Według informacji, jaką podał portal MMA Fighting, (nie)pełnosprawny zawodnik wszechstylowej walki wręcz, Nick Newell, wystąpi na październikowej gali Bellator 250. Jego oponentem będzie doświadczony Zach Zane.

Obaj panowie mieli zmierzyć się już ze sobą na marcowym wydarzeniu, aczkolwiek zostało ono odwołane ze względu na pandemię koronawirusa.

Newell ma niewykształcone lewe ramię, jednak mimo to udowadnia, że jest w stanie rywalizować ze zdrowymi zawodnikami, którzy reprezentują naprawdę wysoki poziom. Co ciekawe, popularny „Notorious” dwa lata temu był o krok od podpisania kontraktu z UFC, lecz przegrał swój pojedynek w programie Dana White’s Contender Series. W 2019 roku zasilił szeregi organizacji Bellator. Od tego czasu stoczył pod jej szyldem dwie walki. Ostatni raz w oktagonie był widziany w październiku ubiegłego roku, kiedy to przegrał z Mannym Muro przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Z kolei Zane aktualnie przeplata zwycięstwa z porażkami. 30–latek także musiał uznać wyższość rywala w zeszłorocznej edycji wspomnianego już wcześniej programu DWCS. Hawajczyk swój ostatni pojedynek stoczył na gali z numerem 246, gdzie pokonał Nainoa Dunga przez jednogłośną decyzję sędziów.

Bellator 250 odbędzie się 29 października. W walce wieczoru dojdzie do długo wyczekiwanego starcia mistrzowskiego w kategorii średniej pomiędzy Gegardem Mousasim i Douglasem Limą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.