oktagon 40 siwiec kozma

Łukasz Siwiec przegrał z Davidem Kozmą w walce wieczoru gali OKTAGON 40. Po wyrównanym starciu Czech triumfował przez niejednogłośną decyzję. Siwiec został zatem wyeliminowany w pierwszej rundzie turnieju OKTAGON MMA, w którym pula nagród wynosi 1 milion euro.

Polak rozpoczął pojedynek od niskiego kopnięcia. Obaj zawodnicy nie podejmowali zbędnego ryzyka i nie wyprowadzali wielu uderzeń w pierwszej minucie starcia. Siwiec obijał Czecha pojedynczymi kopnięciami. W końcu Kozma zdecydował się na przeniesienie akcji do parteru. David zajął pozycję z góry, skąd mógł atakować Łukasza ciosami. Po niecałych dwóch minutach kontroli w parterze, zawodnicy wrócili do stójki. David jeszcze raz poszukał sprowadzenia, ale tym razem Łukasz nie pozwolił się utrzymać na macie. Czech przeszedł zatem do klinczu. Siwiec został dociśnięty plecami do siatki. W tym położeniu Łukasz i David przeczekali do końca odsłony.

Na początku drugiej rundy Siwiec zaatakował latającym kolanem. Łukasz ruszył na przeciwnika z kolejnymi uderzeniami, na co Kozma odpowiedział próbą zapaśniczą. Polak skontrował i to on znalazł się w górnej pozycji. Czech leżał na plecach, a Siwiec aktywnie pracował ciosami w parterze. Siwiec ruszył po dźwignię na nogę, ale przez to stracił korzystną pozycję. Kozma skontrolował plecy Łukasza i teraz to on panował nad sytuacją na ziemi. Akcja przeniosła się do klinczu pod siatką, lecz po chwili David posadził Łukasza na matę. Polak ponownie wstał i tym razem udało mu się rozerwać uchwyt. Teraz to Siwiec ruszył po sprowadzenie. Panowie zamienili się pozycją i jednak to Kozma zapisał na swoje konto udane obalenie. Tempo walki zwolniło, a Czech utrzymał inicjatywę w parterze aż do syreny kończącej rundę.

Kozma wywierał presję w stójce po rozpoczęciu ostatniej odsłony. David pracował ciosami prostymi, spychając Polaka w kierunku siatki. Kozma zdecydował się na dociśnięcie Łukasza do siatki, a następnie zanotował kolejne skuteczne obalenie. Siwiec pozwolił swojemu rywali na skontrolowanie pleców. Łukasz świetnie uwolnił się z uchwytu i zajął pozycję z góry. Polak wpiął się za plecy, po czym zapiął duszenie. Kozma długo walczył o przetrwanie, Siwiec był o krok od zwycięstwa. Ostatecznie Czech zrzucił z siebie Siwca i przejął inicjatywę w parterze. Ostatnia minuta pojedynku należała do Kozmy, który rozbijał Łukasza z górnej pozycji. Po trzech rundach walki sędziowie punktowi niejednogłośnie orzekli o zwycięstwie Davida Kozmy.

77,1 kg: David Kozma pok. Łukasza Siwca przez niejednogłośną decyzję (28-29, 29-28, 29-28)

Pełne wyniki gali OKTAGON 40

W turnieju OKTAGON MMA bierze udział 16 zawodników kategorii półśredniej. Pula nagród wynosi 1 milion euro, a zwycięzca rywalizacji otrzyma czek w wysokości 300 tysięcy euro. Cały turniej zostanie rozstrzygnięty w trakcie pięciu gal zorganizowanych w 2023 roku.

Łukasz Siwiec zachowa jednak szansę na powrót do rywalizacji. Ciekawym pomysłem organizacji, który będzie umożliwiał powrót przegranego zawodnika do turnieju, jest tzw. „lucky losers”. Po zakończeniu pierwszej rundy, fani będą głosować, aby zdecydować, kto zostanie pierwszym i drugim „szczęśliwym przegranym”. Ci zawodnicy zostaną następnie umieszczeni w pojedynkach rezerwowych przeciwko dwóm zawodnikom wybranym przez organizację OKTAGON MMA. Ta zasada będzie powtarzana w całym turnieju po każdej rundzie. Jeśli na którymś etapie będzie potrzebne zastępstwo z powodu kontuzji, fani będą głosować na zwycięzcę walk rezerwowych z danej rundy, który dzięki temu powróci do turnieju.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Genialny Żółw
Genialny Żółw

Roshi

31,777 komentarzy 108,052 polubień

Przekrecili Siwca ::really::

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Kadczers
Kadczers

M-1 Global
Welterweight

3,739 komentarzy 3,414 polubień

Wspaniały występ Polaka. .. taki klasyczny.. :kis:

Odpowiedz 1 Like

B
BlindTK

Oplot Challenge
Light Heavyweight

147 komentarzy 197 polubień

Półamator wyszedł do zawodowca i prawie wygrał, nie jest źle, w KSW się odnajdzie Siwiec.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,637 komentarzy 26,728 polubień

60k zarobił
Wiec nie jest zle ale mogło być lepiej
Szkoda

Odpowiedz 1 Like