Saenchai to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników Muay Thai na świecie. Ten Taj stoczył ponad 300 walk, zdobywając tytuły w kilku różnych kategoriach wagowych. W krótkim wywiadzie możemy dowiedzieć się co sądzi na temat Irlandczyka oraz usłyszymy o potencjalnych planach startów w formule MMA.

W skrócie, co powiedział Saenchai w udzielonym wywiadzie:

 • (o McGregorze) Jest szybki i zwinny, dobrze kontratakuje. Uderza mocno i celnie. Jego kopnięcia nie są najlepsze, to ręce są jego prawdziwą bronią.
 • Saenchai walczył z podobnymi zawodnikami do Conora, jednak nikt nie był tak celny.
 • W walce na zasadach Muay Thai, McGregor nie miałby szans.
 • Conor nigdy nie trenował z prawdziwymi zawodnikami Muay Thai.
 • (Odnośnie walki w dwóch różnych kategoriach wagowych) Dla Saenchaia nie jest to nic niezwykłego. Taj zdobył tytuł mistrzowski w sześciu różnych kategoriach wagowych. Pewnego razu stoczył dwa pojedynki o tytuł podczas jednej nocy.
 • Saenchai uważa, że już wiele osiągnął w Muay Thai i szuka nowego wyzwania. Zawodnik dostał zaproszenie od Georga St-Pierre’a do Kanady, żeby trenować MMA pod okiem Firasa Zahabiego, dzięki czemu mogliby się wymienić wspólnym doświadczeniem.

17 KOMENTARZE

 1. RenatoLaranja

  Saenchai ma niesamowitą technikę i wyczucie. Takie filmiki jak ten poniżej, mogę oglądać całymi dniami

  A, no i powinienem chyba zawołać @Saenchai

  Świetnie pokazane jak powinien wyglądać sparing. Niesamowicie mnie wkurwia jak nie raz na sparingach się ludzie nakręcają i biją na 100% jakby to była walka na śmierć i życie.
  Co do tematu, to gdyby mieli walczyć na samą stójkę Conor byłby bez szans. Conor błyszczy stójką w mma, ale przy takim Saenchaiu odstawałby wyraźnie, różnica byłaby ogromna. Gdyby walka toczyła się w formule mma, to oczywiście rudy by wygrał. Wiem, że nic odkrywczego w mojej wypowiedzi nie ma, ale jakoś miałem potrzebę to napisać 😀

 2. Myśle ze to by bylo ciekawe … i szybkie. CMG raczej by do parteru nie dążył, a walka w stojce z tajem to dla niego samojstwo.

 3. Taj to genialny zawodnik, ale czy nawet najlepszy na swiecie bokser, kickboxer, thaiboxer ma jakiekolwiek szanse z zawodnikiem, ktory ma chocby sredni poziom bjj/zapasow? Tak wiem, GPS zaprosil go na wspolne treningi…. Ale fanem pierwszych turniejow UFC i Pride bede juz na zawsze 😀 Przypomniala mi sie walka w mma Cieslinskiego, ktory jest jednym z najbardziej utytulowanych zawodnikow muay thai w Polsce z jakims przecietnym fighterem mma. Ciezko bylo to ogladac, oczywiscie wszechstronniejszy zawodnik wygral.

 4. Kickboxer28

  ale czy nawet najlepszy na swiecie bokser, kickboxer, thaiboxer ma jakiekolwiek szanse z zawodnikiem, ktory ma chocby sredni poziom bjj/zapasow?

  Jasne, że nie. Ale tutaj mowa o Conorze 🙂 Ciągle nie wiemy, jak średni (i czy w ogóle chociaż średni) jest jego poziom bjj i zapasów

 5. Nilg

  Jasne, że nie. Ale tutaj mowa o Conorze 🙂 Ciągle nie wiemy, jak średni (i czy w ogóle chociaż średni) jest jego poziom bjj i zapasów

  Nie wiemy?

 6. Nilg

  Ciągle nie wiemy, jak średni (i czy w ogóle chociaż średni) jest jego poziom bjj i zapasów

  Podstawowy, przez 10 lat nie nauczył się nic. Przecież najlepszy zapaśnik dywizji wycierał nim matę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.