Informacja MMA Attack:

Ponad 100 osób wzięło udział w konkursie na logo organizacji MMA ATTACK. Nadesłano blisko 150 unikalnych projektów! Po burzliwych naradach przedstawiciele organizatorów zdecydowali, że oficjalnym logo MMA ATTACK zostanie praca autorstwa Kamila Doliwy z Białegostoku.

Komisja konkursowa pod uwagę wzięła przede wszystkim czytelność znaku graficznego, jego uniwersalność i łatwość zastosowania na różnych przekaźnikach reklamowych, a także oddanie charakteru sportowego organizacji. A tak sam zwycięzca opisywał w zgłoszeniu swój projekt: – Celem było stworzenie prostego, mocnego loga, opartego na rzucających się w oczy, podstawowych kolorach (biały, czarny, czerwony), które będzie można zaprezentować na każdym materiale, tle, bez zbędnych ozdobników, które są trudne w druku i często szybko się nudzą. Dzięki kombinacji trzech kolorów logo można wykorzystać na praktycznie każdym innym tle.

Pan Kamil wygrał konkurs tzw. „rzutem na taśmę”, ponieważ przesłał swój projekt dosłownie w ostatnich minutach przyjmowania prac. Ponieważ do tamtej chwili komisja konkursowa miała już swoich faworytów, organizacja MMA ATTACK postanowiła przyznać dwie nagrody dodatkowe w postaci biletów na galę panom: Maciejowi Głuszkowi i Damianowi Dmowskiemu. Kamil Doliwa, zgodnie z regulaminem konkursu otrzyma natomiast nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł i zaproszenie na galę 5 listopada, z miejscem w pierwszym rzędzie i wstępem na after-party.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie prac przesłanych na konkurs! Wasze pomysły, ale także jakość wykonania projektów zaskoczyły nas ogromnie i wybór tego jedynego był naprawdę szalenie trudny!

W środku dwie wyróżnione prace

29 KOMENTARZE

 1. O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie nic szczególnego – nie podoba mi się to zakrzywienie z lewej strony, te czerwone "wypustki" w literach "a" w słowie attack, no i ciekaw jestem, jakby to miało wyglądać na białym tle.

 2. Jak dla mnie logo może być, całkiem fajne, chociaż raczej pozbawione jakiejś głębszej myśli/symboliki/whatever. Te czerwone trójkąciki przy literach a z czymś mi się kojarzą, jakbym je gdzieś już widział, ale za cholerę nie pamiętam gdzie.

  Przy wyborze chodziło raczej o to, żeby logotyp fikuśnie wyglądał i nie robił kłopotów przy drukowaniu – dla mnie spełnia te warunki i fajniej wygląda druga z wyróżnionych opcji (chociaż kto wie, jakby wyszła w skali szarości, może kolory by trzeba lekko zmienić). 

  PS. To mało istotne, ale słowo "logo" się nie odmienia, pan Kamil ma byka w zgłoszeniu 😉

 3. Też od wczoraj mam zagadkę z tymi czerwonymi wstawkami w literze A. To nie była jakaś marka butów z podobnym motywem ?

 4. Jakies takie nudne dla mnie. Najlepsza propozycja to chyba ta żółta.

 5. logo jakich wiele … i jeśli oddaje charakter organizacji to trochę żal
  kryteria wyboru :
  a. oddanie charakteru organizacji
  b. niepowtarzalność, oryginalność,
  c. czytelność,
  d. uniwersalność (łatwość dostosowania do różnych form prezentacji),
  e. estetyka wykonania.

  mam to gdzies ze moje nie wygrało , ale myślałem ze będzie łał chociaż

  co nie zmienia faktu zę gratuluję zwycięzcy/om 🙂

 6. według mnie bardzo fajne,proste , ładnie będzie się prezentować na koszulce(nikomu nie będzie przeszkadzać jakiś bajerancki dodatek itp) łatwe do zapamiętania ,charakterystyczne – logo UFC też nie jest jakieś zbajerowane , prostota w takim wypadku jest najlepsza;)

 7. Wysłałem pracę i liczyłem na jakąś niespodziankę w postaci wygranej , ale jednak się nie udało ;p . Ja zrobiłem logo ale bardziej opierałem się żeby logo nawiązywało do mma, a nie było proste – składające się z samego tekstu . Mi osobiście wybrane logo się nie podoba , ale za to bardzo do gustu przypadło mi drugie z wyróżnionych .
  Pozazdrościć zwycięzcom 😉

 8. Sorry za te puste wpisy powyżej. Jestem tu nowy, możecie mnie oświecić jak dodać jpg-a do postu? Chciałem wrzucić to co zrobiłem na konkurs. Dzięki :]

