W zeszły piątek miała miejsce gala ONE Championship: Big Bang, na której mogliśmy znów ujrzeć w akcji, jednego z najlepszych grapplerów w MMA, Garry’ego Tonona. Amerykanin jednogłośną decyzją sędziowską pokonał Koyomiego Matsushimę, w walce, pełnej parteru na najwyższym poziomie.

Tonon to niezwykle doświadczony grappler, który na swoim koncie ma występy na ADCC. W 2019 roku udało mu się w końcu wywalczyć medal, zostając brązowym medalistą w kategorii -77 kg, będąc tuż za takimi tuzami BJJ jak Vagner Rocha czy Jonathan Torres. Na tych samych zawodach Garry mierzył się z Mateuszem Gamrotem, którego poddał duszeniem zza pleców.

– (WIDEO) Mateusz Gamrot został poddany na ADCC 2019 przez Garry’ego Tonona

W zawodowym MMA Tonon stoczył sześć pojedynków. Pierwsze pięć wygrał przed czasem. Dopiero w ostatnim starciu z Koyomim Matsushimą, po raz pierwszy doszedł do decyzji sędziowskiej, która jednogłośnie powędrowała na jego konto. Od początku kariery Garry związany jest z azjatycką organizacją ONE Championship.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.