ONE: ASCENT TO POWER Fight 9: In an absolute classic fight that is sure to be a candidate for fight of the year, Angela Lee prevailed over Mei Yamaguchi via unanimous decision to become the inaugural ONE: Women’s Atomweight World Champion

Angela Lee, mistrzyni dywizji atomowej organizacji ONE Championship, która 26 maja stanie do kolejnej obrony pasa, udzieliła wywiadu serwisowi Reuters.com, w którym opowiedziała o swoim spojrzeniu na rozwój kobiecego MMA.

Uważam, że kobiece MMA weszło już do głównego nurtu tego sportu. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła dosłownie eksplozja w rozwoju kobiecego MMA i dzięki temu powstał zupełnie nowy rynek. Myślę, że to dalej będzie się świetnie rozwijać i rosnąć w siłę, a w ciągu najbliższych trzech lat kobiece MMA stanie się wręcz ogromne.

Lee dodała również, że rozwój kobiecego MMA i jego promocja będzie miała pozytywny wpływ nie tylko na świat sportów walki, ale generalnie na kobiety i ich życie.

Uważam, że kobiece MMA może też na dłuższą metę pomóc wszystkim kobietom. Nawet jeśli spojrzymy na to pod kątem nauki samoobrony. Kobiece MMA może przynieść nam wiele korzyści.

Lee jest do dziś niepokonaną zawodniczką z siedmioma zwycięstwami na koncie. Pas mistrzowski zdobyła w maju roku 2016 po walce z Mei Yamaguchi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.