Foto MMA Attack

Jeden z najbardziej perspektywicznych młodych polskich zawodników MMA Krzysztof Jotko (MMA 8-0, 6 w Rankingu PL) podpisał kontrakt z MMA Attack i wystąpi na drugiej gali organizacji Dariusza Cholewy 27 kwietnia w katowickim Spodku. Na razie nie ujawniono kto będzie rywalem podopiecznego Mirosława Oknińskiego.

Jotko zadebiutował w MMA w 2010 roku pokonując na punkty najpierw Roberta Balickiego, później Macieja Browarskiego. W ubiegłym roku odniósł kolejne sześć zawodowych zwycięstw, z czego cztery przed czasem, wygrywając m.in. ośmioosobowy turniej w wadze średniej w Ząbkowicach Śląskich. W swoim ostatnim pojedynku, 22-latek pochodzący z Ornety pod Olsztynem pewnie wypunktował byłego zawodnika KSW Krzysztofa Sadeckiego. Zanim Jotko wystąpi w Katowicach, czeka go jeszcze występ na gali Night of Champions 3 w Poznaniu, gdzie jego rywalem jest Tomasz Kondraciuk.

Poniżej informacja prasowa MMA Attack:

Karta Walk MMAATTACK 2. odsłona trzecia (27. kwietnia 2012, Katowice, Spodek)

Organizacja MMAATTACK podpisała kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem.

„Mega talent” w polskiej wadze middleweight, podopieczny słynnego trenera Mirosława „Mirasa” Oknińskiego – Krzysztof Jotko wystąpi 27. kwietnia 2012 w oktagonie MMA Atttack.

Dwudziestodwuletni Jotko jest jednym z pierwszych polskich zawodników MMA, należącym do tzw. „Drugiego Pokolenia”. Są to sportowcy, którzy nie przeszli do MMA z innych dyscyplin sportu, ale rozpoczynali swoją przygodę od razu w Mieszanych Sztukach Walki.

„Miras” Okniński, prowadząc swoich wychowanków, nie nabija im sztucznych rekordów walk zawodowych, ale wprowadza na wielkie areny poprzez starcia amatorskie. Jotko ma na swoim koncie 40 amatorskich pojedynków, z których aż 35 zwyciężył. Jest amatorskim mistrzem Polski z roku 2011. Dzięki staraniom trenera Krzysztof Jotko, jako jeden z pierwszych w Polsce przedstawicieli MMA, uzyskał klasę sportową i związane z tym stypendium. Jest to pierwszy efekt działań mających na celu włączenie MMA w struktury polskiego sportu, prowadzonych przez Polski Związek Ju-Jitsu.

„To jest KOT – jak nim nie rzucisz zawsze spadnie na cztery łapy!!!” – mówi Okniński o swoim zawodniku. Krzysztof pochodzi z Ornety pod Olsztynem. Obecnie mieszka i trenuje w Warszawie. Przez 5 lat tańczył break-dance, co pozwoliło mu uzyskać niesamowitą wręcz sprawność fizyczną i gimnastyczną. Inną jego mocną stroną jest kondycja. Słynne są jego sparingi, do których angażuje nawet po 6. partnerów (często cięższych). Potrafi stoczyć w dobrym tempie kilkanaście dwuminutowych rund ze zmieniającymi się rywalami.

Zdaniem Oknińskiego jest to zawodnik mający papiery na mistrza UFC.

Z ośmiu walk zawodowych, jakie dotąd stoczył Krzysztof, przełomowe było starcie z czerwca 2011 z Krzysztofem Sadeckim podczas Pro Fight 6 we Włocławku. Jednogłośne punktowe zwycięstwo tylko w części oddaje przewagę Jotko nad bardziej doświadczonym Sadeckim. Jak to było w rzeczywistości wiedzą tylko sami walczący oraz kibice, którzy mieli okazję oglądać tę rywalizacje na żywo.

Ktokolwiek będzie przeciwnikiem Krzysztofa Jotko w Katowicach MMAATTACK 2 powinien się spodziewać: efektywnego boksu, skutecznych kopnięć, a przede wszystkim żelaznej kondycji, nad którą Krzysztof cały czas pracuje.

