Lider Braziliam Top Team Murilo Bustamante po raz pierwszy od 2002 roku będzie walczył w USA. Z kilku ofert w tym UFC Murilo wybrał nową organizację Godz of War. Dlaczego były mistrz UFC odrzucił ofertę największej obecnie organizacji MMA ? Opowiada o tym w wywiadzie dla Tatame.com :

Jak się czujesz wracając do amerykańskiego MMA ?

Jestem bardzo szczęśliwy i trochę zestresowany. Od dłuższego czasu chciałem wrócić, dostałem ofertę od UFC ale to nie było to czego oczekiwałem. Teraz otrzymałem tą ofertę i jestem bardzo szczęśliwy.

Czy chcesz walczyć o pas ?

Ta organizacja dopiero startuje, mam zamiar stoczyć jedną walkę i zobaczymy co stanie się dalej. Mam nadzieje że wszystko dobrze pójdzie. Chce odnieść sukces. Chce dać dobrą walkę dla fanów z ISA i wierze że ta organizacja się utrzyma, mam zamiar zostać z nimi na dłużej.

Czy jedziesz na tą galę licząc na powrót do UFC ?

Posłuchaj, naprawdę miałem ochotę wrócić do UFC ale…oni złożyli mi ofertę powrotu która nie odpowiadała moim oczekiwaniom i nie dogadaliśmy się. Ta organizacja złożyła mi dobra propozycję, inne również, nie mam wyłączności na walkę w Godz of War. Dali mi więc wolność, coś czego nie miałbym w UFC, kasa również jest większa. Jestem wolny, mogę negocjować przez co czuje się pewniej.

cały wywiad tutaj

Busta tak jak wielu zawodników którzy odpuścili sobie UFC jako główny powód podaje „niewolniczy” kontakt który zabrania walk dla innych organizacji. Dana nie chciał zrobić wyjątku w tej sprawie nawet dla Fedora więc czemu miałby go robić dla Murilo ? Sprawa jest prosta, chcesz walczyć dla UFC to zapomnij o reszcie świata. Nie uda ci się wygrać to UFC cię wypluje bez mrugnięcia okiem ale…jeśli sprawdzisz się i wygrasz parę walk to możesz zarobić pieniądze o jakich inne firmy MMA mogą tylko pomarzyć. Takie życie 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.