Wygląda na to, że Chan Sung Jung (MMA 16-6) chciałby wkrótce ponownie wejść do klatki UFC. Już drugi raz w krótkim odstępie czasowym wyzwał na pojedynek Zabita Magomedsharipova (MMA 18-1). Tym razem nie w wywiadzie, a za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zabit, na chwilę obecną nie ma żadnego zawodnika w pierwszej dziesiątce, z którym mógłbyś się zmierzyć. Dajesz!

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Popularny „Koreański Zombie” swój ostatni pojedynek stoczył w październiku bieżącego roku, kiedy to przegrał z powracającym po prawie dwuletniej przerwie Brianem Ortegą przez jednogłośną decyzję sędziów i tym samym zakończyła się jego seria dwóch wygranych z rzędu. Aktualnie jest sklasyfikowany na piątym miejscu w rankingu kategorii piórkowej.

Z kolei 29–letni Dagestańczyk jest niepokonany od 2013 roku. Ostatni raz w oktagonie był widziany trzynaście miesięcy temu. Pokonał wówczas Calvina Kattara przez jednogłośną decyzję sędziów i obecnie zajmuje trzecią pozycję we wspomnianym już wcześniej rankingu. Pod koniec sierpnia miał zmierzyć się z Yairem Rodriguezem, aczkolwiek Meksykanin musiał wycofać się z tego występu ze względu na kontuzję.

Niewykluczone, że to właśnie na takie zestawienie zdecydują się matchmakerzy organizacji. Biorąc pod uwagę trwające zawieszenie Rodrigueza oraz zbliżone lokaty w rankingu wydaje się ono prawdopodobne. Z całą pewnością to potencjalne starcie byłoby gratką dla fanów mieszanych sztuk walki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.