daw2

Aż cztery zestawienia ogłosiła dzisiaj korporacja ZUFFA, które dodane zostaną do gali UFC Fight Night 76 w Japonii.

Wiemy już, że w walce wieczoru Josh Barnett (MMA 33-7) podejmować będzie Roya Nelsona (MMA 20-11), a w drugim wydarzeniu gali Gegard Mousasi (MMA 37-5-2) zmierzy się z Roanem Carneiro (MMA 20-9). Dodatkowo ujrzymy powrót do oktagonu Kyojiego Horiguchiego (MMA 15-2). Przeciwnik Japończyka ogłoszony zostanie w najbliższych tygodniach. Kyoji w UFC stoczył do tej pory pięć walk, z czego cztery wygrał. W ostatnim boju walczył o tytuł z Demetriousem Johnsonem (MMA 22-2-1). To właśnie ta konfrontacja przyniosła mu jedyną porażkę w największej na świecie organizacji MMA. Demetrious na sekundę przed końcem walki poddał Horiguchiego balachą.

W drugim ogłoszonym zestawieniu Li Jingliang (MMA 10-3) podejmować będzie Kiichiego Kunimoto (MMA 18-6). Podobnie jak jego rodak Kyoji, Kunimoto przegrał w ostatnim boju psując sobie bilans trzech zwycięstw z rzędu, które uzbierał w UFC – został poddany przez Neila Magny’ego (MMA 15-3). Chińczyk Jingliang jest byłym mistrzem organizacji Legend FC i w przeciwieństwie do wyżej wymienionej dwójki, z ostatniego pojedynku wyszedł zwycięsko. Znokautował Dhiego Limę (MMA 10-4), czym przyczynił się do zwolnienia Brazylijczyka.

Do oktagonu w Japonii wejdzie również Matt Hobar (MMA 9-3), który stoczy bój z Norifumim Yamamoto (MMA 18-6, 1NC). Popularny „Kid Yamamoto” nie ma ostatnio szczęścia w MMA. Od 2009 roku wygrał tylko jedną walkę na aż siedem starć! Udało mu się zwyciężyć z Federico Lopezem (MMA 8-5), lecz było to w 2010 roku na gali Dream 14.  Później przegrywał (już w UFC) z Johnsonem, Uyenoyamą, Lee, a w ostatnim boju zaliczył no-contest z Romanem Salazarem (MMA 9-3, 1NC), który nie był w stanie kontynuować walki po nieintencjonalnym faulu.

Czwartym zestawieniem dodanym do karty walk gali UFC Fight Night 76, będzie finał nowego reality show „Road to UFC: Japan”, który prowadzony jest przez Barnetta oraz Nelsona. Nazwiska finalistów poznamy świeżo przed galą.

15 KOMENTARZE

  1. Niech dorzucą jeszcze Kyunkg Ho Kanga

    Podobnie jak Zombiak musi odbyc sluzbe wojskowa. Wroci za 2 lata.

  2. Ej Rin jest spoko! Jeszcze Wam pokaże hejterzy! A gościem, który nie trzyma gardy jest Katsunori Kikuno.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.