Były zawodnik KSW, podobnie jak Łukasz Siwiec, przegrał swój debiut pod banderą czesko-słowackiej organizacji. Również podobnie jak Polak dostał on drugą szansę występu w postaci rezerwowej walki ćwierćfinałowej. „Dracul” skrzyżuje rękawice z Gruzinem, Amiranem Gogoladze.

Surdu (MMA 12-5) ma na swoim koncie trzy starcia pod banderą największej polskiej organizacji, w których osiągnął bilans 1 zwycięstwa i 2 porażek. Sposób na niego znaleźli Tomasz Romanowski oraz Krystian Bielski, a po stronie zwycięstw w jego rekordzie znalazło się nazwisko Kacpra Koziorzębskiego. Surdu miał okazję wystąpić w pierwszej rundzie turnieju wagi półśredniej Oktagon MMA. Zmierzył się on wówczas z Serbem, Bojanem Veličkoviciem. Mimo, że przegrał swój pojedynek to był on na tyle emocjonujący, że Mołdawianin uzyskał drugą szansę występu dla organizacji Ondřeja Novotnego, po zajęciu drugiej lokaty w głosowaniu fanów. Potencjalna wygrana w kolejnym pojedynku może mu przynieść awans do następnej rundy, w zależności od stanu zdrowia zawodników regularnego turnieju.

Gogoladze (MMA 14-3) to były uczestnik ubiegłorocznej odsłony DWCS. Gruzin nie miał jednak szczęścia w oficjalnym sprawdzianie przed dołączeniem do amerykańskiego giganta, gdyż przegrał swój pojedynek przez kontuzję ręki już w pierwszej minucie inauguracyjnej odsłony. Szczęście nie dopisało mu również podczas debiutu w największej czeskiej organizacji. 25-latek był częścią turnieju głównego, w którym miał zmierzyć się z Louisem Glismannem. Gogoladze napotkał jednak problemy z wypełnieniem limitu wagowego, przez co zestawienie z Duńczykiem nie doszło do skutku. „The Sniper” ma na swoim koncie 11 walk zakończonych przed wybrzmieniem końcowej syreny (8 KO, 3 Sub).

Wydarzenie Oktagon MMA 43 odbędzie się 20 maja w O2 Arenie, Pradze, Czechach. Na karcie zobaczymy również takie nazwiska jak Mateusz Legierski (MMA 8-1), Robert Bryczek (MMA 15-5) czy znany z występów w KSW Patrik Kincl (MMA 26-10).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Bmyak
Bmyak

Brutaal
Light Heavyweight

600 komentarzy 1,134 polubień

Ten Surdu to ogór jak chuj.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,122 komentarzy 33,667 polubień

Surdu z Velickovicem, obustronny nokdaun. :lol:

Odpowiedz 1 Like