BILANS WALK Krzysztofa JOTKO
8 stoczonych, 8 wygranych, 6. w rankingu mmarocks.pl
1. Robert Balicki (Pro Fight 5, 18.6.2010), decyzja;
2. Maciej Browarski (Black Dragon – Fight Show, 20.1.2010), decyzja;
3. Łukasz Nikołajczyk (ZSSC-Martial Arts Night 4, 26.02.2011), decyzja;
4. Przemysław Truszewski (ZSSC-Martial Arts Night 4, 26.02.2011), TKO;
5. Chamil Yliasov (ZSSC-Martial Arts Night 4, 26.02.2011), TKO;
6. Oskar Ślepowroński (CFN-Chełm Fight Night), TKO;
7. Michał Łutka (FCK – Koszalin, 14.05.2011), TKO;
8. Krzysztof Sadecki (PF-Pro Fight 6, 4.06.2011), decyzja

38 KOMENTARZE

 1. hahaha „Miras” nawet on docekal sie ksywy .

  Niech zawalczy z kimś z dobrym to bedziemy go oceniać.

 2. Już na tej gali ma walczyć w półsredniej, czy takie są plany w przyszłej perspektywie ?

  Jeśli na tej, to ja proszę o walkę z Sobottą

 3. Mam nadzieję, że Krzysiek dostanie w końcu jakiegoś dobrego przeciwnika. Generalnie fajny tekst,
  chociaż z tym to może bym nie przesadzał: „Miras” Okniński, prowadząc swoich wychowanków, nie nabija im sztucznych rekordów walk zawodowych.
  Nie mówię, że Krzysiek miał samych słabych zawodników, ale większości z nich był zdecydowanym faworytem.

 4. Ja też chcę zobaczyć Krzyśka w walce z Sobottą, ale Krzysiek waży około 90 kg. W grudniu odwadniał się jeszcze, żeby zrobić limit 87 kg na Amatorskich Mistrzostwach Polski. Chociaż na Strefie Walki miał walczyć w 77kg…

 5. Fajnie moze strusa tez dadza na mmaa zobaczymy Smile niech dadza jeszcze nastule i Narkuna.

 6. MMAA dobrze układa karty póki co. Młodym dawać szanse pokazania się (Strus jeszcze do zatrudnienia) + walki czołowych Polskich zawodników + jakiegoś weterana znanych gal (do wyboru właściwie tylko Drwal/Nastula) + na koniec cyrk dla przyciągnięcia widza 🙂

 7. Dobra wiadomość. Chętnie zobaczyłbym jego walkę ze Strusem, ale skoro schodzi niżej, to wydaje się to mało prawdopodobne. W takim razie może Borys?

  Panowie i Panie z MMA Attack, middleweight to po polsku waga średnia…   Zaśmiecania języka mówionego angielszczyzną raczej nikt nie powstrzyma, ale nawet w oświadczeniu prasowym takie "kwiatki"?
   

 8. Ja bym wolał dla niego przeciwnika z zagranicy, tym się różni większy promotor od mniejszego że łatwiej mu to załatwić

 9. Ja bym jeszcze chciał zobaczyć Waligóre! A od Oknińskiego jeszcze Cieślikowskiego Marka i Łebkowskiego Kamila!

 10. Czekamy na ciekawego rywala. W WW jest w Europie dużo ciekawych zawodnikow do sprowadzenia.

 11. „słynnego trenera” – nie ma jak język „propagandy” – dużo rzeczy można powiedzieć o Oknińskim, ale że jest „ słynny” : ) – no way PADRE.
  Fajnie że Cholewa ściąga perspektywicznych ludzi z rynku. Jeśli przejmie również Strusa to da jasny sygnał KSW, że muszą się śpieszyć w walce o nowe polskie twarze. De facto nie ma zbyt wielu młodych polskich fighterów – z dobrymi rekordami………..

