Nicco Montano w unikalny sposób dowiedziała się o odebraniu jej tytułu mistrzowskiego UFC. Była już posiadaczka pasa UFC wyznała w podcaście The MMA Hour z Lukiem Thomasem, iż nikt z organizacji nie poinformował ją o tym ruchu, a sama zawodniczka zobaczyła tę informację na Instagramie.

Przeglądałam sobie Instagram i zobaczyłam wywiad z Daną White, który powiedział, że odbierają mi tytuł. Wychodziłam właśnie ze szpitala i powiedziałam jedynie: No dobrze…

29-latka trafiła do szpitala w trakcie cięcia wagi przed walką na UFC 228 z Valentiną Shevchenko, która ostatecznie została odwołana.

Na pewno byłam trochę smutna, według mnie to bardzo okrutne. Nie chciałam w tamtym momencie mieć nic do czynienia z UFC. Z początku zareagowałam nieco agresywnie. Prawie się zabiłam dla firmy, która nawet nie zadzwoni, aby zapytać czy żyję, czy wszystko ze mną OK.

Z biznesowej perspektywy mogę zrozumieć co musieli zrobić, ale patrząc na ich działania w przeszłości, jest to trochę niesprawiedliwe. Czy zostanę w UFC? Chciałabym tego, bo muszę zmierzyć się w końcu z Valentiną. Czasem tylko zadaję sobie pytanie – czy coś innego mnie jeszcze do tego motywuje?

Zawodniczka zdradziła, że podczas ostatniego tygodnia przed walką ważyła 144 funty. Przypomnijmy, że miała ona zrobić limit kategorii muszej, który wynosi 125 funtów.

Myślę, że miałam odpowiednią ilość czasu. Przyjechałam trochę cięższa niż zwykle więc chciałam przyśpieszyć cięcie wagi. Wiedziałam o tym od samego początku. Cały obóz przygotowawczy tak naprawdę był pod zrzucenie dodatkowym kilogramów.

Ich działania są niesprawiedliwe, bo nie powinnam się dowiedzieć o tym z Instagrama. W tym wszystkim nie ma żadnej konsekwencji. Zrobili tyle tymczasowych pasów, ale mnie pozbawili prawdziwego tytułu przez problemy zdrowotne. Stworzyli tyle tymczasowych tytułów przez problemy zdrowotne innych zawodników. Jak to wszystko więc działa?

44 KOMENTARZE

 1. Typiara nie potrafi stanąć do walki w kategorii w której ma pas i jeszcze jest niezadowolona.

 2. Profesjonalizm nakazywał zrobić wagę, zapisaną w kontrakcie na walkę, bez względu na okoliczności. Wiedziala, ze cięcie idzie wolniej to musiała zareagować odpowiednio wcześniej a nie czekać do ostatniego tygodnia. Pas tymczasowy w sytuacji gdy mistrz nigdy nie bronił właściwego to byłaby kpina. Podsumowując Montano ma fart, że Dana tylko odebrał jej pas a nie wypierdolił z UFC na zbity pysk.

 3. Ile ważyła jak ja zabrali do szpitala? 144 funty? :DC:

  tego nikt nie wie, ale nie sądzę, żeby fakt iż w poniedziałek ważyła 145 funtów był jakiś zatraważający, w słomkowej dziewczyny tną po 15/20 funtów, jak nie wierzysz popatrz sobie na info kalifornijskiej komisji po gali w Los Angeles, normalka,że w tych wagach się tyle tnie. TJ ciął 20 funtów w jeden dzień, dwie dziewczyny ze słomkowej po 15 funtów np.

 4. Ulaniec ma pretensje. I jeszcze naiwna mysli, ze Dana to dobry wujek i pusci jej to plazem. Szkoda tylko ze na tego insta nie wrzucala swojej wagi

 5. tego nikt nie wie, ale nie sądzę, żeby fakt iż w poniedziałek ważyła 145 funtów był jakiś zatraważający, w słomkowej dziewczyny tną po 15/20 funtów, jak nie wierzysz popatrz sobie na info kalifornijskiej komisji po gali w Los Angeles, normalka,że w tych wagach się tyle tnie. TJ ciął 20 funtów w jeden dzień, dwie dziewczyny ze słomkowej po 15 funtów np.

  Ważenie kontrolne było we wtorek w tygodniu walki i wtedy miała 144 lbs. Może nie aż tak dużo ale widocznie dla jej organizmu to było zbyt wiele

 6. Ważenie kontrolne było we wtorek w tygodniu walki i wtedy miała 144 lbs. Może nie aż tak dużo ale widocznie dla jej organizmu to było zbyt wiele

  No i patrząc na przykłady innych zawodników/zawodniczek, to nie było aż tak drastyczne, albo nieprofesjonalne – bycie w tej wadze na kilkadziesiąt godzin przed ważeniem.

  Natomiast tak jak piszesz może dla jej organizmu to było za dużo, ale to jej wina, bo dała się przymusić do walki nie mając wyleczonej kontuzji i miała ograniczone możliwości zbijania tej wagi.

  Ten cały "konflikt" jest śmieszny. Szewczenko koniecznie chce być kojarzona z Montano, nie sądzę, żeby te jej opinie to była jakaś gra, ale efekt będzie taki, że kibice będą ją kojarzyć głównie z Nicco i ich beefem.

  To jest jakiś PRowy koszmar szczerze powiedziawszy, dla zawodniczek, UFC i sportu. Wygląda to wszystko bardzo amatorsko.

