daw2

Aż cztery zestawienia ogłosiła dzisiaj korporacja ZUFFA, które dodane zostaną do gali UFC Fight Night 76 w Japonii.

Wiemy już, że w walce wieczoru Josh Barnett (MMA 33-7) podejmować będzie Roya Nelsona (MMA 20-11), a w drugim wydarzeniu gali Gegard Mousasi (MMA 37-5-2) zmierzy się z Roanem Carneiro (MMA 20-9). Dodatkowo ujrzymy powrót do oktagonu Kyojiego Horiguchiego (MMA 15-2). Przeciwnik Japończyka ogłoszony zostanie w najbliższych tygodniach. Kyoji w UFC stoczył do tej pory pięć walk, z czego cztery wygrał. W ostatnim boju walczył o tytuł z Demetriousem Johnsonem (MMA 22-2-1). To właśnie ta konfrontacja przyniosła mu jedyną porażkę w największej na świecie organizacji MMA. Demetrious na sekundę przed końcem walki poddał Horiguchiego balachą.

W drugim ogłoszonym zestawieniu Li Jingliang (MMA 10-3) podejmować będzie Kiichiego Kunimoto (MMA 18-6). Podobnie jak jego rodak Kyoji, Kunimoto przegrał w ostatnim boju psując sobie bilans trzech zwycięstw z rzędu, które uzbierał w UFC – został poddany przez Neila Magny’ego (MMA 15-3). Chińczyk Jingliang jest byłym mistrzem organizacji Legend FC i w przeciwieństwie do wyżej wymienionej dwójki, z ostatniego pojedynku wyszedł zwycięsko. Znokautował Dhiego Limę (MMA 10-4), czym przyczynił się do zwolnienia Brazylijczyka.

Do oktagonu w Japonii wejdzie również Matt Hobar (MMA 9-3), który stoczy bój z Norifumim Yamamoto (MMA 18-6, 1NC). Popularny „Kid Yamamoto” nie ma ostatnio szczęścia w MMA. Od 2009 roku wygrał tylko jedną walkę na aż siedem starć! Udało mu się zwyciężyć z Federico Lopezem (MMA 8-5), lecz było to w 2010 roku na gali Dream 14.  Później przegrywał (już w UFC) z Johnsonem, Uyenoyamą, Lee, a w ostatnim boju zaliczył no-contest z Romanem Salazarem (MMA 9-3, 1NC), który nie był w stanie kontynuować walki po nieintencjonalnym faulu.

Czwartym zestawieniem dodanym do karty walk gali UFC Fight Night 76, będzie finał nowego reality show „Road to UFC: Japan”, który prowadzony jest przez Barnetta oraz Nelsona. Nazwiska finalistów poznamy świeżo przed galą.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

16 KOMENTARZE

 1. Obled

  Niech dorzucą jeszcze Kyunkg Ho Kanga

  Podobnie jak Zombiak musi odbyc sluzbe wojskowa. Wroci za 2 lata.

 2. Ej Rin jest spoko! Jeszcze Wam pokaże hejterzy! A gościem, który nie trzyma gardy jest Katsunori Kikuno.

 3. gojilla

  Japończycy nie są do końca normalni… 😐

  To akurat można stwierdzić po tym jak cenzurują porno:/

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.