 12. zmusi to tym samy do podniesienia stawek za walki, więc tylko się cieszyć

 13. Dobra informacja. Jotko powinien dostawać stopniowo co raz mocniejszych rywali.

  Po zwycięstwie Naruszczki w Niemczech, można by pomyśleć o zakontraktowaniu również tego zawodnika.

 14. A ja uważam że jak by Jotko dostał jakiegoś zawodnika z rankingu mma rocks to by nie powalczył Arturowi Kadłubkowi nie dał by rady albo Adamowi Zającowi i Piotrow Strusowi też nie da rady niestety Krzysztof nie miał znanych zawodników nie walczył z żadnym zawodnikiem który byłby na takim samym poziomie lub wyższym (nie ubliżając żadnemu zawodnikowi z którym Jotko wygrał)

 15. KingDante – a kto jest „słynny” jeśli nie Okniński?
  Rysio z Klanu

 16. Sobotta (jak nie będzie rewanżu z Mańkowskim) będzie dobrym przeciwnikiem w -77, a z resztą w 84 dobrych zawodników nie brakuje 

 17. Też myślę, że dobry ruch ze strony MMA Attack, można zakontraktować bardzo ciekawą walkę z udziałem Krzysztofa. Przykładowo ze Strusem…

  @masterday – świetny pomysł z Kadłubkiem, z chęcią obejrzałbym taki pojedynek. Oczywiście nie możemy mówić kto – komu da radę czy nie. Walka wszystko zweryfikuje, ale ja na pewno kibicowałbym Hajerowi 🙂

 18. Rozpędziłem się trochę z perspektywy rankingu średniej. A co do Kadłuba kiedyś mówił, że byłby w stanie zejść do 77 kg.

 19. Jest młody, trzeba go stopniowo prowadzić. To dobrze, że będzie walczył w -77, życzę mu jak najlepiej. Mam nadzieję, że nie zawalczy z Sobottą, bo będę miał dylemat komu kibicować.

 20. Czasami zbijanie wagi nie wychodzi jednak na dobre, przykładów było wiele

 21. Hehe, biorąc pod uwagę opieszałość KSW z ujawnianiem fight cardu może się okazać, że szybciej poznamy walki na kwietniowe MMA Attack 🙂

 22. KingDante – a kto jest “słynny” jeśli nie Okniński?

  Chyba jednak bardziej pasował by przymiotnik "znany", ale tak naprawdę who cares…
   

  De facto nie ma zbyt wielu młodych polskich fighterów – z dobrymi rekordami………..

  Nie ma co marudzić – jest kilku zawodników, z których można starać się robić gwiazdy: Sajewski, Strus, Hallmann, Łazarz, Naruszczka, Radomski, Włodarek, Piotrowski, Waligóra, Georgas, Sobczyk, Zając, Siwy, Teodorczuk…

 23. Ja się bardzo cieszę, że MMAA jest i zatrudnia młode talenty. Jak by nie oceniać KSW, to prawda jest taka, że na stałe walczy u nich mniej więcej tylko po dwóch zawodników na kategorię. Czyli większość zawodników z top 10, nie wspominając już o młodych talentach, którzy się jeszcze do top 10 nie łapią nie mają szans na pracę w KSW.

  Mam nadzieję, że MMAA stworzy taki model, gdzie gale będą się składały z jednej Walki z Gwiazdami, która ma przyciągnąć przeciętnego Kowalskiego, ale oprócz tego zainwestują w młode talenty, dadzą im 2-3 walki w roku za takie pieniądze, żeby nie musieli pracować i mogli skupić się na rozwoju. Mogą im dać długoletnie kontrakty i w przyszłości zbierać żniwa z rosnących gwiazd. No, ale to tylko takie marzenia fana…

 24. „Zdaniem Oknińskiego jest to zawodnik mający papiery na mistrza UFC.”

  Oj Mirek Mirek dobrze że za marzenia nie karają…

 25. Cym tu sie podniecać? Jak byśie Mirka niegdy nie słyszeli… wiadomo że będzie robił wielkie szoł z każego swojego słowa….

  Do GSP….

  Za marzenia nie karają za to ciekaw jestem jak sie mają sprawy na drodze sądowej z panem M.P. hahaha cyrk

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.