Relacja i wyniki

Japończyk Yushin Okami (MMA 26-5) zapewnił sobie status pierwszego pretendenta do tytułu UFC w wadze średniej wypunktowując Nate’a Marquardta (MMA 30-10-2) na właśnie zakończonej gali UFC 122 w niemieckim Oberhausen.

Pojedynek czołowych średnich na świecie był wyrównany i zawierający znikomą ilość ofensywy. Okami od początku pojedynku próbował ustawiać rywala prawym prostym, po którym próbował obaleń. W pierwszej rundzie Japończyk zdobył pozycję z góry po dwóch nieudanych próbach gilotyny Marquardta, a gdy Nate wydostał się do stójki ponownie położył go na plecy. W drugiej odsłonie to zawodnik z Kolorado miał chwilowo pozycję z góry w parterze po ładnym rzucie z klinczu, dodatkowo pod koniec rundy mocno trafił przeciwnika prawym sierpowym. O wygranej w pojedynku zdecydowała ostatnia runda, która była bardzo wyrównana, ale to Okami był zawodnikiem cały czas naciskającym rywala.

Zapowiadane na drugi pojedynek wieczoru starcie Alessio Sakary z Jorge Riverą nie odbyło się. Włoch w dzień gali rozchorował się i był w stanie przystąpić do pojedynku. W to miejsce zaszczytu drugiej co do ważności walki gali dostąpił pojedynek Dennisa Sivera (MMA 17-7) z Andre Winnerem (11-5-1). Niemiec pochodzenia rosyjskiego nie zawiódł swoich kibiców i po trzech minutach twardych wymian posłał Anglika na deski kontrą lewym sierpowym i chwilę później zadusił zamroczonego rywala zza pleców.

Trzy pozostałe pojedynki głównej karty kończyły się decyzjami. Zwycięzca siódmego TUFa Amir Sadollah (MMA 4-2) gładko wypunktował niskimi kopnięciami pochodzącego z Polski, reprezentującego Niemcy Petera Sobottę (MMA 8-3). Inny zawodnik urodzony nad Wisłą Krzysztof Soszyński (MMA 22-10-1) zbił w stójce młodego Chorwata Gorana Reljica (MMA 8-3), a weteran Duane Ludwig (MMA 20-11) po ogromnych kłopotach w pierwszej rundzie, w dwóch kolejnych wyrwał wygraną Nickowi Osipczakowi (MMA 5-3).

W trzech dodatkowych walkach, które zmieściły się w transmisji zawodnicy wygrywali efektownie przed czasem. Białorusin Vladimir Matyushenko (MMA 25-4) zastopował w pierwszej rundzie znakomitego grapplera Alexandre Ferreirę (MMA 18-7), czeski zapaśnik Karlos Vemola (MMA 8-1) w swoim stylu zdemolował Setha Petruzelliego (MMA 12-6), a znany z pojedynku z Arturem Kadłubkiem Carlos Eduardo Rocha (9-0) zaliczył udany debiut w UFC poddając balachą na kolano Krisa McCraya (MMA 5-2).

Walka wieczoru:

185 lbs.: Yushin Okami pok. Nate’a Marquardta przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27

Główna karta:

155 lbs.: Dennis Siver pok. Andre Winnera przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:37 runda 1
170 lbs.: Amir Sadollah pok. Petera Sobottę przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
205 lbs.: Krzysztof Soszynski pok. Gorana Reljica przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
170 lbs.: Duane Ludwig pok. Nicka Osipczaka przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29

Pozostałe:

205 lbs.: Vladimir Matyushenko pok. Alexandre Ferreirę przez TKO (łokcie w parterze), 2:20 runda 1
170 lbs.: Pascal Krauss pok. Marka Scanlona przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
185 lbs.: Kyle Noke pok. Roba Kimmonsa przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:33 runda 2
205 lbs.: Karlos Vemola pok. Setha Petruzelliego przez TKO (uderzenia w parterze), 3:46 runda 1
170 lbs.: Carlos Eduardo Rocha pok. Krisa McCraya przez poddanie (balacha na kolano), 2:21 runda 1

Bonusy po 60 tys. $

Walki wieczoru: Pascal Krauss vs. Mark Scanlon
Nokaut wieczoru: Karlos Vemola
Poddanie wieczoru: Dennis Siver

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.