tuf18

Wyniki po przejściu:

Nate Diaz w fenomenalnym stylu rozprawił się z Grayem Maynardem, serwując na jego twarz niewyobrażalnie dużo czystych i celnych ciosów. Młodszy z braci Diaz potwierdził, że jest jednym z najcelniej bijących zawodników w UFC. Po pierwszym uderzeniu, które weszło na szczękę Graya, nastąpiła lawina pozostałych i tylko niewyobrażalna siła woli i twarda szczęka „The Bully” pozwoliła mu przetrwać tę nawałnicę. Jednak sędzia, widząc pogrom i niebroniącego się Maynarda, zdecydował się wkroczyć i przerwać bój. Postąpił słusznie, ponieważ chwilę później zawodnik z Arizony stracił grunt pod nogami i przewrócił się na matę, idąc w stronę swojego narożnika.

Julianna Pena kompletnie zdemolowała Jessicę Rakoczy już od pierwszych chwil obalając ją i dominując w parterze. Ośmiokrotna mistrzyni świata w boksie nie miała żadnej odpowiedzi na świetny grappling rywalki. W ostatnich chwilach pojedynku Pena zdobyła dosiad, z którego bezlitośnie obijała Rakoczy. Zamknięcie się w szczelnej gardzie oraz brak reakcji na ciosy, zmusiło sędziego Mario Yamasakiego do interwencji na sekundę przed gongiem kończącym rundę.

Jednogłośną decyzją sędziowską zakończyło się starcie Jessamym Duke z Peggy Morgan. Duke bez większych problemów kontrolowała rywalkę, punktując ją nieustannie z dystansu, a gdy ten był przełamywany, wygrywała konfrontacje w klinczu. Dopiero w ostatniej odsłonie pojedynku Morgan zdołała przejść do ofensywy parterowej, która jednak na nic się zdała przy dobrze broniącej się Jessamym. Walka jednak odbyła się bez żadnych emocji, z dosyć słabą dyspozycją z obu stron.

Raquel Pennington pokonała Roxanne Modafferi w pełnym wymiarze walki. Była lepsza od swojej rywalki w każdym elemencie. Jednak dopiero akcje stójkowe w końcowych minutach drugiej rundy dały Raquel znaczącą przewagę na kartach punktowych. Roxanne miała swoje sukcesy walcząc z pleców, kiedy co jakiś czas zapinała trójkąty lub mierzyła w balachę, lecz nie miała dość siły (lub techniki), by dopiąć poddania do końca.

W 25. sekundzie dyskwalifikacją Maxima Blanki zakończyło się ostatnie starcie karty dolnej. Maximo mając Akirę Corassaniego pod siatką, zastosował nielegalne kolano na rywalu posiadającym trzy punkty podparcia na macie. Szwed nie był zdolny do kontynuowania walki, skarżąc się na problemy ze wzrokiem po tym kolanie. Komisja sędziowska bez namysłu dała zwycięstwo Corassaniemu, uznając, że nielegalne uderzenie zostało użyte z premedytacją.

Rani Yahya nie sprostał debiutującemu Tomowi Niinimakiemu w pojedynku, który już od pierwszych sekund stał się grapplerskim bojem. W licznych sweepach i reversalach obaj zawodnicy znajdowali swoje momenty, jednak to Fin częściej wychodził na swoje, dzięki przewadze warunków fizycznych i częstszym pozycjom z góry.

Jared Roshold po początkowych kłopotach w pierwszej rundzie – gdzie został trafiony mocno kilka razy w szczękę i zaliczył dwukrotnie nokdaun – zdążył wyjść z opresji obronną ręką, wygrywając (o dziwo) w stójce drugą oraz w parterze trzecią rundę. Walter Harris już pod koniec pierwszej odsłony był mocno zmęczony, co właśnie wykorzystał Jared, przechodząc do ofensywy wtedy, gdy ręce Walta stały się zbyt ciężkie, by mógł utrzymać je przy twarzy.

Już od pierwszych chwil pojedynku Sean Spencer pokazał swą przewagę w stójce nad Drew Doberem, punktując go przez całe trzy rundy. To właśnie efektywną stójką wywalczył sobie jednogłośną decyzję sędziowską. Drew nie mógł się odnaleźć w żadnej płaszczyźnie walki, a sam bój nie stał na najwyższym poziomie.

Josh Sampo nie bez problemów poddał Ryana Benoita. W walce, w której często dochodziło do nagłych zwrotów akcji. Zarówno Sampo i Benoit zdobywali pozycje dominujące, by za chwilę zostać przetoczonym przez rywala z dołu. Po jednym z takich reversali w rundzie drugiej Josh wszedł Ryanowi za plecy, zaciskając ciasne duszenie, które wymusiło odklepanie.

Walka wieczoru:

155 lbs: Nate Diaz pok. Graya Maynarda przez TKO (uderzenia), runda 1., 2:38

Główna karta:

Finał TUF-a w wadze koguciej kobiet
135 lbs: Julianna Pena pok. Jessicę Rakoczy przez TKO (uderzenia), runda 1., 4:59

Finał TUF-a w wadze koguciej mężczyzn
135 lbs: Chris Holdsworth pok. Daveya Granta przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2., 2:10.

135 lbs: Jessamym Duke pok. Peggy Morgan przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
135 lbs: Raquel Pennington pok. Roxanne Modafferi przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27).

Walki w FOX Sports 1:

145 lbs: Akira Corassani pok. Maxima Blanca przez dyskwalifikację (nielegalne kolano).
145 lbs: Tom Niinimaki pok. Raniego Yahyę przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 29-28).
265 lbs: Jared Rosholt pok. Waltera Harrisa przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
170 lbs: Sean Spencer pok. Drew Dobera przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

Walki na Facebooku:

125 lbs: Josh Sampo pok. Ryana Benoita przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2., 4:31.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.