Andre Ewell (MMA 14-4) został nowym przeciwnikiem Nathaniela Wooda (MMA 14-3) na galę UFC 232. Wood początkowo miał zmierzyć się z Tomem Duquesnoyem, jednak Francuz musiał wycofać się z tego zestawienia z powodu problemów zdrowotnych.

Nathaniel Wood to 25-letni zawodnik pochodzący z Anglii. W czerwcu ubiegłego roku zdobył tytuł wagi koguciej Cage Warriors, który udało mu się obronić dwukrotnie. Anglik w swoim debiucie w UFC poddał Johnny’ego Eduardo. „The Prospect”, jak wskazuje jego pseudonim, to jedna z największych nadziei młodego pokolenia MMA. Wood 12 z 14 zwycięstw zdobył przed czasem, w tym 9 przez nokaut.

Andre Ewell jest o 5 lat starszym zawodnikiem, który również w oktagonie wystąpił tylko jeden raz. Na wrześniowej gali UFC Fight Night 137 udało mu się pokonać przez niejednogłośną decyzję Renana Barao, byłego mistrza UFC w kategorii koguciej. Większość swojej kariery Ewell spędził na występach w organizacjach Gladiator Challenge oraz KOTC. Amerykanin 11 z 14 zwycięstw odniósł przed czasem.

Gala UFC 232 odbędzie się 29 grudnia w Las Vegas. Walką wieczoru tego wydarzenia będzie rewanż Jona Jonesa z Alexandrem Gustafssonem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.