 9. Data rejestracji raczej na to nie wskazuje KOMBOU. Musisz wejść na forum – a nie na główną , a tam jak wysyłasz posta masz tki mały prostokącik – klikasz – wklejasz adres url twej foty (wcześniej musisz ją gdzieś na serwer wrzucić) – i oki

 10. kaczka41: dzięki za wskazówkę. Zarejestrowałem się jakiś czas temu ale dopiero z dniem dzisiejszym aktywnie dołączam do grona komentujących. Poniżej moja propozycja na konkurs, zachęcam do oceny:


 11. jesli mozna pokusić się o drobną krytykę to:

  Kambou – logo jest lekko przekombinowane. za duzo elementów, szczegółów, brak zdecydowanego odseparowania kolorów… robiąc wersje w skali szarości jeszcze jakoś z tego wybrnąłeś, ale werja b&w lub wersja w kontrze (1 kolor+kolor tła) to już za duzo kombinowania – co byś nie wymyślił będzie nieczytelna…. a wyobraź sobie teraz na przykład sitodruk albo flock..

  druga sprawa, to wyobraź sobie teraz drukowanie tego logo np na długopisie – nie da rady – 30 cm szerokości to absolutne minimum w tym przypadku.

  trzecia sprawa – ostre, agresywne kształty kojarzą się z walką, jak najbardziej, z tym, że w kibolskim, ulicznym wydaniu…. jeśli organizacja mma która chce być kojarzona z organizacją sportową, w czysto sportowym i profesjonajnym aspekcie + działąjąca w publicznej TV użyje tego logo – to zwyczajnie sama spisze na siebie wyrok jako jakiś 'podziemny fight club dla wytatuowanych degeneratów’ – nie chcemy chyba tak promować mma?

  zwycięzkie logo unikło wszystkich tych zarzutów – dlatego pewnie wygrało… choć osobiście uważam że jest brzydkie 😉 z całej tej trójki najbardziej przypasowało mi logo nr3, niestety w tak widoczny sposób bije od niego metallicą, że osobiście nigdy bym go nie użył 😛

  Kombou – sorki jeśli cię uraziłem, nie to miałem na celu. Myślę, że teraz spojrzysz na to z trochę innej strony – bo potencjał masz, wyciągniesz wnioski i dalej będzie jeszcze lepiej czego ci zycze! pozdrawiam

 12. Moja opinia jest subiektywna bo sam brałem udział ale nie czuje, że przegrałem nie fair, zwycięskie logo spełnia wszystkie warunki i jest lepsze niż Moje choć znajomi twierdzą inaczej. Mi nie pasuje ścięty róg z lewej i niedomknięty z prawej, jak zasłoni się ręką słowo „attack” to zapowiada się interesująco a jak się odsłoni to lekkie rozczarowanie, mimo to przyjmie się. Drugie jest bardzo fajne, trzecie pomysłowe, do przyjęcia ale jakość kolorów trochę odstrasza i chyba czytelność cierpi trochę ale szacunek bo nie potrafiłbym go zrobić.

  Logo które zapodał „kaczka41” jest pomysłowe, czcionka zrobiona od podstaw i na portal się nadaje ale na logo federacji chyba nie.

  Logo „KOMBOU” ze wszystkimi efektami bardzo dobrze, w skali szarości też spoko ale kolorowe nie ma „jakości”, druga sprawa to czytelność i użycie oktagonu, ta federacja nie będzie go używać na swoich galach bo to patent UFC i nikt nie może go używać podobno ale motyw z barwami narodowymi fajny.

  Logo „TTauzen” niby OK ale czegoś mi brakuje, tylko nie wiem czego…:(

 13. danny_boy i DoozyAndGrooby:

  dziękuję Wam za konstruktywną krytykę mojego projektu. To bardzo dużo daje :] Teraz już widzę zbyt subiektywne podejście do tematu …sporo zrozumiałem i wyciągnę wnioski.

  z racji tego, że nie jestem dobry w tworzeniu znaków graficznych (mimo, że z grafiką i fotomontażem radzę sobie nieźle) nie będę oceniał Waszych prac :] mogę tylko dodać, że popatrzyłem na wszystkie nasze logosy dłuższą chwilę no i wybór zwycięzcy wydaje mi się słuszny.

  DoozyAndGrooby: o tym oktagonie nie wiedziałem, teraz już czaję czemu wszystkie federacje gdzie walczy się w klatkach mają inne kształty.

  jeszcze całe życie przed nami na naukę…

  popopozdroouuu!

 14. P.S. @KOMBOU masz prawo oceniać jak każdy, jeszcze odnośnie twojej pracy to mistrzostwem jest tło! Zrobiłeś od zera czy ściana za kratą i krata zostały wyszukane + nałożyłeś cień kraty, cień wokół i światło od góry?

 15. DoozyAndGrooby: Dokładnie tak jak napisałeś :] tło jest fotomontażem gotowych tekstur z netu. Ja to tylko złożyłem w całość.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.