> Jak dla mnie, wyglada to mizernie. Walka dosyć dobra, ale nie widziałem jakiejś agresji, chęci wygrania… Coco miał tyle szans, zeby ruszyć za Nastkiem, gdy ten np. odwracał sie plecami, albo opuszaczał ręce. Ani jeden, ani drugi nie szedł za ciosem. Cieszę się, że Bedorf wygrał. Nie do końca rozumiem, co się stało pod koniec rundy. Widok Pawła Nastuli leżącego i nieruszająceo się za linami, a w tle piosenka której tytułu nie mogę sobie przypomnieć, wzbudziła we mnie duże emocja, strasznie szkoda mi sie zrobiło Nastka…

  Pudzian – McCorkle -> Pudzianowski na +, Sean na -. Dobra postawa i dyspozycjia Mariusza, wypompoawanie Big Sexy. To oznacza, ze Pudzian dalej będzie jednym z najlepszych ciężkich… No coż, zobaczymy co i jak.

   

  Nie jestem zachwycony galą. Częśc walk nie była dobra, odbyło się kilka niespodzianek, całkowicie zmieniajacych wiele rzeczy. KSW 26, zapowiada się na rewanże i osobiście nazwałbym ją KSW 26: Wielkie Roztrzygnięcie 🙂 Licze ze zobacyzmy Silva-Materla 3, Aslambek-Borys 2, Kornik-Anzor 2. Czas pokaże. Na KSW 24 było strasznie dużo kopnięć w krocze, praktycznie w każdej walce xd

  Po raz pierwszy wydałem 40zł na galę i uważam ze zmarnowałem tę kasę. 20 zł na taki show, jeszcze byłbym w stanie wydać. Nie sadze, ze wydam na kolejne gale podobna sumkę. Już wolę na streamach posiedzieć. KSWTV sprawdzało się do momentu walki Brorysa. Potem zaczęło mi się ścinać, buforować, a co najbadziej mnie zdziwło, 2 razy mnie wylogowało z konta…

  Na walce pudziana serwery padły 😀

  Pozdrawiam

 334. Fresh

  Moim zdaniem oprócz trzech walk, reszta była bardzo dobra. Ciężko o galę, na której każda walka urywa dupę.

 335. Ktos wie, czy mozna obejrzec gdzies studio przed gala i to przed walka cipka?

  Ew. jacy byli goście i czy coś ciekawego mówili?

 336. Zapomiałem dodać, sędzia ringowy Łukasz Porewski (?) spisał się kapitalnie, żadnego błędu w moim mniemaniu.

 337. straszna była dla mnie porażka Pawła, serio się wystraszyłem, że tam jest coś poważnego. Ale nic nie piszą o tym więc wydaje mi się, że jest ok. Co do Materli, to mnie taki wynik walki cieszy, po primo pękł pewien balonik po secundo KSW samo wpadło w sieci własnej głupoty zestawień bo będą mieli mistrza, który przegrał ostatnią walkę. Mam nadzieję, ze ta porażka zadziała na niego jak kubeł zimnej wody. Powinien skończyć Silve w 1 rundzie mając taką dominację. Pewnie się ze mną nie wielu zgodzi, ale ta walka pokazała, że UFC i Cipek to nie byłaby dobra para i wydaje mi się, że porażka posiadacza pasa najlepszej federacji w europie pada w walce z zawodnikiem po 3 porażkach z rzędu definitywnie przekreśla Cipka w UFC.

 338. @maras

  "Kiedyś Fedor zajebał z baśki Nogueirze i też dali no contest,"

  Nikt nikomu z bani nie pociągnął. Oni się zderzyli głowami i to Fedor miał rozcięcie na czole. Dlatego dali NC

 339. Ja winię Twitterowców za porażkę Michała. Tak działali na nerwy Jayowi SIlvie, że ten się wkurzył i zrobił sobie! Dobra robota podjudzacze! Wall

 340. Wydaje mi się tak się przypatrzyłem jak Karol docisnął do lin Pawła , to jak ten powoli był za linami dostał 3 ciosy jeden w korpus i dwa na głowe więc wydaje mi się ze było KO

 341. Zapewne próbując ją rozbić, Azhievowi głowa poleciała bezwładnie w stronę nosa Sowińskiego.

  Sie usmialem. Ma ktos gifa z tego bo juz nawet redakcja oddaje sie frywolnej interpretacji…Ja tez zawsze jak chce rozbic garde to wale goscia z glowy.Oczywiscie zawsze leci mi bezwladnie…

 342. Yo, opis był na żywo bez powtórek oglądałem, bo ogarniałem w tym czasie relację, wyniki live + fanpejdża portalu. A walki szybko leciały. Zatem nie miałem wtedy okazji się przyjrzeć temu bliżej. Sytuację opisałem w artykule "Ziarna i plewy", gdzie stwierdziłem, że ten faul mógł spokojnie iść na DQ, bo wyglądał na zamierzony. Pozdro600!

 343. Pewnie się ze mną nie wielu zgodzi, ale ta walka pokazała, że UFC i Cipek to nie byłaby dobra para i wydaje mi się, że porażka posiadacza pasa najlepszej federacji w europie pada w walce z zawodnikiem po 3 porażkach z rzędu definitywnie przekreśla Cipka w UFC.

  100% zgody. Jeśli UFC będzie w Polsce w 2014 to już o wiele większe szanse ma Jotko, zdąży zawalczyc ze 2 razy na MMAA, pobije kogoś na PLMMA i z wyśrubowanym rekordem Joe Silva przyjmie go z otartymi ramionami, to jak sobie Krzychu tam poradzi to już inna historia. Natomiast co do Materli to nie wiem kogo musiałby pokonać żeby w perspektywie roku dostać angaż u Dany. Jeśli będą wybierać powiedzmy jeden wakat w MW dla Polaka, to wybór dla UFC bedzie prosty.

 344. ogladam drugi raz gale

  suchary jaciewicza zalosne. wypowiada sie jak jakis chlopek nieokszesany.

  sobota napierala z playbacka .wgl po co on wychodzi jak na zywo nie umie zaspiewac.

  pisk wojcika makabra.

 345. Anzor wg mnie specjalnie zajebał z bani Kornikowi, poza tym chciałbym zobaczyć karty punktowe z walki Karoliny.

 346. Limit wagowy minus 84 kilogramy. Japierniczę, czy ja śnię? Czy może czasem ktoś mu na kartce -84kg przepisał jako minus 84 kg a ten głupek to przeczytał?

  Na plus wyłączenie mikrofonu temu idiocie sobocie. W UFC wywaliliby tego pajaca na zbity pysk i jeszcze wpierdolili na backstage za robienie wiochy.

 347. J&J chyba nie wiedzą gdzie chłop ma jaja. Piszczel ewidentnie poszedł na suspensor

 348. Jak juz pisalem wczesniej obaj nasi czolowi komentatorzy byli wczoraj bez formy, szczegolnie Andrzej Janisz.

 349. Nie wspomniałem o jeszcze jednym istotnym odczuciu po gali, niestety negatywnym. Niech oni za przeproszeniem wypierdolą na zbity pysk tego Wójcika, bo tym swoim zapowiadaniem kompromituje zarówno siebie jak i całą galę. Brzmi to mniej więcej tak jakby mały piesek chciał szczekać jak rottweiler. Efekt końcowy niestety żałosny.