Poznaliśmy jedną z walk, która odbędzie się na majowej gali OKTAGON 24. Marcin Naruszczka (MMA 21-9-2) skrzyżuje rękawice z Ericiem Spicelym (MMA 12-6-0).

Amerykanin to były zawodnik organizacji UFC, gdzie poddawał Thiago Santosa i Alessio Di Chirico, przegrał natomiast przed czasem z Antonio Carlosem Juniorem, Geraldem Meerschaertem i Darrenem Stewartem. Po trzech przegranych w UFC „Zebrinha” stoczył dwa udane starcia pod szyldem CES, gdzie odprawił rywali w pierwszych rundach, po czym ponownie otrzymał możliwość zawalczenia w UFC, jednak decyzją sędziów przegrał z Deronem Winnem.

W 2019 i 2020 roku Spicely miał zaplanowane kolejne walki w UFC – ze starcia z Brendanem Allenem wyeliminowała go kontuzja, następnie Punahele Soriano doznał urazu, a ostatecznie marcowe wydarzenie zostało odwołane, gdzie miał skrzyżować rękawice z Romanem Kopylovem. W sierpniu ubiegłego roku Spicely miał zmierzyć się z Markusem Perezem, jednak nie zrobił od wagi, co doprowadziło do jego zwolnienia z UFC.

W styczniu 2021 roku Eric Spicely powrócił do startów. Na gali UAE Warriors & EFC 32 w zaledwie 55 sekund został znokautowany przez Rinata Fakhretdinova.

Polak wejdzie po raz pierwszy do klatki w 2021 roku. W poprzednich dwóch walkach, które stoczył w 2020 roku, pokonał przez nokaut Marko Radakovica i niejednogłośnie na punkty wygrał z Ivanem Cosicem.

Wcześniej w swojej karierze Naruszczka pokonywał między innymi Filipa Tomczaka czy Pawła Brandysa, przegrywał natomiast z Leandro Bispo, Andrzejem Grzebykiem i Rafałem Haratykiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

m
maaciej4

Jungle Fight</br><b> Light Heavyweight</b>

405 komentarzy 844 polubień

No to Marcin underdogiem, Eric w UFC zawalczył z nazwiskami które do dzisiaj tam walczą wiec doświadczenie zebrane spore. Swoją droga widzę kolejny zawodnik Mirka w Oktagon :enterthehorwitch:

Odpowiedz 2 polubień

undecided2842

Jungle Fight</br><b> Featherweight</b>

248 komentarzy 329 polubień

Patrząc na dyspozycję Naruszczki z jego ostatniej walki na FEN'ie gdzie właściwie wygrał wałkiem to nie wróżę mu zwycięstwa w tej walce.

Odpowiedz polub

Vvallachia

BAMMA </br><b> Light Heavyweight</b>

1,016 komentarzy 911 polubień

Solidny zawodnik jak na wyjebkę z UFC

Odpowiedz 1 Like

Kadczers

EFC Africa </br><b> Bantamweight</b>

2,740 komentarzy 1,339 polubień

Niech walczy skoro do FEN ściąga maszt powoli ...

Odpowiedz polub

Średniej wielkości znawca

Oplot Challenge </br><b> Light Heavyweight</b>

144 komentarzy 266 polubień

Fajne starcie, cieszy mnie to.

Naruszczkę powinni dać Janikowskiemu tak swoją drogą.

Odpowiedz 2 polubień

pyrazgr

Maximum FC </br><b> Heavyweight</b>

1,737 komentarzy 1,180 polubień