Relacja organizatora:

Do udziału w zawodach 20 listopada zgłosiło się 10 klubów, zawodnicy stoczyli 13 pojedynków.
Walki toczyły się na dystansie 3 rund, w formule amatorskiego Muay Thai. Gościem specjalnym imprezy jest Rafał Simonides – Zawodowy Mistrz Federacji WMC (World Muaythai Council) , zdobywca Pucharu Europy, wielokrotny Mistrz polski, jedyny Polak, który walczył dla samego Króla Tajlandii przed pałacem królewskim na gali z okazji urodzin Jego Królewskiej Mości. Zwycięzca licznych turniejów mieszkał 3 lata w Tajlandii i walczył w Azjii między innymi w Honk Kongu, Australii, Singapurze, Chinach, Kambodży.

Najlepszym zawodnikiem tej edycji Ligi  został:
Mariusz Pacuła – System Rzeszów

Najlepsza walka zawodów:
Bartłomiej Miniszewski – MC Michael Kielce
vs
Piotr Kuchaj – System Rzeszów

Wyróżniono także walkę:
Paweł Bednarczyk – System Rzeszów
vs
Józef Bosek – Oyama Jelenia Góra

Wszyscy zawodnicy biorący udział w lidze dostali  nagrody – upominki, najlepszy zawodnik otrzymał Puchar. Zarówno nagrody jak i wsparcie finansowe które umożliwiło nam organizację imprezy otrzymaliśmy z Programu Operacyjnego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2010. Koszulki dla wyróżniających się zawodników ufundowała także firma Ronin Fight Wear. Organizatorem zawodów było  Krakowskie Stowarzyszenie Sztuk Walki

Lidze towarzyszy kampania „Walcz z patologią – Profilaktyka przez sport i zasady fairplay.”, której celem jest popularyzacja Muay Thai  w naszym kraju jako skutecznego narzędzia profilaktyki przemocy rówieśniczej, uzależnień oraz innych form patologi, a także sportu wyróżniającego się spośród innych tym, że jego celem jest nie tylko doskonalenie sprawności fizycznej  ale także  kształtowanie charakteru.

Patronat Honorowy nad cyklem imprez w ramach Ligi Boksu Tajskiego objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa.

Patronat sportowy: Przedstawiciel na Polskę Amsterdam Mejiro Gym Dariusz Gurgul oraz Mistrz Świata w boksie Mariusz Wach.

Patronat medialny: TVP Kraków, TV Małopolska, Krak TV. PolskiBoks.pl, MMA Rocks, Fight Sport.pl, Fight 24.pl, Sporty Walki.org,Aktywni.pl, Głos Nowej Huty, Zdrowie w Krakowie

Kolejna impreza planowana jest na pierwszy kwartał roku 2011, będą to walki ligowe w formule amatorskiego Muay Thai dla zawodników klasy B, oraz walki w formule profesjonalnego Muay Thai dla zawodników klasy A.

strona ligi:
www.liga-muaythai.net.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.