Victor Cui ONE

Jedna z najbardziej charakterystycznych akcji, które mogliśmy oglądać na ONE Championship będą teraz zakazane.

Organizacja potwierdziła informację MMA Latest, iż tzw. „soccer kicki” czyli kopnięcia zawodnika, który znajduje się w parterze będą teraz zakazane. Chatri Sityodtong, jeden z właścicieli organizacji, podczas wywiadu z mediami przyznał, że doniesienia są prawdziwe. Nowe zasady obowiązują od dzisiaj, czyli 13 sierpnia.

Za takie ciosy zawodnicy będą teraz karani dyskwalifikacją. Ten rodzaj kopnięć jest zakazany według Unified Rules of MMA, jednakże organizacje ONE Championship, Art Of War czy RIZIN FF pozwalały korzystać z nich swoim zawodnikom.

Jeśli spojrzysz na badania dotyczące „soccer kicków”, mają podobny efekt jak normalne wysokie kopnięcie na głowę. To bardziej kwestia tego jak one reagują na nie fani. Nikt nigdy nie był poważnie kontuzjowany od kopnięcia w parterze.

To złe dla naszego image’u. Jeśli naprawdę chcemy być czołową organizacją, musimy zrobić ku temu odpowiednie kroki. Wszystko co dotychczas zdziałaliśmy, inwestycje Temasek oraz Heliconii, to naprawdę pomoże w instytucjonalizacji tego sportu.

Poniżej wideo, które przedstawia zabronioną już w ONE technikę.

 

36 KOMENTARZE

 1. Ja bym pozwolił na kopnięcie w parterze jeśli kopiący miałby np dwa punkty podparcia czyli podpieralby się ręką lub siedział. Albo choć na ko la no

 2. Imo duża zmiana na niekorzyść. ONE w dużej mierze zawdzięcza swoją popularność soccer kickom. Szkoda, bo ten element był bardzo widowiskowy i świadczył o brutalnej, "wysokiej jakości" organizacji.

 3. Imo duża zmiana na niekorzyść. ONE w dużej mierze zawdzięcza swoją popularność soccer kickom. Szkoda, bo ten element był bardzo widowiskowy i świadczył o brutalnej, "wysokiej jakości" organizacji.

  "Wysoka jakość" poprzez kopanie leżących zawodników po głowach, no nie zgodzę się. Było to coś na pewno wyjątkowego, co przykuwało uwagę fanów, ale wydaję mi się, że przeżyją i bez tego.

 4. "Wysoka jakość" poprzez kopanie leżących zawodników po głowach, no nie zgodzę się. Było to coś na pewno wyjątkowego, co przykuwało uwagę fanów, ale wydaję mi się, że przeżyją i bez tego.

  może i przeżyją ale oglądalność im na pewno przez to nie skoczy

 5. Ja tam lubię soccery. Szkoda.

  Chociaż jak raz poszedłem z kumplami w liceum na dyskotekę to wtedy nie lubiłem. Kurwa ale w pizdę dostaliśmy wtedy 😆

 6. "Wysoka jakość" poprzez kopanie leżących zawodników po głowach, no nie zgodzę się. Było to coś na pewno wyjątkowego, co przykuwało uwagę fanów, ale wydaję mi się, że przeżyją i bez tego.

  "Wysoka jakość" w tym sensie, że brutalność=widowiskowość. Nie oszukujmy się. Na azjatyckim rynku gdzie ONE jest monopolistą soccer kicki nie robią na ludziach tak negatywnego wrażenia jak w Europie czy Ameryce. Wystarczy przypomnieć sobie czasy PRIDE. ONE otwiera się na zachodni rynek i właśnie tym faktem podyktowana jest ta zmiany. Uważam, że pozostając przy swoich "korzeniach" zyskaliby wielu nowych odbiorców. Lepsze soccer kicki w wykonaniu bitnych azjatów niż freak fighty w wykonaniu emerytów (które de facto są bardziej niebezpieczne niż kopnięcia na głowę).*

  Aluzja do Bellatora jc.

