Kolejne gwiazdy Charytatywnego Meczu: Bokserzy vs Zawodnicy MMA ogłoszone. Już 2 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim, do walki na boisku staną Izu Ugonoh Artur Szpilka. Tym samym dołączyli oni do innych ogłoszonych już gwiazd sportów walki z Polski, wśród których są m.in. Marcin Różalski, Artur Sowiński i Jan Błachowicz.

Polska czołówka świata sztuk walki spotka się w Gorzowie, aby wesprzeć chorującego na nowotwór Aleksa – podopiecznego Fundacji Cancer Fighters. U 14-letniego Aleksa lekarze stwierdzili guz złośliwy kości piszczelowej osteosarcoma z patologicznym złamaniem kości. Niestety jego nogi nie udało się uratować i chłopiec potrzebuje specjalistycznej protezy, która ułatwi mu codzienne funkcjonowanie.

Właśnie dlatego Fundacja Cancer Fighters oraz bokserzy i zawodnicy mieszanych sztuk walki, z Michałem Materlą na czele, zdecydowali się zorganizować specjalne wydarzenie, którego głównym celem będzie zbiórka pieniędzy na protezę dla Aleksa. Cała zebrana podczas meczu piłkarskiego kwota zostanie przekazana na jej zakup.

 

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.