Czasami zdarzy się, że potrzebna jest pomoc komuś ze środowiska MMA, „jednemu z naszych”. Niestety tym razem wypadek przydarzył się Darkowi Świerkoszowi (MMA 3-1), który uległ bardzo poważnemu urazowi w parku trampolin w Polsce w Tarnowie, gdzie był ze swoim 4 letnim synem. W wyniku niefortunnego upadku nastąpiło uszkodzenie rdzenia kręgowego na odcinku c4/c5 i porażenia czterokończynowego, a oddech wspomagany jest respiratorem.

Pomóc można poprzez stronę: https://www.siepomaga.pl/Jeden-z-nas-potrzebuje-pomocy

W 1990 r. Darek rozpoczął treningi zapasów stylu wolnego w sekcji zapaśniczej jeszcze ówczesnego Górnika Zabrze i kontynuował z sukcesami w Slavii Ruda Śląska. W latach 1996-2003 zdobył wiele medali Mistrzostw Polski kadetów, juniorów oraz młodzieżowców. W roku 2006 po emigracji na Wyspy Brytyjskie rozpoczął przygodę z walkami MMA dorabiając się rekordu 3-1, a gdy osiedlił się na stałe w Irlandii (Nenagh), otworzył klub Warriors Nenagh. W roku 2016 uzyskał tytuł Mistrza Irlandii ADCC 2016.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.