Nick Newell dostanie szansę walki w programie prezydenta UFC. Zawodnik, który urodził się bez lewej dłoni, zawalczy w Dana White’s Contender Series. Jak wiemy program ten jest idealną przepustką do występów w największej organizacji MMA na świecie. Informację o walce Newella jako pierwsze podało ESPN.com.

Newell od jakiegoś czasu mocno nawoływał o szansę walki w UFC. Amerykanin może pochwalić się rekordem 14 zwycięstw oraz tylko jednej porażki. Tą zadał mu znany ze swoich brutalnych występów były mistrz kategorii lekkiej organizacji WSOF, Justin Gaethje. 32-letni Nick wrócił ostatnio z emerytury pokonując Sonny’ego Luque na LFA 35.

13 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że nie zawalczy w UFC. Niech spełnia marzenia, itd, ale nie uważam, by powinien walczyć z pełnosprawnymi zawodnikami.

 2. Mam nadzieję, że nie zawalczy w UFC. Niech spełnia marzenia, itd, ale nie uważam, by powinien walczyć z pełnosprawnymi zawodnikami.

  On już z nimi walczy i wygrywa, więc dlaczego nie?

 3. Mam nadzieję, że nie zawalczy w UFC. Niech spełnia marzenia, itd, ale nie uważam, by powinien walczyć z pełnosprawnymi zawodnikami.

  Przeciez on juz nie jednego najebal i w UFC tez to bedzie robil… Naszego Sajewskiego czy Bandla by rozjebal jak gnoj po polu…

 4. "Dam sobie rękę uciąć jak przegram" – Nick przed eliminatorem do UFC parę lat temu. Od tego czas jednak nikt nie poddał go balachą na tą rękę. A serio trzymam kciuki a on połowicznie

 5. Ten jego kikut jest jak łokieć, to powinno być tez jakoś regulaminowo powiedziane kiedy może nim uderzać.

  A teraz jak jest uregulowane bicie lokciem? 😆

 6. On już z nimi walczy i wygrywa, więc dlaczego nie?

  + @Grubas

  Wiem, że walczy i wiem, że wygrywa. Właśnie chodzi o ten kikut, którego nie da się jednoznacznie określić jako atut lub wadę. Czy gdyby gość miał trzy pełnosprawne ręce też byście optowali za jego startami ze "standardowymi" zawodnikami? Z uwagi na jego wyjątkowość oraz brak  indywidualnych regulacji nie podoba mi się pomysł uczestnictwa Newella w pełnosprawnym MMA. Nie mam nic do gościa, nie szydzę, itd. Po prostu nie umiem określić, czy to już są ciosy łokciem, czy nie. Niestandardowa sytuacja, brak regulacji. Nie kupuję tego.

 7. Tak szczerze, to jeśli UFC nie będzie mu skarmiać kolesi z dolnej półki, to przewiduję bolesną weryfikację. Gość jest jak na mój gust cokolwiek przehajpowany, Gaethje zgnoił go niemiłosiernie, a i w kilku innych walkach, których nie wygrał szybkim duszeniem, nie wyglądał tak blaskomiotnie (jedną wymęczoną decyzję jak mój gust powinien przegrać – z Cogginsem, owszem, było to dawno, ale nie zauważyłem wielkiego postępu w jego późniejszych walkach, może jest, tylko przez dużą przerwę nie widać), a wśród pokonanych brak jakichś znanych nazwisk (nawet z tego, że ich właścicieli wyjebano z UFC), nie bez powodu prawie w każdej był dużym faworytem. Jeśli trafi do UFC, będzie walczyć w lekkiej, która jest bardzo mocno obsadzona, tam widzę go maks. gdzieś w środku peletonu.

  Jeżeli Danka chciałby przypodobać się jeszcze jednej grupie, niech zaoferuje też spot Dakocie Cochrane'owi (który bardzo lubi przegrywać przez duszenie od tyłu) i zrobi walkę między nimi.

 8. A teraz jak jest uregulowane bicie lokciem? 😆

  Bardziej chodzi o to, że do końca nie wiadomo jak określić kikuta, rękawicy nie założy, a do łokcia kawałek.

 9. Bardziej chodzi o to, że do końca nie wiadomo jak określić kikuta, rękawicy nie założy, a do łokcia kawałek.

  No rozumiem, ale teraz można lutować z łokcia w każdej pozycji i z każdego kąta (no oprócz tego bzdurnego 12-6). . . jakie to ma znaczenie ? Mnie się wydaje, że żadnego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.