Po przegranej Jorge Masvidala w walce mistrzowskiej, UFC planuje zestawić rewanż „Gamebreda” z Natem Diazem. Przypomnijmy, stawką pierwszego starcia był wyjątkowy pas „BMF” czyli „największego skur*ysyna w MMA”. Teraz, jak poinformował Dana White, organizacja chce drugiej walki pomiędzy Masvidalem i Diazem. Według źródeł walka miałaby odbyć się 12 grudnia.

Masvidal (35-14 MMA) to niezwykle doświadczony zawodnik, który przez ostatnie lata zdobył ogromną rzeszę fanów. „Gamebred” w 2019 roku wygrał trzy razy odprawiając rywali przed czasem, w tym pobił rekord UFC nokautując Bena Askrena w 5 sekund. Obecnie zajmuje on 4. miejsce w rankingu UFC. W ostatnim pojedynku w oktagonie zawodnik musiał uznać wyższość mistrza kategorii półśredniej, Kamaru Usmana, który wygrał z Jorge przez decyzję sędziowską.

Diaz (20-12 MMA) nie walczył w oktagonie od czasu przegranej z Masvidalem na UFC 244 w Nowym Jorku. W swoich ostatnich 4 pojedynkach zawodnik osiągnął bilans 2-2. Wygrywał w tym czasie z Conorem McGregorem i Anthonym Pettisem. Co ciekawe, Nathan 2 razy bił się w 2016 roku i 2 razy w 2019 roku. Walka z „Gamebredem” zakończyła się przez TKO w 3. rundzie, kiedy to lekarz orzekł, że Diaz nie może dalej walczyć przez rozcięcie na twarzy. Zawodnik nie był zadowolony i protestował. W wielu wypowiedziach twierdził, że zaczynał prowadzić w tym pojedynku i wspominał o rewanżu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.