Anita Bekus zaliczyła nieudany debiut pod szyldem organizacji OKTAGON MMA. Polka przegrała z Mallory Martin jednogłośną decyzją sędziów na gali OKTAGON 57, która 4 maja odbyła się we Frankfurcie w Niemczech.

Przez niemal całą pierwszą rundę Mallory Martin zajmowała środek klatki, spychając tym samym Anitę Bekus pod siatkę. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych głównie jednak pracowała ciosami prostymi, którymi kontrolowała przebieg starcia. W pewnym momencie Martin zaatakowała mocnym uderzeniem, po którym Bekus się zachwiała, wyraźnie odczuwając ten cios.

Drugą rundę Martin szybko rozpoczęła od sprowadzenia walki do parteru. Tam zdołała zajść za plecy rywalki, gdzie pracowała nad duszeniem. Bekus bardzo dobrze pracowała jednak w defensywie, nie dając sobie zagrozić w tej pozycji. Kolejne minuty to ciągła kontrola Martin w stójce, głównie prostymi, którymi często docierała do głowy rywalki. Polka starała się odpowiadać, jednak nie była w stanie poradzić sobie w stójce z przeciwniczką. Na sam koniec rundy Martin zdołała jeszcze przechwycić nogę Bekus i sprowadzić ją na matę.

W trzeciej rundzie Anita Bekus była bardziej aktywna od samego początku i to ona zaczęła przejmować inicjatywę. Po dwóch minutach udało jej się nawet zaliczyć sprowadzenie. Martin udało się uciec z parteru na półtorej minuty przed końcem walki i do samego końca pojedynku kontrolowała przebieg starcia.

Anita Bekus (MMA 7-5-0) poprzednie pięć walk stoczyła pod szyldem organizacji KSW, gdzie wygrywała z Magdaleną Sormovą, Robertą Zocco i Aleksadrą Tonchevą, przegrywała natomiast z Sofiią Bagishvili i Marią Silvą. Wcześniej Polka walczyła pod szyldem takich organizacji, jak FEN czy Babilon MMA, gdzie pokonywała Kamilę Porczyk, Elizę Kuczyńską i Sylwię Firlej, a przegrywała z Eweliną Woźniak i Izabelą Badurek.

Mallory Martin (MMA 9-6-0) w poprzednich dwóch walkach w organizacji OKTAGON MMA pokonała niejednogłośnie na punkty Magdalenę Sormovą i przegrała jednogłośną decyzją sędziów z Kathariną Dalisdą. Wcześniej Amerykanka walczyła pod szyldem UFC, Invicta FC czy LFA. W swojej karierze 30-latka wygrywała z Hanną Cifers, Cynthią Arceo czy Micol di Segni, a przegrywała z Virną Jandirobą, Polyaną Vianą i Cheyanne Vlismas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of MirsadBektic
MirsadBektic

Bellator
Middleweight

4,541 komentarzy 12,911 polubień

Fajna zdrowa dupka, ale powinna była zostać w bikini fitness.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

18,820 komentarzy 31,983 polubień

(1-3 UFC) vs. (3-2 KSW)
:siara:

Odpowiedz polub