zuriko jojua

Zuriko Joju już w najbliższy weekend stanie do walki o mistrzowski pas wagi koguciej. Gruzin chce pokonać Jakuba Wikłacza, a następnie to samo zrobić z Sebastianem Przybyszem.

Podczas gali XTB KSW 92, która odbędzie się 16 marca w Gorzowie Wielkopolskim, Zuriko Jojua stanie do walki o pas mistrzowski przeciwko Jakubowi Wikłaczowi. Przed zbliżającym się pojedynkiem Zuriko w rozmowie dla KSW powiedział:

Zawsze mówiłem, że chcę walczyć z najlepszymi. Chcę się z nimi sprawdzać. Mam jedno marzenie. Niech zamkną się drzwi klatki, a ja pokonam Wikłacza i zabiorę swój pas.

Ostatecznie jednak Zuriko chciałby pokonać jeszcze jednego zawodnika KSW.

Każda walka jest dla mnie jak wojna. I w każdej z tych wojen chcę być zwycięzcą. Włożę całą swoją dusze i serce, aby wygrać ten pojedynek. Po wygranej z Wikłaczem z wielką chęcią zawalczę z Sebastianem Przybyszem. Czy jest coś lepszego od sytuacji, w której mógłbym pokonać po kolei wszystkich trzech mistrzów wagi koguciej? Dla mnie to wymarzony scenariusz. 16 marca pas leci ze mną do Gruzji.

Zuriko Jojua  zadebiutował w KSW w 2022 roku i w świetnym stylu zdominował Shamila Banukayeva, a następnie poddał go balachą. 28-latek, który na co dzień mieszka w Łodzi, gdzie trenuje w klubie Octopus, w kolejnym pojedynku pokonał byłego mistrza KSW Antuna Račicia. W kolejnych starciach był przymierzany do walki o pas, ale ostatecznie zawsze kontuzje krzyżowały te plany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,923 komentarzy 71,033 polubień

Ależ mocna jest ta waga planktonowa w KSW jak typ po pokonaniu 2-ch zawodników spoza rankingu, których już dawno nie ma w KSW, dostaje walkę o pas po 1.5 roku kiszenia kanapy i 2-ch wypadnięciach z walki.

Odpowiedz polub