 7. Oglądając wideo z ważenia dowiedziałem się o jej istnieniu i że jest mistrzynią :mamedwhat:

  Ej, bez kitu, ja podobnie, o trzeciej dywizji kobiecej i o tej lasce dowiedziałem się dopiero jak pojawił się news, że nie zrobiła wagi. Ogólnie newsy o kobiecym MMA przewijam (chyba, że dotyczą ładnej laski), ale tutaj to sam się zaskoczyłem. Wprawdzie gdzieś już to nazwisko słyszałem, ale nie skojarzyłbym.

 8. hamuj zwieracze 99dicks i czekaj na bana

  Ty już je hamujesz przed wyjściem do szkoły gdzie cie biją dzieciaku.

 9. Dawno mi tak ktoś ciśnienia nie podniósł jak ta montano

  Jeśli nie chcesz otrzymać kolejnej żółtej kartki to na Twoim miejscu bym panowała nad ciśnieniem.

 10. Jeśli nie chcesz otrzymać kolejnej żółtej kartki to na Twoim miejscu bym panowała nad ciśnieniem.

  Dalem cenzurę do posta a tu wielkie oburzenie. To forum mma a nie forum odnosnie książek typu ,,poczytaj mi mamo"

  Lol po co ta spina :shy:

 11. Dalem cenzurę do posta a tu wielkie oburzenie. To forum mma a nie forum odnosnie książek typu ,,poczytaj mi mamo"

  Lol po co ta spina :shy:

  Taka, że nawet z cenzurą nie ma pozwolenia na takiego typu komentarze, które są wysoko postawioną obrazą zawodniczki.

  To, że to forum MMA nie jest jednoznaczne z tym, że można pisać takie komentarze jak Twój.

  Opanuj się więc, bo to naprawdę było nie na miejscu 😉

 12. Taka, że nawet z cenzurą nie ma pozwolenia na takiego typu komentarze, które są wysoko postawioną obrazą zawodniczki.

  To, że to forum MMA nie jest jednoznaczne z tym, że można pisać takie komentarze jak Twój.

  Opanuj się więc, bo to naprawdę było nie na miejscu 😉

  Ok, szanuje taka wypowiedź.  Dla mnie montano nie jest zawodniczka tylko tchórzem dlatego nie mam do niej szacunku. Swoje napisałem i amen.

 13. Ok, szanuje taka wypowiedź.  Dla mnie montano nie jest zawodniczka tylko tchórzem dlatego nie mam do niej szacunku. Swoje napisałem i amen.

  I gdybyś to tak napisał jak teraz, nie byłoby żadnego problemu 😉

 14. Taki był dobry powód, żeby tego kleszcza stąd wykurwić, wystarczyłoby żeby Cloud wstał lewą nogą i by było pozamiatane. A przyszła Madzia i wszystko załagodziła, kompletnie bez sensu :stevecarell:

 15. Taki był dobry powód, żeby tego kleszcza stąd wykurwić, wystarczyłoby żeby Cloud wstał lewą nogą i by było pozamiatane. A przyszła Madzia i wszystko załagodziła, kompletnie bez sensu :stevecarell:

  Ty a przypadkiem nie masz teraz godziny do porannego masturbowania się przed Karolem? Nie przeszkadzaj sobie.

  Masz, wkleję Ci nawet gifa bys nie musiał szukać zdjęć w Google

  :beczka:

  Milej zabawy

 16. Taki był dobry powód, żeby tego kleszcza stąd wykurwić, wystarczyłoby żeby Cloud wstał lewą nogą i by było pozamiatane. A przyszła Madzia i wszystko załagodziła, kompletnie bez sensu :stevecarell:

  Huehue napewno. Za takie ataki się tu banów nie dostaje.

  Montano nie wszystko mówi, ciekawe ile ważyła jak trafiła do szpitala.

 17. Jeśli nie chcesz otrzymać kolejnej żółtej kartki to na Twoim miejscu bym panowała nad ciśnieniem.

  :bleed:

 18. Żryj więcej ulańcu.

  0 zrozumienia dla zawodników, którzy wagę chcą zrobić na kilka chwil przed walką.

  Nie potrafisz robić wagi to nie jesteś sportowcem!

 19. Oglądając wideo z ważenia dowiedziałem się o jej istnieniu i że jest mistrzynią :mamedwhat:

  A teraz na Insta dowiadujesz się, że już nie jest. :beczka:

 20. Mam nadzieje ze nadejdzie taki moment że zawodnicy nie będą mogli ciąć wagi i każdy będzie walczył w swoich naturalnych limitach.

 21. Mam nadzieje ze nadejdzie taki moment że zawodnicy nie będą mogli ciąć wagi i każdy będzie walczył w swoich naturalnych limitach.

  Nie ma takiej opcji w żadnej poważnej organizacji.

 22. Nie ma takiej opcji w żadnej poważnej organizacji.

  Kiedyś nie było opcji na freaki, łokcie w parterze, 5 rund walki, na ważenie 2 dni przed, o robieniu przez zawodników show. Kto wie gdzie to zajdzie.

 23. Ją do tego szpitala wzięli chyba na kontrolę z powodu nadmiernej otyłości chyba.

  "Przyjechałam trochę bardziej ułana, niż zwykle…"

  Czyli mam bronić pasa, ale sobie najważniejszą rzeczą jaką mam do zrobienia zostawię na koniec.

  Niech walczy teraz z De Randame o

  tytuł idiotki roku.

 24. Kurwa typowe babskie odwracania kota ogonem.

  To tak jakbym ja zajebal pale i nie poszedl na drugi dzien do roboty i mial pretensje ze kurwa boss do mnie nie zadzwonil zeby zapytac jak sie czuje

  Hahahah, ja jebe

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.