Piotr Wawrzyniak przegrał w walce wieczoru gali OKTAGON 54, która 2 marca odbyła się w Ostrawie. Polak został poddany duszeniem trójkątnym rękoma przez Patrika Kincla, mistrza organizacji w kategorii średniej.

Piotr Wawrzyniak rozpoczął ofensywnie pierwszą odsłonę, szybko próbując zaskoczyć przeciwnika seriami. Polak swoimi akcjami zmuszał Patrika Kincla do przejścia do defensywy. Często dochodziło też do klinczu ze strony Wawrzyniaka, co dwukrotnie kończyło się nieintencjonalnym kolanem na krocze rywala. Polak był za to upominany przez sędziego. 

W dalszym ciągu Wawrzyniak od początku rundy starał się być bardzo aktywny w swojej ofensywie. W połowie odsłony Polak trafił rywala, który był przez chwilę naruszony. Wawrzyniak szybko do niego doskoczył, jednak starcie ponownie trafiło do klinczu, który Polak kontrolował do końca odsłony.

Piotr Wawrzyniak bardzo szybko przeszedł do klinczu pod siatką w rundzie trzeciej. Po blisko minucie zdołał nawet sprowadzić walkę do parteru, jednak Patrik Kincl odwrócił pozycję. Chwilę później to jednak Polak był z góry i zaraz znów przetoczenie, po którym Czech znalazł się na rywalu. Kincl świetnie pracował nad założeniem uchwytu, które się udało. Polak odklepał duszenie trójkątne rękoma.

Dla Patrika Kincla (MMA 28-10-0) była to czwarta walka pod szyldem OKTAGON MMA. W poprzednich starciach decyzjami sędziów pokonywał Samuela Kristofica i Karlosa Vemolę oraz znokautował w pierwszej odsłonie Alexa Lohorego. 

Wcześniej Czech walczył między innymi pod szyldem KSW, gdzie pokonał przed czasem Tomasza Drwala i Tomasza Romanowskiego, przegrał natomiast przez techniczny nokaut z Roberto Soldicem.

Piotr Wawrzyniak (MMA 12-6-0) tymczasowy tytuł OKTAGON MMA w kategorii średniej zdobył 29 grudnia 2023 roku na gali OKTAGON 51, przyjmując starcie na kilkanaście dni przed wydarzeniem i rozbijając w trzeciej rundzie Vlasto Cepo.

Wcześniej 33-latek zanotował cztery zwycięstwa pod szyldem BABILON MMA – dwukrotnie rozbił uderzeniami Adriana Błeszyńskiego, decyzją sędziów pokonał Tymoteusza Łopaczyka, natomiast przez nokaut w pierwszej rundzie pokonał Adama Łagunę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

Roshi

31,284 komentarzy 106,162 polubień

Dobrze wyszedl z opresji Kincl, a Wawrzyniak poszedl juz Berserk :bleed:

Odpowiedz polub

Avatar of J.K
J.K

Bellator
Welterweight

4,449 komentarzy 15,158 polubień

To było do wygrania. Szkoda, że się LPC odpaliło Wawrzyniakowi.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Dawid _Ozdoba-Legenda
Dawid _Ozdoba-Legenda

KSW
Heavyweight

6,038 komentarzy 13,166 polubień

Kincl będzie do wzięcia zaraz, ciekawe czy KSW jest w stanie przebić Oktagon. Jeśli chcą atakować duże hale w Czechach ponad 10 tysięczne w Pradze, czy Ostrawie, to powinni go ściągnąć.

Odpowiedz 1 Like

R
Rulimajk

WSOF
Welterweight

3,255 komentarzy 9,405 polubień

Kincl będzie do wzięcia zaraz, ciekawe czy KSW jest w stanie przebić Oktagon. Jeśli chcą atakować duże hale w Czechach ponad 10 tysięczne w Pradze, czy Ostrawie, to powinni go ściągnąć.

Ale pytanie za ile? Kincl jest już poniszczony przez kontuzje. Wawrzyniak go obijał 2 rundy gdyby nie lpc to by go skończył. Sądzę, że czołówka KSW go robi teraz.

Odpowiedz 3 polubień

click to expand...
Avatar of Enigma93
Enigma93

Jungle Fight
Bantamweight

225 komentarzy 323 polubień

Ale pytanie za ile? Kincl jest już poniszczony przez kontuzje. Wawrzyniak go obijał 2 rundy gdyby nie lpc to by go skończył. Sądzę, że czołówka KSW go robi teraz.

W 84 tylko Pawlak go robi

Odpowiedz polub

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,858 komentarzy 70,809 polubień

Kurde tak jak oglądam walki Kincla on zawsze miał taki styl.

Armaniemu też dał się wystrzelać a potem skontrował i dobił.

Vemola też 2 rundy napierał a ten tylko bronił obaleń i kontrował.

Wawrzyniak w sumie sam sobie narzucił tempo.

Jedynie Soldić miał jeszcze tyle sił by go ubić, co by nie mówić pepik z nim wytrzymał 3 rundy.

Odpowiedz 5 polubień