 7. Problemem nie jest soccer kick sam w sobie, tylko soccer kick na nieprzytomnego przeciwnika. To tak jak Hendo uderzający martwego Bispinga na UFC100.

 8. Bardzo dobrze. W końcu jakiś Ping Pong Li by wywalił kitę w klatce. Wystarczy już jedna śmierć na ważeniu. Leżącego się nie kopie i tyle. Wiem, wiem Pride, tradycja bla, bla, bla. Moim zdaniem bardzo dobra decyzja.

  PS. ilu z tych którzy piszą o "spadku popularności" ONE, oglądało regularnie ich gale? Zaraz się okaże, że tu sami fani azjatyckiego MMA :bleed:

 9. Z soccerami czy bez, popularnosc ONE w Azji rośnie i wciąż się rozwijają. PRIDE chcąc nie chcą. było trochę takim freakshow i rezygnacja z soccerów to tylko krok ku profesjonalizmowi.

 10. "Kopy na mordę" w parterze w sumie średnio mnie obchodzą, za to zdecydowanie popieram kolana na głowę. Dobrze, że ten element pozostaje niezmieniony.

 11. Kurwa.

  W ONE pokładałem największe nadzieje, na wprowadzenie mieczy. Skoro rezygnują z soccerów to nara.

  W M-1 od dawna napierdalają się mieczami. Ba ! W zbrojach nawet. Szkoda tylko, że nie konno ;<

 12. Kurwa.

  W ONE pokładałem największe nadzieje, na wprowadzenie mieczy. Skoro rezygnują z soccerów to nara.

  W M-1 od dawna napierdalają się mieczami. Ba ! W zbrojach nawet. Szkoda tylko, że nie konno ;<

 13. W M-1 od dawna napierdalają się mieczami. Ba ! W zbrojach nawet. Szkoda tylko, że nie konno ;<

  Wszystko pięknie, tylko na chuj te zbroje.

 14. Nikt nie bedzie za tym tesknil ,szkoda zdrowia zawodnikow ,dobry ruch

  Zgadzam sie. Szkoda zdrowia, mozna sobie niezle polamac noge na czyims lbie:mamed:

 15. Jebać soccery, to są ciosy dla leszczy – czekam na organizację, która zalegalizuje wykręcanie suta i muki w szczepionkę.

 16. Jedyna ciekawa rzecz na ich galach. Czasem można było z ciekawości oglądać. A teraz? Panie, kto będzie jakimiś chiniolami się przejmował.

 17. Widać,że mma się zmienia.

  ONE zabrania socerów,UFC pozwala z kolei na mordercą technikę łapania za łopatki.

 18. Jak dla mnie to decyzja in minus.

  Po pierwsze obecność soccerów zwiększa realność walki. Po drugie ma swoich fanów.

  Po trzecie – jest to jednen z tych elementów, dzięki któremu ONE było najbardziej znane i nagłośnione, bo to było nietypowe a dla nich charakterystyczne

  tak jak Hendo uderzający martwego Bispinga na UFC100.

  Akurat zły przykład dałeś – Hendo najwyraźniej jeszcze za mało mu wjebał, bo nie wybił "The Cunt'owi" z głowy pierdolenia głupot

  W M-1 od dawna napierdalają się mieczami. Ba ! W zbrojach nawet. Szkoda tylko, że nie konno ;<

  Ale to nie wina M-1, to wina organizacji walczących o prawa zwierząt

  Ale stompy zostają?

  stompy chyba nigdy nie były legalne w ONE. Przynajmniej nie kojarzę, bym jakiegoś zobaczył

 19. Kurwa.

  W ONE pokładałem największe nadzieje, na wprowadzenie mieczy. Skoro rezygnują z soccerów to nara.

  Blachowicz wychodzil z mieczem na KSW w chwili gdy ONE dopiero powstawalo, trzeba bylo wspierac ten pomysl, moze dzis krajobraz MMA wygladalby inaczej, a Janek bylby faworytem w starciu z Gusem :lol:.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.