lallala

Wyniki po przejściu:

Nate Marquardt bardzo mocno zaczął pojedynek z Jamesem Te Huną. Krótko po pierwszym gongu oznajmiającym rozpoczęcie rundy, trafił kolanem z klinczu w szczękę Te Huny. James starał się ratować sytuację i zainicjował obalenie, jednak to Nate wylądował na nim. Po ucieczce z niebezpiecznego parteru, walka trafiła pod siatkę, tam po raz kolejny zawodnicy wylądowali na macie, lecz tym razem Marquardt zdobył dosiad. Starając się uciec z tej pozycji, Te Huna oddał plecy, a później rękę, którą momentalnie Nate wychwycił. Dźwignia na staw łokciowy dopełniła obrazu walki, kończąc ją przed czasem na korzyć solidnego underdoga.

Jared Rosholt w swoim stylu przeleżał cały pojedynek na swoim przeciwniku w drugiej walce wieczoru gali UFC Fight Night 43. Amerykanin tylko w pierwszej rundzie był w tarapatach gdy, ku zdziwieniu wszystkich, to Soa Palelei zaczął obalać, i robił to nad wyraz skutecznie! Jednak od utalentowanego śpiewaka odwróciło się szczęście, gdy Jared zaczął wbijać się w swój własny zapaśniczy rytm. Dominacja Rosholta nastąpiła wraz z drugą rundą. Od środkowej odsłony pojedynku Jared zaczął tłamsić Soę tak jak to czynił z Danielem Omielańczukiem. W konsekwencji zapasów nie do przejścia, Jared Rosholt wygrał decyzją sędziowską 3x 30-27.

Niesamowicie emocjonujące i szybkie tempo miała walka Hatsu Hiokiego z Charlesem Oliveirą, głównie za sprawą tego drugiego. Brazylijczyk już od pierwszych sekund zaczął od presji i skrócił dystans. Po krótkim czasie walka przerodziła się w konfrontację grapplingową, w której raz jeden, raz drugi był w dominujących pozycjach. W drugiej rundzie Hioki nieintencjonalnie faulował Oliveirę. Gdy Charles wstawał z parteru po jednej z bitew parterowych, Japończyk włożył mu palce do oczu, przez co walka bliska była przerwania. Pojedynek jednak został wznowiony i chwilę później Oliveira po raz któryś raz poszedł po jakiś wariant duszenia. W całej walce często sam zaciągał do gardy Hatsa, gdy zakładał mu gilotyny czy duszenia d’arce. Tym razem jednak ciasna anakonda zmusiła Hatsa Hiokiego do odklepania. Była to pierwsza jego porażka przed czasem, co jest sporym osiągnięciem dla młodego Brazylijczyka zważywszy, że Hatsu walczy od 2002 roku i przez 12 lat zawodowych startów zdołał stoczyć aż 36 walk.

Walka wieczoru:

185 lbs: Nate Marquardt pok. Jamesa Te Hunę przez poddanie (balacha), runda 1., 4:34.

Główna karta:

265 lbs: Jared Rosholt pok. Soę Paleleiego przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
145 lbs: Charles Oliveira pok. Hatsa Hiokiego przez poddanie (peruwiański krawat-anaconda), runda 2., 4:32.
170 lbs: Robert Whittaker pok. Mike’a Rhodesa przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

Karta wstępna:

155 lbs: Jake Matthews pok. Dashona Johnsona przez poddanie (trójkąt), runda 3, 3:16.
135 lbs: Richie Vaculik pok. Roldana Sangchana przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27).
170 lbs: Vik Grujic pok. Chrisa Indicha przez TKO (uderzenia), runda 1., 4:55.
170 lbs: Neil Magny pok. Rodrigo de Limę przez TKO (uderzenia), runda 2, 2:32.
145 lbs: Daniel Hooker pok. Iana Entwistle’a przez TKO (łokcie w parterze), runda 1., 3:34.
205 lbs: Gian Villante pok. Seana O’Connella przez niejednogłośną decyzję (3x 29-28).

Poprzedni artykułUFC Fight Nights – typowanie
Następny artykułŁukasz Jurkowski po gali PROMMAC „Po Prostu Walcz”
W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.