Diaz

Nick Diaz może wrócić do oktagonu już w sierpniu.

Komisja Sportowa Stanu Nevada podczas posiedzenia we wtorek poszła na ugodę z Diazem i zredukowała karę jego zawieszenia. Jak podaje mmafighting, Diaz został zawieszony na 18 miesięcy (retroaktywnie) i ukarany grzywną w kwocie stu tysięcy dolarów w związku ze sprawą jego wpadki na teście antydopingowym po gali UFC 183, która odbyła się 31 stycznia 2015 roku. W organizmie Nicka wykryto wtedy marihuanę.

Popularny zawodnik UFC będzie mógł ponownie zawalczyć już 1 sierpnia. Ugoda została jednogłośnie zaakceptowana przez komisarzy NAC.

Początkowo, NAC zawiesiło Diaza (MMA 26-9) na pięć lat i ukarało grzywną w wysokości 165 tysięcy dolarów. Długość zawieszenia wzbudziła ogromne kontrowersje nie tylko w świecie MMA, ale także wśród fanów innych dyscyplin sportu, polityków i celebrytów. W sprawie skrócenia kary Diaza wysłano nawet internetową petycję do Białego Domu, na której znalazło się ponad sto tysięcy podpisów.

Fani Nicka Diaza odetchnęli z ulgą. Zawodnik może zawalczyć już latem.

4 KOMENTARZE

  1. spoko, w przeciwieństwie do sterydów nawet odpowiednio zastosowana mały ma wpływ ta używka na wynik sportowy, więc jestem na plus

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.