Jak dowiedziała się redakcja MMARocks, Krystian „Tyson” Kuźma został zwolniony z aresztu i jego walka z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem odbędzie się, tak jak to pierwotnie planowano, na gali GROMDA 3.

Z powodu braku dowodów na winy „Tysona”, zawodnik jest już na wolności. Pochodzącemu z Torunia zawodnikowi, prokuratura zarzucała atak i pobicie, przypisując to porachunkom na tle kibicowskim. Krystian został rozpoznany jako jeden ze sprawców pobicia. Dziś wiemy już, że dowody nie okazały się wystarczające by zastosować wobec niego środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Wielkimi krokami zbliża się zatem pierwszy finał turnieju walk na gołe pięści — GROMDA. Agresywny i brutalnie nokautujący wojownik — Krystian Kuźma zmierzy się z Mateuszem Kubiszynem o 100 tysięcy złotych. Organizatorzy potwierdzili trzecią edycję gali, nadal nie wiadomo, jednak kiedy odbędzie się wydarzenie. Nie znamy dokładnej daty, ale znamy szczegóły. Podczas najbliższej transmisji na pewno zobaczymy extra fighty i start nowego, 16-osobowego turnieju o kolejne 100 tysięcy złotych. Tylko stójka, mały ring 4×4, bez decyzji sędziowskich.

„Walka zapowiada się bardzo ciekawie. „TYSON” będzie eksplozywny, energetyczny, agresywny… On cały czas czyni postępy w boksie i ma naturalną smykałkę do tego sportu. Kubiszyn to zawodnik, który pływał na głębszych wodach. Jest doświadczony, potrafi być bardzo spokojny, mądry i analityczny. Ten finał będzie się naprawdę dobrze oglądało!” – przewiduje Mateusz Borek (MB Promotions), który razem z Mariuszem Grabowskim (Tymex Boxing Promotion) powołał do życia projekt GROMDA.

„Walki na gołe pięści cały czas pokazują nam jedno. Tu nie ma faworytów, bo jeden cios może zmienić wszystko. Wiedzieliśmy to na dwóch dotychczasowych galach GROMDA i pewnie tak samo będzie na trzeciej. Nie mogę się doczekać tego finału. Tu nie będzie żadnych kalkulacji – „TYSON” i „DON DIEGO” wyjdą się bić, a zwycięzca sprawi sobie ładny prezent na święta” – tłumaczy Mariusz Grabowski.

Projekt Mateusza Borka oraz Mateusza Grabowskiego spotkał się z wielkim uznaniem na polskiej scenie sportów walki, GROMDA bardzo szybko uzyskała rozgłos w mediach i stała się rozpoznawalna. Na pochwałę zasługuje tutaj przede wszystkim pomysł i sama organizacja. Promotorzy idealnie wstrzelili się z zasadami, dlatego też walki są dynamiczne i pełne emocji, bez dwóch zdań są na czele, jeżeli chodzi o pojedynki na gołe pięści w Polsce.

Rywal Tysona — Mateusz Kubiszyn został zwycięzcą drugiego turnieju, pokonał on w finale faworyzowanego Dawida Żółtaszka przez TKO.  Tyson w drodze po 100 tysięcy złotych rozprawił się w ostatniej walce z Michałem  Bławdziewiczem. Krystian od pierwszej odsłony nieustannie wywierał presję i starał się zamykać przeciwnika w narożniku. W końcu udało mu się złapać swojego rywala w 3 rundzie i było po wszystkim. Kuźma odniósł trzy zwycięstwa w walce na gołe pięści.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.