Nieudanie rozpoczął się 2024 rok dla Polaków walczących za granicą. Adam Pałasz kontrolował starcie ze Stuartem Austinem, jednak ostatecznie został naruszony i poddany w drugiej rundzie. Pojedynek odbył się na gali OKTAGON 52, która miała miejsce 27 stycznia w Newcastle.

Początek starcia skupił się głównie na stójce, w której aktywniejszy był Adam Pałasz (MMA 9-3-0). Jego przeciwnik głównie skupiał się na kontrach, jednak po niecałej minucie sam zdecydował się przejść do ofensywy i zaczął spychać Polaka pod siatkę. Stuart Austin (MMA 18-8-0) spróbował sprowadzenia, które dobrze wybronił „Adaś z Jawora”, ale akcja przeniosła się do klinczu pod siatką. Po rozerwaniu uchwytu obaj dobrze trafiali w stójce i to Polak był aktywniejszym zawodnikiem. Pod koniec odsłony Austin trafił świetnym podbródkowym, jednak chwilę później Pałasz odpowiedział udaną kombinacją. Anglik ponownie próbował schodzić do parteru, jednak Polak w dalszym ciągu świetnie bronił obaleń.

Adam Pałasz dobrze rozpoczął też drugą rundę, starając się atakować przeciwnika pojedynczymi ciosami, które były celne. Stuart Austin znów spróbował sprowadzenia, które za pierwszym razem mu nie wyszło, jednak za drugim razem było udane. W parterze Anglik zadawał uderzenia i nie dawał Polakowi wstać. „Adaś z Jawora” za wszelką cenę starał się podnieść i udało mu się to w połowie odsłony. Pod siatką Pałasz zadawał celne ciosy i sam spróbował sprowadzenia, które świetnie wybronił Austin. Po chwili Anglik trafił łokciem, Polak był naruszony i osunął się na matę, a tam Austin szybko doskoczył do rywala, zadał kilka uderzeń, a chwilę później przeszedł do poddania, którym zakończył starcie.

Dla Adama Pałasza była to piąta walka pod szyldem organizacji OKTAGON MMA. W dotychczasowych starciach pokonywał Donalda Cosica, Tadeja Dajcmana i Sofianego Boukichou, przegrał natomiast z Lazarem Todevem. Wcześniej „Adaś z Jawora” walczył dla takich organizacji, jak ACA, FEN czy RWC.

Stuart Austin po raz drugi wszedł do klatki OKTAGON MMA. W debiucie pokonał jednogłośną decyzją sędziów Johna Wintera. Wcześniej „He-Man” walczył między innymi w organizacji PFL, gdzie wygrał z Sofianem Boukichou, przegrywał natomiast przed czasem z Renanem Ferreirą i Bruno Cappelozzą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Polish Experiment
Polish Experiment

Jungle Fight
Light Heavyweight

415 komentarzy 334 polubień
Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

3,389 komentarzy 10,511 polubień
Avatar of Roshi
Roshi

NoLife FC

30,109 komentarzy 101,750 polubień

CCA i wszystko jasne :beczka:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

10,915 komentarzy 24,485 polubień
Avatar of majkelo89
majkelo89

UFC
Middleweight

13,007 komentarzy 47,548 polubień
Avatar of J.K
J.K

Bellator
Bantamweight

3,952 komentarzy 13,296 polubień
Avatar of Roshi
Roshi

NoLife FC

30,109 komentarzy 101,750 polubień

CCA i wszystko jasne :beczka:

Ostaszewski + Daria + WCA + Czeczeni + lewatywy

Typ, który wjeżdżał i rozjeżdżał nagle po tylu wygranych zamienia się we wstecznego kangura WTF???????????????

WCA do zdelegalizowania.

tutaj to zostawie.. :awesome:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

EFC Africa
Lightweight

2,809 komentarzy 7,864 polubień
Avatar of Starvin' Marvin
Starvin' Marvin

Jungle Fight
Bantamweight

227 komentarzy 906 polubień